پرسشنامه استاندارد عدالت سازمانی گرینبرگ 2004

پرسشنامه استاندارد عدالت سازمانی گرینبرگ ۲۰۰۴

پرسشنامه استاندارد عدالت سازمانی گرینبرگ ۲۰۰۴ با ۲۰ گویه طراحی گردیده است و دارای زیر مقیاس‌های عدالت رویه‌ای و توزیعی و بین فردی و اطلاعاتی می‌باشد.

قیمت : ۱۰۰۰۰ تومان

توجه: لینک دانلود بعد از پرداخت در قسمت محصولات با رنگ سبز ظاهر می‌شود. همچنین لینک دانلود به ایمیلی که هنگام خرید ثبت می‌کنید ارسال خواهد شد. خواهشمند است ایمیل خود را با دقت وارد کنید.

تعریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه استاندارد عدالت سازمانی گرینبرگ 

تعریف مفهومی

عدالت سازمانی: مفهوم عدالت سازمانی برای اولین بار توسط گرینبرگ (۲۰۰۴) استفاده شد. اصطلاح عدالت سازمانی، اصطلاح مورد استفاده برای توصیف نقش انصاف هنگامی که به طور مستقیم به محل کار مربوط است، می‌باشد. عدالت سازمانی به روش­‌هایی مربوط است که در آن کارکنان تعیین می‌کنند که آیا با آنها در محل کار منصفانه رفتار می­‌شود یا نه. با توجه به گرینبرگ (۲۰۰۴) برداشت از عدالت سازمانی به عنوان یک ساختار سه بعدی ، عملیاتی می­‌شود.

تعریف عملیاتی

عدالت سازمانی: منظور از عدالت سازمانی نگرش­‌ها و رفتارهای کارکنان در محل کار را تحت تأثیر قرار می­‌دهد. این اثرات به نوبه خود بر کل عملکرد سازمانی و رونق آن درازمدت تأثیر می­‌گذارد. این پرسشنامه در مقیاس لیکرت و با ۲۰ سؤال تدوین شده است که در مقابل هر سؤال ۵ گزینه خیلی کم، کم، متوسط، زیاد، خیلی زیاد وجود دارد و نمرات آنها نیز از ۱ تا ۵ تغییر می‌­کند. پایین‌­ترین نمره ۲۰ و بالاترین نمره ۱۰۰ است.

روایی و پایایی پرسشنامه استاندارد عدالت سازمانی گرینبرگ (۲۰۰۴)

روایی پرسشنامه

مقصود از روایی آن است که وسیله اندازه گیری بتواند خصیصه و ویژگی موردنظر را اندازه گیری کند. اهمیت روایی از آن جهت است که اندازه گیری های نامناسب و ناکافی می تواند هر پژوهش علمی را بی ارزش و ناروا سازد. از روایی صوری و روایی محتوایی برای تعیین روایی پرسشنامه استفاده می‌شود.  طی آن از نظر متخصصین از جمله اساتید و متخصصین در این زمینه این پژوهش بهره گرفته شده است.

روایی مورد استفاده در این تحقیق از نوع محتوایی می‌باشد. برای سنجش روایی این پرسشنامه با توجه به اینکه پرسشنامه استاندارد می‌باشد. و در تحقیقات از آن استفاده گردیده است نشان از تایید روایی آن دارد. همچنین پرسشنامه استاندارد عدالت سازمانی گرینبرگ (۲۰۰۴) به تایید اساتید راهنما رسیده و روایی صوری آن مورد تایید می‌باشد.

پایایی پرسشنامه

مقصود از پایایی آن است که ابزار اندازه گیری را در یک فاصله زمانی کوتاه چندین بار و به گروه واحدی از افراد بدهیم. نتایج حاصله نزدیک به هم باشد. برای اندازه گیری پایایی از شاخصی به نام ضریب پایایی استفاده می‌کنیم و اندازه آن معمولا بین صفر تا یک تغییر می‌کند. ضریب پایایی صفر معرف عدم پایایی و ضریب پایایی یک معرف پایایی کامل است.

روش انجام پایایی در آزمون

به منظور تعیین پایایی پرسشنامه، محسنی، یک نمونه اولیه از مشتریان کارکنان اداری انتخاب کرد و سپس با استفاده از داده‌های به دست آمده از این پرسشنامه‌ها و به کمک نرم افزار آماری اس پی اس اس میزان ضریب الفای کرونباخ محاسبه شد.

از آنجایی که مقدار بدست آمده آلفای کرونباخ برای متغیر مدیریت دانش در نرم افزار اس پی اس اس ۰.۷۸  بدست آمد. چون بزرگتر از مقدار ۰.۷ می‌­باشد پایای پرسشنامه استاندارد عدالت سازمانی گرینبرگ (۲۰۰۴) تایید می­‌شود.

خصوصیات پرسشنامه استاندارد عدالت سازمانی گرینبرگ ۲۰۰۴

 • تعداد سوالات: ۲۰ گویه.
 • تعداد صفحات : ۷ صفحه.
 • تعریف مفهومی: دارد.
 • تعریف عملیاتی: دارد.
 • شیوه نمره گذاری: دارد.
 • زیر مقیاس: دارد.
 • روایی: دارد.
 • پایایی: دارد.
 • زیر مقیاس: دارد.
 • منبع: دارد.

برای دانلود پرسشنامه بیشتر اینجا کلیک کنید.

پرسشنامه‌های مرتبط با این پرسشنامه عبارتند از:

توضیحات:

 • در صورت داشتن مشکل در پرداخت و دانلود با کلیک برروی اینجا با ما ارتباط برقرار کنید.
 • با کلیک بر روی نحوه وارد کردن داده‌ها در SPSS می‌توانید فیلم آموزشی نحوه‌ی وارد کردن داده‌ها در SPSS را مشاهده کنید.
 • پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس از پرداخت سریع، به طور اتوماتیک لینک دانلود پرسشنامه مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد. می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید.
 • فایل به صورت zip می باشد. لذا بعد از دانلود با نرم افزار winrar فایل را از حالت zip خارج کنید. برای دانلود نرم افزار winrar اینجا کلیک کنید.