پرسشنامه استاندارد آشنایی با حقوق دانش آموزان دبیری اصفهانی 1389

پرسشنامه استاندارد آشنایی با حقوق دانش آموزان دبیری اصفهانی ۱۳۸۹

پرسشنامه استاندارد آشنایی با حقوق دانش آموزان دبیری اصفهانی ۱۳۸۹ از ۲۵ سوال تشکیل شده است و فاقد زیرمقیاس می‌باشد. 

مولفه‌­های اصلی پرسشنامه عبارتند از خشنونت و بدرفتاری دانش آموزان، حق ازادی بیان و انتشارات نظرات در مدرسه، اخراج از مدرسه، تنبیه فیزیکی شاگردان، در ارتباط با آموزش کودکان، تفتیش عقاید، خرابکاری و خسارت دانش آموزان به اموال مدرسه و حضور و غیاب می باشد. پرسشنامه مذکور توسط دبیری اصفهانی(۱۳۸۹)، طراحی و تدوین شده است.

قیمت : ۱۰۰۰۰ تومان

توجه: لینک دانلود بعد از پرداخت در قسمت محصولات با رنگ سبز ظاهر می‌شود. همچنین لینک دانلود به ایمیلی که هنگام خرید ثبت می‌کنید ارسال خواهد شد. خواهشمند است ایمیل خود را با دقت وارد کنید.

تعاریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه استاندارد آشنایی با حقوق دانش آموزان دبیری اصفهانی ۱۳۸۹

تعریف مفهومی:

حقوق کودکان: مجموعه قواعد و مقررات بین کودکان و هر فرد یا افرادی که با او سروکار دارند. آشنایی با حقوق کودک از این منظر که آنان در آینده نقش اصلی و اساسی را در جامعه به عهده خواهند داشت لازم وضروری است. جامعه سالم و عدالت جو در گرو تربیت و آموزش صحیح کودکان خواهد بود. بنابراین در جهت احقاق حقوق کودک باید آموزش‌هایی الزامی برای افراد و مؤسساتی که در ارتباط با کودکان می‌باشند مشخص کرد.

تعریف عملیاتی:

حقوق کودکان: میزان آشنایی با حقوق کودکان توسط سوال‌های ۱ تا ۲۵ پرسشنامه آشنایی با حقوق کودکان سنجیده می‌شود.

مشخصات پرسشنامه استاندارد آشنایی با حقوق دانش آموزان دبیری اصفهانی ۱۳۸۹:

 • تعداد سوالات:۲۵ گویه
 • تعداد صفحات:۱۰ صفحه
 • تعریف مفهومی: دارد
 • تعریف عملیاتی: دارد
 • شیوه نمره گذاری: دارد
 • زیرمقیاس یا مولفه: ندارد(تک عاملی)
 • روایی: دارد
 • پایایی: دارد
 • منبع: دارد
 • فرمت: pdf و word

روایی و پایایی پرسشنامه استاندارد آشنایی با حقوق دانش آموزان دبیری اصفهانی ۱۳۸۹:

روایی پرسشنامه استاندارد آشنایی با حقوق دانش آموزان دبیری اصفهانی ۱۳۸۹:

مقصود از روایی آن است که وسیله اندازه گیری بتواند خصیصه و ویژگی موردنظر را اندازه گیری کند. اهمیت روایی از آن جهت است که اندازه گیری های نامناسب و ناکافی می تواند هر پژوهش علمی را بی ارزش و ناروا سازد(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸).

در پژوهش داداشی پور(۱۳۹۲) برای بدست آوردن روایی پرسشنامه از نظرات استاد راهنما و چندین تن از دیگر اساتید و متخصصین و کارشناسان استفاده شده است.  و از آنها در مورد مربوط بودن سؤالات ، واضح بودن و قابل فهم بودن سؤالات و اینکه آیا این سؤالات برای پرسش‌های تحقیقاتی مناسب است و آنها را مورد سنجش قرار می‌دهد، نظر خواهی شد و اصطلاحات مورد نظر در پرسشنامه اعمال گردید . 

پایایی پرسشنامه:

مقصود از پایایی آن است که ابزار اندازه گیری را در یک فاصله زمانی کوتاه چندین بار و به گروه واحدی از افراد بدهیم. نتایج حاصله نزدیک به هم باشد. برای اندازه گیری پایایی از شاخصی به نام ضریب پایایی استفاده می کنیم. اندازه آن معمولا بین صفر تا یک تغییر می کند. ضریب پایایی صفر معرف عدم پایایی و ضریب پایایی یک معرف پایایی کامل است(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸).

آلفای کرونباخ پرسشنامه در پژوهش داداشی پور (۱۳۹۲)، ۰.۸۲ محاسبه شد و در حمزوی(۱۳۹۱) پایایی پرسشنامه بر اساس ضریب آلفای کرونباخ ۰.۸۴ به دست آمد.

برای دانلود پرسشنامه بیشتر اینجا کلیک کنید.

پرسشنامه‌های مرتبط با این پرسشنامه عبارتند از:

توضیحات:

 • در صورت داشتن مشکل در پرداخت و دانلود با کلیک برروی اینجا با ما ارتباط برقرار کنید.
 • با کلیک بر روی نحوه وارد کردن داده‌ها در SPSS می‌توانید فیلم آموزشی نحوه‌ی وارد کردن داده‌ها در SPSS را مشاهده کنید.
 • پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس از پرداخت سریع، به طور اتوماتیک لینک دانلود پرسشنامه مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد. می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید.
 • فایل به صورت zip می باشد. لذا بعد از دانلود با نرم افزار winrar فایل را از حالت zip خارج کنید. برای دانلود نرم افزار winrar اینجا کلیک کنید.