پرسشنامه استاندارد عملکرد بازاریابی اینترنتی 22 سوالی

پرسشنامه استاندارد عملکرد بازاریابی اینترنتی ۲۲ سوالی

پرسشنامه استاندارد عملکرد بازاریابی اینترنتی ۲۲ سوالی از پنج زیر مقیاس ارتباط، تحقیقات، فروش، چهره‌ی تجاری و مزیت رقابتی تشکیل شده است و این گویه­‌ها با مقیاس پنج‌تایی لیکرت با عبارات (خیلی کم تا خیلی زیاد) سنجیده می­‌شود.

از آنجایی که نتیجه آزمون kmo نزدیک به ۱ است یعنی تعداد نمونه انتخابی برای سنجش دقیق این پرسشنامه کفایت می‌­کند و همچنین از آنجایی که میزان سطح معناداری کمتر از ۵ درصد است نتیجه آزمون بارتلت نیز حاکی از آن است که اجرای تحلیل عاملی بر پایه ماتریس همبستگی قابل توجیه است.

قیمت : ۵۰۰۰ تومان

توجه: لینک دانلود بعد از پرداخت در قسمت محصولات با رنگ سبز ظاهر می‌شود. همچنین لینک دانلود به ایمیلی که هنگام خرید ثبت می‌کنید ارسال خواهد شد. خواهشمند است ایمیل خود را با دقت وارد کنید.

تعاریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه استاندارد عملکرد بازاریابی اینترنتی ۲۲ سوالی

تعریف مفهومی:

بازاریابی اینترنتی: استفاده از اینترنت در فعالیت­‌های بازاریابی مرتبط با مشتری، کانال­‌های توزیع و فروش، و تحقیقات بازاریابی می‌­باشد.

چهره تجاری: معرفی خدمات جدید، میزان اطلاع رسانی و تصویر ذهنی مثبت مشتریان از شرکت.

فروش: حذف واسطه‌های محلی در بازارهای خارجی، توسعه بازار برای محصولات فعلی، فروش محصولات جدید به بازار فعلی.

تعریف عملیاتی:

نمره‌­ای که از پرسشنامه بدست می‌­آید.

مشخصات پرسشنامه استاندارد عملکرد بازاریابی اینترنتی ۲۲ سوالی:

 • تعداد سوالات:۲۲ گویه
 • تعداد صفحات:۱۰ صفحه
 • تعریف مفهومی: دارد
 • تعریف عملیاتی: دارد
 • شیوه نمره گذاری: دارد 
 • زیرمقیاس یا مولفه: دارد
 • روایی: دارد
 • پایایی: دارد
 • منبع: دارد
 • فرمت: pdf و word

روایی و پایایی پرسشنامه استاندارد عملکرد بازاریابی اینترنتی ۲۲ سوالی:

روایی پرسشنامه استاندارد عملکرد بازاریابی اینترنتی ۲۲ سوالی:

مقصود از روایی آن است که وسیله اندازه‌گیری بتواند خصیصه و ویژگی موردنظر را اندازه‌گیری کند. اهمیت روایی از آن جهت است که اندازه‌گیری‌های نامناسب و ناکافی می‌تواند هر پژوهش علمی را بی ارزش و ناروا سازد(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸). در تحقیق مخبری و همکاران(۱۳۸۹) روایی پرسشنامه مورد تایید قرار گرفت.

برای اطمینان از روایی تحقیق حاضر، پرسشنامه‌ی تنظیم شده از روش روایی صوری و با مراجعه به نظر اساتید و صاحب‌نظران استفاده شد. بدین صورت که پرسشنامه­‌ها به اساتید و همچنین به تعدادی از صاحب‌نظران مرتبط ارائه گردید و پس از بررسی‌ها و بازبینی‌های مکرر اساتید محترم راهنما و مشاور، توصیه‌های لازم در خصوص اصلاح، حذف و اضافه نمودن تعدادی از سوالات صورت پذیرفت تا نهایتاً پرسشنامه­‌ی مورد نظر تهیه گردید.

پایایی پرسشنامه:

مقصود از پایایی آن است که ابزار اندازه‌گیری را در یک فاصله زمانی کوتاه چندین بار و به گروه واحدی از افراد بدهیم. نتایج حاصله نزدیک به هم باشد. برای اندازه‌گیری پایایی از شاخصی به نام ضریب پایایی استفاده می‌کنیم. اندازه آن معمولا بین صفر تا یک تغییر می‌کند. ضریب پایایی صفر معرف عدم پایایی و ضریب پایایی یک معرف پایایی کامل است(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸).

پیش آزمونی شامل ۳۰ پرسشنامه بین آزمودنی‌ها توزیع شد و و سپس به تفکیک برای هر یک از عوامل، اقدام به محاسبه‌ی آلفای کرونباخ شده است که در جدول ارائه شده ­است. همان‌طور که مشاهده می‌شود تمامی مقادیر آلفای کرونباخ که به دست آمده‌اند، بالاتر از ۰.۷ می‌باشد، می‌توان عنوان نمود که سوالات پرسشنامه از پایایی قابل قبولی برخوردارند. آلفای کل نیز ۰.۷۹ بدست آمد.

برای دانلود پرسشنامه بیشتر اینجا کلیک کنید.

پرسشنامه‌های مرتبط با این پرسشنامه عبارتند از:

توضیحات:

 • در صورت داشتن مشکل در پرداخت و دانلود با کلیک برروی اینجا با ما ارتباط برقرار کنید.
 • با کلیک بر روی نحوه وارد کردن داده‌ها در SPSS می‌توانید فیلم آموزشی نحوه‌ی وارد کردن داده‌ها در SPSS را مشاهده کنید.
 • پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس از پرداخت سریع، به طور اتوماتیک لینک دانلود پرسشنامه مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد. می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید.
 • فایل به صورت zip می باشد. لذا بعد از دانلود با نرم افزار winrar فایل را از حالت zip خارج کنید. برای دانلود نرم افزار winrar اینجا کلیک کنید.