پرسشنامه استاندارد آمیخته بازاریابی 13 سوالی

پرسشنامه استاندارد آمیخته بازاریابی ۱۳ سوالی

پرسشنامه استاندارد آمیخته بازاریابی ۱۳ سوالی دارای ۱۳  سوال و چهار بعد قیمت، محصول، توزیع و ترفیع را مورد بررسی قرار می‌­دهد.

قیمت : ۵۰۰۰ تومان

توجه: لینک دانلود بعد از پرداخت در قسمت محصولات با رنگ سبز ظاهر می‌شود. همچنین لینک دانلود به ایمیلی که هنگام خرید ثبت می‌کنید ارسال خواهد شد. خواهشمند است ایمیل خود را با دقت وارد کنید.

روایی و پایایی پرسشنامه استاندارد آمیخته بازاریابی ۱۳ سوالی

روایی پرسشنامه استاندارد آمیخته بازاریابی

در حقیقت، روایی به این مسئله مربوط است که یک وسیله‌ی اندازه‌گیری تا چه اندازه چیزی را اندازه‌گیری می­‌تواند بکند که ما فکر می‌کنیم. بنابراین، روایی یا اعتبار، میزان تطابق میان تعریف مفهومی متغیر با تعریف عملیاتی آن است. موضوع روایی ازآن ‌جهت دارای اهمیت است. که سنجش‌های نامناسب و ناکافی می‌تواند هر تحقیق علمی را بی‌ارزش و بی کیفیت سازد.

برای تایید روایی صوری از ۵تن از اساتید صاحب­‌نظر استفاده گردید. پس از اظهار نظرات ایشان و تایید اساتید راهنما و مشاور، پایایی آن تایید شد.

پایایی پرسشنامه

منظور از پایایی آن است که اگر وسیله اندازه‌گیری را در یک‌فاصله زمانی کوتاه در چندین مرجله و به گروه مشخصی از افراد بدهیم. نتایج بدست امده نزدیک به هم باشد. به‌عبارت‌ دیگر، «همبستگی میان یک گروه از نمرات و گروه دیگری از نمرات در یک آزمون معادل که به‌صورت جداگانه بر یک دسته‌ی مورد آزمایش به‌دست‌آمده است» چقدر است. پرکاربردترین و مهم‌ترین مسیر ارزیابی میزان پایایی روش آلفای کرونباخ می‌باشد.

اگر این مقدار از ۰.۷ بالاتر باشد، می‌توان گفت ابزار دارای پایایی قابل قبولی است. در مواردی برای اندازه‌گیری مقیاس‌هایی که دارای آیتم‌های کمی هستند. نتایج بالاتر از ۰.۶ را هم می‌توان قابل ‌قبول دانست.

برای بررسی پایایی نیاز به نمونه­‌ی ۳۱ نفری از جامعه­‌ی مورد نظر داریم. با روش نمونه‌­گیری تصادفی ساده تعداد ۳۱ نفر از افراد انتخاب شدند. همزمان پرسشنامه بین آنها توزیع گردید. پس از جمع‌­آوری داده‌­ها با استفاده از نرم افزار SPSS آلفای کرونباخ متغیر پرسشنامه برابر ۰.۹۵ بود. چون از ۰.۷ بالاتر بود در نتیجه پرسشنامه از پایایی مورد نیاز برخوردار بود.

تعاریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه استاندارد آمیخته بازاریابی ۱۳ سوالی

تعریف مفهومی

آمیخته بازاریابی: مجموعه‌­ای از متغیرهای بازاریابی قابل کنترل که شرکت آن­ها را در بازار هدف و برای ایجاد واکنش مرد نیاز خود ترکیب می­‌کند. این متغیرها در چهار گروه که به کپی معروف‌­اند.

قیمت: آن چیزی است که برای تملک کالا یا خدمت توسط مشتریان هزینه می­‌گردد.

مصرف کننده (خریدار): مصرف کننده به عنوان فردی از جامعه که کالا، زمین، ساختمان و …، یا خدماتی را برای هدف شخصی و خانوادگی خریداری یا مصرف می‌­نماید.

تعریف عملیاتی

آمیخته بازاریابی: شامل مواردی مانند قیمت، محصول، توزیع و ترفیع.

مصرف کننده (خریدار): فردی که کالا یا خدمتی را جهت استفاده خریداری می­‌کند.

مشخصات پرسشنامه استاندارد آمیخته بازاریابی ۱۳ سوالی

 • تعداد سوالات: ۱۳ گویه
 • تعداد صفحات : ۱۰ صفحه
 • تعریف مفهومی: دارد.
 • تعریف عملیاتی: دارد.
 • شیوه نمره گذاری: دارد.
 • روایی: دارد.
 • پایایی: دارد.
 • زیر مقیاس: دارد
 • منبع: دارد.
 • فرمت فایل: وورد و پی‌دی‌اف

برای دانلود پرسشنامه بیشتر اینجا کلیک کنید.

پرسشنامه‌های مرتبط با این پرسشنامه عبارتند از:

توضیحات:

 • در صورت داشتن مشکل در پرداخت و دانلود با کلیک از اینجا با ما ارتباط برقرار کنید.
 • شما با خرید این محصول، همراه پرسشنامه فیلمی جهت آموزش نحوه وارد کردن داده ها در SPSS دریافت خواهید کرد.
 • پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس از پرداخت سریع، به طور اتوماتیک لینک دانلود پرسشنامه مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد. می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید.
 • فایل به صورت zip می باشد. لذا بعد از دانلود با نرم افزار winrar فایل را از حالت zip خارج کنید. برای دانلود نرم افزار winrar اینجا کلیلک کنید.