پرسشنامه استاندارد عملکرد آموزشی زندی 1392

پرسشنامه استاندارد عملکرد آموزشی زندی ۱۳۹۲

پرسشنامه استاندارد عملکرد آموزشی زندی ۱۳۹۲ توسط زندی (۱۳۹۲) طراحی و اعتباریابی شده است. 

به منظور جمع‌‏آوری اطلاعات درباره عملکرد آموزشی دبیران، ابتدا با استفاده از ادبیات پژوهش و نظریه‌‏های کارشناسان علوم تربیتی و روان‏شناسی و نیز مدرسان مراکز تربیت‏ معلم (به ویژه کسانی که روش‌ها و فنون تدریس را در مراکز تربیت‏ معلم و دانشکده‌‏های علوم تربیتی آموزش می‏‌دهند) و استادان محترم راهنما و مشاور، فهرستی از شاخص‌های اساسی تهیه گردید.

قیمت : ۱۰۰۰۰ تومان

توجه: لینک دانلود بعد از پرداخت در قسمت محصولات با رنگ سبز ظاهر می‌شود. همچنین لینک دانلود به ایمیلی که هنگام خرید ثبت می‌کنید ارسال خواهد شد. خواهشمند است ایمیل خود را با دقت وارد کنید.

تعاریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه استاندارد عملکرد آموزشی زندی ۱۳۹۲

تعریف مفهومی:

عملکرد آموزشی: منظور از عملکرد آموزشی، کلیه فعالیت‌هایی است که معلم در راستای ارتقا و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان، از خود بروز می‌دهد. (شعبانی، ۱۳۸۲). عملکرد آموزشی را به معنای کارایی یا بازده آموزشی نیز تعریف کرده‌اند. منظور از عملکرد آموزشی معلم تاثیر او در به وجود آوردن بعضی رفتارها در شاگرد است که به صورت هدف‌های تربیتی درآمده‌اند(زندی، ۱۳۹۲).

تعریف عملیاتی:

برای اندازه‌گیری عملکرد آموزشی از آزمون معلم ساخته که برای دبیران طراحی و ساخته شده است، استفاده می‌گردد. البته این پرسشنامه هم توسط دبیر و هم توسط مدیر یا معاون مدرسه تکمیل می‌گردد.

مشخصات پرسشنامه استاندارد عملکرد آموزشی زندی ۱۳۹۲:

 • تعداد سوالات:۲۵ گویه
 • تعداد صفحات:۱۰صفحه
 • تعریف مفهومی: دارد
 • تعریف عملیاتی: دارد
 • شیوه نمره گذاری: دارد
 • زیرمقیاس یا مولفه: ندارد(تک عاملی)
 • روایی: دارد
 • پایایی: دارد
 • منبع: دارد
 • فرمت: pdf و word

روایی و پایایی پرسشنامه استاندارد عملکرد آموزشی زندی ۱۳۹۲:

روایی پرسشنامه استاندارد عملکرد آموزشی زندی ۱۳۹۲:

مقصود از روایی آن است که وسیله اندازه‌گیری بتواند خصیصه و ویژگی موردنظر را اندازه‌گیری کند. اهمیت روایی از آن جهت است که اندازه‌گیری‌های نامناسب و ناکافی می‌تواند هر پژوهش علمی را بی ارزش و ناروا سازد(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸).

در پژوهش زندی برای تعیین روایی پرسشنامه عملکرد آموزشی معلمان، شاخص‌های عملکرد آموزشی با مطالعه گسترده‌‏ای درباره اصول و روش‌های حرف‌ه‏ای معلم و فنون تدریس با استفاده از نظر متخصصان تعلیم و تربیت و روان‏شناسی تدوین شد. محتوای شاخص‌های مطرح‌ ‏شده در پرسشنامه‏ سنجش عملکرد آموزشی معلمان بر اساس اصول و روش‌های درست تدوین، تنظیم و ارتباط آن با شیوه‏‌های صحیح تدریس توسط کارشناسان گروه‌های آموزشی و اساتید راهنما و مشاور تأیید شده است؛ بنابراین به روایی محتوایی آن می‏‌توان استناد کرد.

پایایی پرسشنامه:

مقصود از پایایی آن است که ابزار اندازه‌گیری را در یک فاصله زمانی کوتاه چندین بار و به گروه واحدی از افراد بدهیم. نتایج حاصله نزدیک به هم باشد. برای اندازه‌گیری پایایی از شاخصی به نام ضریب پایایی استفاده می‌کنیم. اندازه آن معمولا بین صفر تا یک تغییر می‌کند. ضریب پایایی صفر معرف عدم پایایی و ضریب پایایی یک معرف پایایی کامل است(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸).

مقدار آلفای کرونباخ برای پرسشنامه عملکرد آموزشی برابر با ۰.۸۲۴ بدست آمد که چون بیشتر از ۰.۷۰ است بنابراین می‌توان گفت سوالات این پرسشنامه نیز دارای پایایی مناسب هستند.

برای دانلود پرسشنامه بیشتر اینجا کلیک کنید.

پرسشنامه‌های مرتبط با این پرسشنامه عبارتند از:

توضیحات:

 • در صورت داشتن مشکل در پرداخت و دانلود با کلیک برروی اینجا با ما ارتباط برقرار کنید.
 • با کلیک بر روی نحوه وارد کردن داده‌ها در SPSS می‌توانید فیلم آموزشی نحوه‌ی وارد کردن داده‌ها در SPSS را مشاهده کنید.
 • پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس از پرداخت سریع، به طور اتوماتیک لینک دانلود پرسشنامه مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد. می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید.
 • فایل به صورت zip می باشد. لذا بعد از دانلود با نرم افزار winrar فایل را از حالت zip خارج کنید. برای دانلود نرم افزار winrar اینجا کلیک کنید.