پرسشنامه استاندارد خودشکوفایی دانش آموزان گنجه ای 1386 توسط گنجه‌ای (1386) طراحی و اعتباریابی شده است. پرسشنامه مشتمل بر 8 سؤال دو ارزشي (بلي و خير) بوده است.

پرسشنامه استاندارد خودشکوفایی دانش آموزان گنجه ای ۱۳۸۶

پرسشنامه استاندارد خودشکوفایی دانش آموزان گنجه ای ۱۳۸۶ توسط گنجه‌ای (۱۳۸۶) طراحی و اعتباریابی شده است. پرسشنامه مشتمل بر ۸ سؤال دو ارزشی (بلی و خیر) بوده است.

در هنگام نمره‌گذاری به گزینه بلی امتیاز ۱ و به گزینه خیر امتیازی تعلق نمی‌گیرد. پس در این پرسشنامه حداقل نمره ممکن ۰ و حداکثر آن ۸  است و نمره کمتر بیانگر خود شکوفایی پایین‌‌تر است و هرچه امتیاز بالاتر باشد، خود شکوفایی بالاتر است. این پرسشنامه در پژوهش پورشیخعلی(۱۳۸۹) اعتباریابی شده است.

قیمت : ۵۰۰۰ تومان

توجه: لینک دانلود بعد از پرداخت در قسمت محصولات با رنگ سبز ظاهر می‌شود. همچنین لینک دانلود به ایمیلی که هنگام خرید ثبت می‌کنید ارسال خواهد شد. خواهشمند است ایمیل خود را با دقت وارد کنید.

تعاریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه استاندارد خودشکوفایی دانش آموزان

تعریف مفهومی:

خود شکوفایی دانش آموزان: آبراهام مازلو به عنوان پدر روانشناسی انسان دوستانه بینشی را نسبت به ارزش‌ها ایجاد کرده است او این حقیقت را یافت زمانی که اشخاص در سلسله مراتب نیازها حرکت کنند و ارزش‌های بنیادی آنان شامل امنیت، تعلق، احترام، و عزت نفس  تأمین شود، قادر خواهند بود تا ظرفیت خودشان را برای زندگی سالم و بالغ توسعه دهند وی این ظرفیت را خود شکوفایی نامید و آن را به عنوان “استفاده کامل و کشف استعدادها، ظرفیت‌ها، و پتانسیل‌ها” توضیح می‌دهد(پورشیخعلی، ۱۳۸۹).

تعریف عملیاتی:

خودشکوفایی دانش آموزان: منظور امتیازی است که دانش آموزان از پرسشنامه ۸ سوالی خودشکوفایی( گنجه‌ای، ۱۳۸۶) دریافت می‌دارند.

مشخصات پرسشنامه استاندارد خودشکوفایی دانش آموزان گنجه ای ۱۳۸۶:

 • تعداد سوالات:۸ گویه
 • تعداد صفحات:۸ صفحه
 • تعریف مفهومی: دارد
 • تعریف عملیاتی: دارد
 • شیوه نمره گذاری: دارد
 • زیرمقیاس یا مولفه: ندارد (تک عاملی)
 • روایی: دارد
 • پایایی: دارد
 • منبع: دارد
 • فرمت: pdf و word

روایی و پایایی پرسشنامه استاندارد خودشکوفایی دانش آموزان گنجه ای ۱۳۸۶:

روایی پرسشنامه استاندارد خودشکوفایی دانش آموزان گنجه ای ۱۳۸۶:

مقصود از روایی آن است که وسیله اندازه‌گیری بتواند خصیصه و ویژگی موردنظر را اندازه‌گیری کند. اهمیت روایی از آن جهت است که اندازه‌گیری‌های نامناسب و ناکافی می‌تواند هر پژوهش علمی را بی ارزش و ناروا سازد(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸).

در مطالعه پورشیخعلی (۱۳۸۹) برای بدست آوردن روایی پرسشنامه از نظرات استاد راهنما و چندین تن از دیگر اساتید و متخصصین و کارشناسان استفاده شده است. و از آنها در مورد مربوط بودن سؤالات ، واضح بودن و قابل فهم بودن سؤالات و اینکه آیا این سؤالات برای پرسش‌های تحقیقاتی مناسب است و آنها را مورد سنجش قرار می‌دهد، نظر خواهی شد و اصطلاحات مورد نظر در پرسشنامه اعمال گردید. 

پایایی پرسشنامه:

مقصود از پایایی آن است که ابزار اندازه‌گیری را در یک فاصله زمانی کوتاه چندین بار و به گروه واحدی از افراد بدهیم. نتایج حاصله نزدیک به هم باشد. برای اندازه‌گیری پایایی از شاخصی به نام ضریب پایایی استفاده می‌کنیم. اندازه آن معمولا بین صفر تا یک تغییر می‌کند. ضریب پایایی صفر معرف عدم پایایی و ضریب پایایی یک معرف پایایی کامل است(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸).

در مطالعه پورشیخعلی (۱۳۸۹) پایایی پرسشنامه بر اساس یک مطالعه مقدماتی بر روی نمونه ۳۰ نفری پایایی پرسشنامه۰.۷۲ محاسبه شد.

برای دانلود پرسشنامه بیشتر اینجا کلیک کنید.

پرسشنامه‌های مرتبط با این پرسشنامه عبارتند از:

توضیحات:

 • در صورت داشتن مشکل در پرداخت و دانلود با کلیک برروی اینجا با ما ارتباط برقرار کنید.
 • با کلیک بر روی نحوه وارد کردن داده‌ها در SPSS می‌توانید فیلم آموزشی نحوه‌ی وارد کردن داده‌ها در SPSS را مشاهده کنید.
 • پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس از پرداخت سریع، به طور اتوماتیک لینک دانلود پرسشنامه مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد. می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید.
 • فایل به صورت zip می باشد. لذا بعد از دانلود با نرم افزار winrar فایل را از حالت zip خارج کنید. برای دانلود نرم افزار winrar اینجا کلیک کنید.