پرسشنامه استاندارد تجربه برند

پرسشنامه استاندارد تجربه برند

پرسشنامه استاندارد تجربه برند درسال۲۰۰۹ توسط براکوس وهمکاران تنظیم شد .این پرسشنامه دارای۱۳گویه با۴بعد(رفتاری ،فکری، هیجان واحساسی)می‌باشد.

تعریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه استاندارد تجربه برند:

تعریف مفهومی تجربه برند :

تجربه زمانی اتفاق می افتد که مصرف کنندگان محصولات را جستجو کنند، زمانی که آنها هدفی برای خرید و دریافت خدمات دارند و زمانی که محصولات را مصرف می کنند (بر اکوس و همکاران، ۲۰۰۹). تجارب محصول زمانی اتفاق می افتد که مصرف کنندگان با یک محصول ارتباط برقرار می کنند (هوچ۲۰۰۲۲). به طور خاص، مطالعات مربوط به جنبه های تجربی مصرف انسان، دو نوع مصرف متفاوت را مطرح می کند: محصولاتی که از نظر بهره وری دارای ویژگی های ملموس یا عینی هستند و محصولات مربوط به خوشی که دارای ویژگی های نامتجانس یا ذهنی هستند که با پاسخ حاصل از لذت مصرف کننده همراه است (کیم؛ ۲۰۱۲).

تعریف عملیاتی تجربه برند :

تجربه برند در این پژوهش میزان نمره ی به دست آمده از پرسشنامه براکوس و همکاران (۲۰۰۹) است. تجربه برند در این پژوهش شامل ابعاد احساس، هیجان، رفتاری و فکری می باشد.

قیمت : فقط ۵۵۰۰تومان

توجه: لینک دانلود بعد از پرداخت در قسمت محصولات با رنگ سبز ظاهر می‌شود. همچنین لینک دانلود به ایمیلی که هنگام خرید ثبت می‌کنید ارسال خواهد شد. خواهشمند است ایمیل خود را با دقت وارد کنید.

روایی و پایایی پرسشنامه استاندارد تجربه برند

روایی پرسشنامه تجربه برند

مقصود از روایی آن است که وسیله اندازه‌گیری بتواند خصیصه و ویژگی موردنظر را اندازه‌گیری کند. اهمیت روایی از آن جهت است که اندازه‌گیری‌های نامناسب و ناکافی می‌تواند هر پژوهش علمی را بی ارزش و ناروا سازد(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸). در تحقیق مخبری و همکاران(۱۳۸۹) روایی پرسشنامه مورد تایید قرار گرفت.

برای اطمینان از روایی تحقیق حاضر، پرسشنامه‌ی تنظیم شده از روش روایی صوری و با مراجعه به نظر اساتید و صاحب‌نظران استفاده شد. بدین صورت که پرسشنامه­‌ها به اساتید و همچنین به تعدادی از صاحب‌نظران مرتبط ارائه گردید و پس از بررسی‌ها و بازبینی‌های مکرر اساتید محترم راهنما و مشاور، توصیه‌های لازم در خصوص اصلاح، حذف و اضافه نمودن تعدادی از سوالات صورت پذیرفت تا نهایتاً پرسشنامه­‌ی مورد نظر تهیه گردید.

پایایی پرسشنامه تجربه برند

مقصود از پایایی آن است که ابزار اندازه‌گیری را در یک فاصله زمانی کوتاه چندین بار و به گروه واحدی از افراد بدهیم. نتایج حاصله نزدیک به هم باشد. برای اندازه‌گیری پایایی از شاخصی به نام ضریب پایایی استفاده می‌کنیم. اندازه آن معمولا بین صفر تا یک تغییر می‌کند. ضریب پایایی صفر معرف عدم پایایی و ضریب پایایی یک معرف پایایی کامل است(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸).

پیش آزمونی شامل ۳۰ پرسشنامه بین آزمودنی‌ها توزیع شد و و سپس به تفکیک برای هر یک از عوامل، اقدام به محاسبه‌ی آلفای کرونباخ شده است. مشاهده می‌شود که تمامی مقادیر آلفای کرونباخ که به دست آمده‌اند، بالاتر از ۰.۷ می‌باشد، می‌توان عنوان نمود که سوالات پرسشنامه از پایایی قابل قبولی برخوردارند. آلفای کل نیز ۰.۸۳۶ بدست آمد.

مشخصات پرسشنامه استاندارد تجربه برند

 • تعداد سوالات: ۱۳ گویه
 • تعداد صفحات : ۵ صفحه
 • تعریف مفهومی: دارد
 • تعریف عملیاتی: دارد
 • شیوه نمره گذاری: دارد
 • زیرمقیاس: دارد
 • روایی: دارد
 • پایایی: دارد
 • منبع: دارد

پرسشنامه‌های مرتبط با این پرسشنامه عبارتند از:

برای دانلود پرسشنامه بیشتر اینجا کلیک کنید.

توضیحات:

 • در صورت داشتن مشکل در پرداخت و دانلود با کلیک برروی اینجا با ما ارتباط برقرار کنید.
 • با کلیک بر روی نحوه وارد کردن داده‌ها در SPSS می‌توانید فیلم آموزشی نحوه‌ی وارد کردن داده‌ها در SPSS را مشاهده کنید.
 • پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس از پرداخت سریع، به طور اتوماتیک لینک دانلود پرسشنامه مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد. می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید. همچنین فایل به ایمیلی که در مراحل خرید ثبت می شود ارسال خواهد شد.
 • فایل به صورت zip می باشد. لذا بعد از دانلود با نرم افزار winrar فایل را از حالت zip خارج کنید. برای دانلود نرم افزار winrar اینجا کلیک کنید.