پرسشنامه استاندارد احساس انسجام فلسنبرگ

پرسشنامه استاندارد احساس انسجام فلسنبرگ

پرسشنامه استاندارد احساس انسجام فلسنبرگ درسال ۲۰۰۶ ساخته‌شد. این پرسشنامه‌  دارایی ۳۵ سؤال با ۳ مقیاس یا بُعد می‌باشد. 

تعریف مفهومی پرسشنامه استاندارد احساس انسجام 

احساس انسجام : یک گرایش کلی که بیان می کند فردا یک احساس پویا ، پایدار و فراگیر دارد از اطمینان به اینکه محرک هایی که از محیط بیرونی و درونی در طول زندگی مشتق می شوند: ساختارمند ، قابل پیش بینی و قابل توضیح هستند. منابع مورد نیاز برای مواجهه با تقاضاهای مطرح شده توسط این محرک های تنش آور، برای شخص موجود است. 

 

توضیحات پرسشنامه استاندارد احساس انسجام فلسنبرگ

این‌پرسشنامه‌ یک‌آزمون  ۳۵سؤالی‌است‌که‌ به‌ صورت ۳ و ۵ گزینه‌ای طراحی ‌شده‌است گزینه‌های سوالات ۱ تا ۲۴ به صورت مقیاس سه درجه‌ای لیکرت نمره‌گذاری می‌شوند . به این‌صورت که به‌گزینه‌بله ۳ ،نمیدانم ۲ و خیر ا نمره‌تعلق می‌گیرد و سوالات ۲۵ تا ۳۵ که به‌صورت ۵ درجه‌ای طراحی شده‌اند، به شرح زیر نمره‌داده می‌شود. به‌این صورت که‌شرکت کننده‌‌که‌به‌هر یک از دو گزینه اول پاسخ دهد( بسیار راضی و راضی)، نمره ۳ بالاترین امتیاز، و به گزینه گاهی راضی و گاهی ناراضی نمره ۲ و به هر یک از دو گزینه آخر(ناراضی و بسیار ناراضی) پاسخ دهد، نمره یک  که پایین ترین امتیاز است را دریافت می کند

 

قیمت : فقط ۵۵۰۰ تومان (لینک دانلودبعدازپرداخت ظاهرمی‌شود.همچنین لینک دانلود به ایمیلی که هنگام خریدثبت می‌کنید ارسال خواهد شد)

مشخصات پرسشنامه استاندارد احساس انسجام  :

 • تعداد سوالات: ۳۵ گویه
 • تعریف مفهومی: دارد
 • تعریف عملیاتی: دارد
 • شیوه نمره گذاری: دارد
 • زیرمقیاس یا مولفه: دارد
 • روایی: دارد
 • پایایی: دارد
 • منبع: دارد
 • فرمت: pdf و word

روایی و پایایی پرسشنامه استاندارد احساس انسجام :

روایی پرسشنامه احساس انسجام   :

مقصود از روایی آن است که وسیله اندازه گیری بتواند خصیصه و ویژگی موردنظر را اندازه گیری کند. اهمیت روایی از آن جهت است که اندازه گیری های نامناسب و ناکافی می تواند هر پژوهش علمی را بی ارزش و ناروا سازد(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸). از روایی صوری و و روایی محتوایی برای تعیین روایی احساس انسجام استفاده و طی آن از نظر متخصصین از جمله اساتید و متخصصین در این زمینه این پژوهش بهره گرفته شده است.

پایایی پرسشنامه  احساس انسجام  :

مقصود از پایایی آن است ،که ابزار اندازه‌گیری را در یک فاصله‌زمانی کوتاه یاچندین بار و به‌گروه واحدی از افراد بدهیم. نتایج حاصل نزدیک به‌هم باشد. برای اندازه‌گیری پایایی از شاخصی به‌نام ضریب پایایی استفاده می‌کنیم. اندازه‌ آن معمولا بین صفرتایک تغییر می‌کند. ضریب پایایی صفر  معرف عدم پایایی و ضریب پایایی یک،معرف پایایی کامل است (سرمد و دیگران، ۱۳۷۸).

به منظور تعیین پایایی‌ احساس انسجام محسنی (۱۳۹۲)، یک نمونه‌‌ی اولیه‌انتخاب کرد و سپس با استفاده از داده‌های به‌دست‌آمده از این پرسشنامه‌ها و به‌کمک نرم‌افزار آماری اس پی اس اس میزان ضریب الفای کرونباخ محاسبه شد. از آنجایی‌که مقدار بدست‌آمده آلفای کرونباخ برای این متغیر در نرم‌افزار اس پی اس اس ۰/۷۶ بدست‌آمد و بزرگتر از مقدار ۰.۷ می‌­باشد، پایایی پرسشنامه تایید می‌­شود.

پرسشنامه های مرتبط عبارت اند از :

۱- پرسشنامه احساس تعلق به مدرسه بری بتی وات(۲۰۰۴)

۲- پرسشنامه استاندارد احساس تنهایی راسل و پیلوا (UCLA)

۳- پرسشنامه استاندارد احساس امنیت دلاور ۱۳۸۴

۴- پرسشنامه احساس خوشبختی ذوجین لنتز ۲۰۰۹

۵- پرسشنامه احساس تنهایی آشر ۱۹۸۴

توضیحات

 • در صورت داشتن مشکل در پرداخت و دانلود با کلیک از اینجا با ما ارتباط برقرار کنید.
 • شما با خرید این محصول، همراه پرسشنامه فیلمی جهت آموزش نحوه‌وارد کردن داده‌ها در SPSS دریافت خواهید کرد. 
 • پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس‌ازپرداخت‌سریع ، به طور اتوماتیک لینک دانلود پرسشنامه مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد. می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید.
 • فایل به صورت zip می باشد لذا بعد از دانلود با نرم افزار winrar فایل را از حالت zip خارج کنید. برای دانلود نرم افزار winrar اینجا کلیلک کنید.