پرسشنامه ارزشهای اخلاقی در تولید محصول

پرسشنامه ارزشهای اخلاقی در تولید محصول

پرسشنامه ارزشهای اخلاقی در تولید محصول دارای ۱۵ سوال و پنج بعد مسئولیت اجتماعی، تولید محصول سبز، صداقت، شفافیت، رقابت سالم با رقبا را مورد بررسی قرار می‌­دهد.

قیمت : ۵۰۰۰ تومان

توجه: لینک دانلود بعد از پرداخت در قسمت محصولات با رنگ سبز ظاهر می‌شود. همچنین لینک دانلود به ایمیلی که هنگام خرید ثبت می‌کنید ارسال خواهد شد. خواهشمند است ایمیل خود را با دقت وارد کنید.

روایی و پایایی پرسشنامه ارزشهای اخلاقی در تولید محصول

روایی پرسشنامه ارزشهای اخلاقی در تولید محصول

در حقیقت، روایی به این مسئله مربوط است که یک وسیله‌ی اندازه‌گیری تا چه اندازه چیزی را اندازه‌گیری می­‌تواند بکند که ما فکر می‌کنیم. بنابراین، روایی یا اعتبار، میزان تطابق میان تعریف مفهومی متغیر با تعریف عملیاتی آن است. موضوع روایی ازآن ‌جهت دارای اهمیت است. که سنجش‌های نامناسب و ناکافی می‌تواند هر تحقیق علمی را بی‌ارزش و بی کیفیت سازد. پرسشنامه ارزش درک شده برندو مشتری از روایی لازم برخوردار است.

برای تایید روایی صوری از ۵تن از اساتید صاحب­‌نظر استفاده گردید که پس از اعمال نظرات ایشان و تایید استاد راهنما و مشاور برای تایید پایایی آماده سازی گردید.

پایایی پرسشنامه

منظور از پایایی آن است که اگر وسیله اندازه‌گیری را در یک‌فاصله زمانی کوتاه در چندین مرجله و به گروه مشخصی از افراد بدهیم. نتایج بدست امده نزدیک به هم باشد. به‌عبارت‌ دیگر، «همبستگی میان یک گروه از نمرات و گروه دیگری از نمرات در یک آزمون معادل که به‌صورت جداگانه بر یک دسته‌ی مورد آزمایش به‌دست‌آمده است» چقدر است. پرکاربردترین و مهم‌ترین مسیر ارزیابی میزان پایایی روش آلفای کرونباخ می‌باشد.

اگر این مقدار از ۰.۷ بالاتر باشد، می‌توان گفت ابزار دارای پایایی قابل قبولی است. در مواردی برای اندازه‌گیری مقیاس‌هایی که دارای آیتم‌های کمی هستند. نتایج بالاتر از ۰.۶ را هم می‌توان قابل ‌قبول دانست.

برای بررسی پایایی نیاز به نمونه­‌ی ۳۱ نفری از جامعه‌­ی مورد نظر داریم و با روش نمونه‌­گیری تصادفی ساده تعداد ۳۱ نفر از افراد انتخاب و در زمان مشخص شده پرسشنامه بین آنها توزیع گردید که پس از جمع‌­آوری داده‌­ها با استفاده از نرم افزار SPSS آلفای کرونباخ متغیر پرسشنامه برابر ۰.۸۹ بود و چون از ۰.۷ بالاتر بود در نتیجه پرسشنامه از پایایی مورد نیاز برخوردار بود.

تعاریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه ارزشهای اخلاقی در تولید محصول

تعریف مفهومی

ارزش های اخلاقی: مجموعه‌­ی ارزش‌­ها و اصول اخلاقی است که با توجه به این که چه چیز درست و چه چیز نادرست است، بر رفتار فرد یا گروه حکم‌­فرماست. استانداردهایی که خوبی یا بدی را در هدایت کردن و تصمیم‌­گیری تعیین می­‌کند.

مسئولیت اجتماعی: پاسخ­گو بودن یک شرکت به افراد ذینفع آن شرکت در برابر کارها و تصمیمات صورت گرفته توسط آن شرکت می­‌دانند. منظور از افراد ذینفع کسانی هستند که چه در سطح محلی، چه در سطح بین المللی از فعالیت­‌های شرکت تأثیر می‌­پذیرند.

تعریف عملیاتی

ارزش های اخلاقی: رعایت مواردی هم چون مسئولیت اجتماعی، تولید محصول سبز، صداقت، شفافیت و رقابت سالم با رقبا.

مشخصات پرسشنامه ارزشهای اخلاقی در تولید محصول

 • تعداد سوالات: ۱۵ گویه
 • تعداد صفحات : ۱۰ صفحه
 • تعریف مفهومی: دارد.
 • تعریف عملیاتی: دارد.
 • شیوه نمره گذاری: دارد.
 • روایی: دارد.
 • پایایی: دارد.
 • زیر مقیاس: دارد
 • منبع: دارد.
 • فرمت فایل: وورد و پی‌دی‌اف

برای دانلود پرسشنامه بیشتر اینجا کلیک کنید.

پرسشنامه‌های مرتبط با این پرسشنامه عبارتند از:

 • در صورت داشتن مشکل در پرداخت و دانلود با کلیک از اینجا با ما ارتباط برقرار کنید.
 • شما با خرید این محصول، همراه پرسشنامه فیلمی جهت آموزش نحوه وارد کردن داده ها در SPSS دریافت خواهید کرد.
 • پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس از پرداخت سریع، به طور اتوماتیک لینک دانلود پرسشنامه مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد. می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید.
 • فایل به صورت zip می باشد. لذا بعد از دانلود با نرم افزار winrar فایل را از حالت zip خارج کنید. برای دانلود نرم افزار winrar اینجا کلیلک کنید.