پرسشنامه استاندارد شیفتگی برند

پرسشنامه استاندارد شیفتگی برند

پرسشنامه استاندارد شیفتگی برند درسال ۲۰۰۳ توسط والرند وهمکاران  تنظیم شد . این پرسشنامه داری ۶ گویه پنج گزینه‌ای می باشد.

تعریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه استانداردشیفتگی برند

تعریف مفهومی شیفتگی برند :

شیفتگی سال هاست که موضوع بحث در میان فیلسوفان است (سیومبرگ و همکاران ۲۰۱۶). ریشه واژه شیفتگی در لاتین به معنای درد و رنج می باشد. گروهی از فلاسفه اذعان می دارند که اراده توسط احساسات تعیین می شود و افراد برده احساسات خود می شوند. کانت شیفتگی را این گونه تعریف می کند: میلی که تبدیل به تمایل همیشگی می شود و از آنجا که عادت ها آزادی افراد را سلب می کنند، شیفتگی باعث از بین رفتن آزادی ها می شود. تعریف والراند و همکاران (۲۰۰۳) از شیفتگی این گونه است: «تمایل شدید افراد به فعالیتی که به آن علاقه دارند و آن را مهم می پندارند، فعالیتی که برای آن وقت و انرژی بسیار صرف می کنند» (والرند، ۲۰۰۳).

تعریف عملیاتی پرسشنامه استاندارد شیفتگی برند :

شامل شیفتگی برند هماهنگ و شیفتگی برند وسواسی است. مجموع امتیازهای کسب شده این ابعاد در پرسشنامه ها، نمره نهایی شیفتگی به برند را در مسافران هواپیمایی آسمان نشان می دهد.

قیمت : فقط ۵۵۰۰ تومان

توجه: لینک دانلود بعد از پرداخت در قسمت محصولات با رنگ سبز ظاهر می‌شود. همچنین لینک دانلود به ایمیلی که هنگام خرید ثبت می‌کنید ارسال خواهد شد. خواهشمند است ایمیل خود را با دقت وارد کنید.

روایی و پایایی پرسشنامه استاندارد تمایز یافتگی خود اسکورن ۲۰۰۰

روایی پرسشنامه شیفتگی برند

مقصود از روایی آن است که وسیله اندازه‌گیری بتواند خصیصه و ویژگی موردنظر را اندازه‌گیری کند. اهمیت روایی از آن جهت است که اندازه‌گیری‌های نامناسب و ناکافی می‌تواند هر پژوهش علمی را بی ارزش و ناروا سازد(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸). در تحقیق مخبری و همکاران(۱۳۸۹) روایی پرسشنامه مورد تایید قرار گرفت.

برای اطمینان از روایی تحقیق حاضر، پرسشنامه‌ی تنظیم شده از روش روایی صوری و با مراجعه به نظر اساتید و صاحب‌نظران استفاده شد. بدین صورت که پرسشنامه­‌ها به اساتید و همچنین به تعدادی از صاحب‌نظران مرتبط ارائه گردید و پس از بررسی‌ها و بازبینی‌های مکرر اساتید محترم راهنما و مشاور، توصیه‌های لازم در خصوص اصلاح، حذف و اضافه نمودن تعدادی از سوالات صورت پذیرفت تا نهایتاً پرسشنامه­‌ی مورد نظر تهیه گردید.

پایایی پرسشنامه شیفتگی برند

مقصود از پایایی آن است که ابزار اندازه‌گیری را در یک فاصله زمانی کوتاه چندین بار و به گروه واحدی از افراد بدهیم. نتایج حاصله نزدیک به هم باشد. برای اندازه‌گیری پایایی از شاخصی به نام ضریب پایایی استفاده می‌کنیم. اندازه آن معمولا بین صفر تا یک تغییر می‌کند. ضریب پایایی صفر معرف عدم پایایی و ضریب پایایی یک معرف پایایی کامل است(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸).

پیش آزمونی شامل ۳۰ پرسشنامه بین آزمودنی‌ها توزیع شد و و سپس به تفکیک برای هر یک از عوامل، اقدام به محاسبه‌ی آلفای کرونباخ شده است. مشاهده می‌شود که تمامی مقادیر آلفای کرونباخ که به دست آمده‌اند، بالاتر از ۰.۷ می‌باشد، می‌توان عنوان نمود که سوالات پرسشنامه از پایایی قابل قبولی برخوردارند. آلفای کل نیز ۰.۸۳۶ بدست آمد.

مشخصات پرسشنامه شیفتگی برند

 • تعداد سوالات: ۶ گویه
 • تعداد صفحات : ۴ صفحه
 • تعریف مفهومی: دارد
 • تعریف عملیاتی: دارد
 • شیوه نمره گذاری: دارد
 • زیرمقیاس: ندارد
 • روایی: دارد
 • پایایی: دارد
 • منبع: دارد

پرسشنامه‌های مرتبط با این پرسشنامه عبارتند از:

برای دانلود پرسشنامه بیشتر اینجا کلیک کنید.

توضیحات:

 • در صورت داشتن مشکل در پرداخت و دانلود با کلیک برروی اینجا با ما ارتباط برقرار کنید.
 • با کلیک بر روی نحوه وارد کردن داده‌ها در SPSS می‌توانید فیلم آموزشی نحوه‌ی وارد کردن داده‌ها در SPSS را مشاهده کنید.
 • پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس از پرداخت سریع، به طور اتوماتیک لینک دانلود پرسشنامه مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد. می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید. همچنین فایل به ایمیلی که در مراحل خرید ثبت می شود ارسال خواهد شد.
 • فایل به صورت zip می باشد. لذا بعد از دانلود با نرم افزار winrar فایل را از حالت zip خارج کنید. برای دانلود نرم افزار winrar اینجا کلیک کنید.