پرسشنامه استاندارد مدیریت کارآفرینانه

پرسشنامه استاندارد مدیریت کارآفرینانه

پرسشنامه استاندارد مدیریت کارآفرینانه دارای ۴۵ سوال و ۸ بعد نوآوری، ریسک پذیری، پیشرو بودن، گرایش استراتژیک، فلسفه پاداش، ساختار مدیریت، فرهنگ کارآفرینی و رشد و توسعه می‌باشد و براساس مقیاس پنج گزینه‌­ای لیکرت تنظیم شده است.

قیمت : ۱۰۰۰۰ تومان

توجه: لینک دانلود بعد از پرداخت در قسمت محصولات با رنگ سبز ظاهر می‌شود. همچنین لینک دانلود به ایمیلی که هنگام خرید ثبت می‌کنید ارسال خواهد شد. خواهشمند است ایمیل خود را با دقت وارد کنید.

روایی و پایایی پرسشنامه استاندارد مدیریت کارآفرینانه

روایی پرسشنامه استاندارد مدیریت کارآفرینانه

در حقیقت، روایی به این مسئله مربوط است که یک وسیله‌ی اندازه‌گیری تا چه اندازه چیزی را اندازه‌گیری می­‌تواند بکند که ما فکر می‌کنیم. بنابراین، روایی یا اعتبار، میزان تطابق میان تعریف مفهومی متغیر با تعریف عملیاتی آن است. موضوع روایی ازآن ‌جهت دارای اهمیت است. که سنجش‌های نامناسب و ناکافی می‌تواند هر تحقیق علمی را بی‌ارزش و بی کیفیت سازد. پرسشنامه استاندارد مدیریت کارآفرینانه از روایی لازم برخوردار است.

برای اطمینان از روایی تحقیق حاضر، پرسشنامه‌ی تنظیم شده که گویه‌­های آنها از طریق مطالعه کتب، پایان نامه‌­ها و بهره­‌گیری از مقالات و پیشینه‌­های مرتبط با آن و نیز بهره‌­گیری از نظرات خبرگان بدست آمده است از روش تحلیل محتوا و با مراجعه به نظر اساتید و صاحب‌نظران استفاده شد. بدین صورت که پرسشنامه­‌ها به اساتید و همچنین به تعدادی از صاحب‌نظران مرتبط ارائه گردید و پس از بررسی‌ها و بازبینی‌های مکرر اساتید محترم راهنما و مشاور، توصیه‌های لازم در خصوص اصلاح، حذف و اضافه نمودن تعدادی از سوالات صورت پذیرفت تا نهایتاً پرسشنامه­‌ها‌ی مورد نظر این تحقیق تهیه گردید.

پایایی پرسشنامه

منظور از پایایی آن است که اگر وسیله اندازه‌گیری را در یک‌فاصله زمانی کوتاه در چندین مرجله و به گروه مشخصی از افراد بدهیم. نتایج بدست امده نزدیک به هم باشد. به‌عبارت‌ دیگر، «همبستگی میان یک گروه از نمرات و گروه دیگری از نمرات در یک آزمون معادل که به‌صورت جداگانه بر یک دسته‌ی مورد آزمایش به‌دست‌آمده است» چقدر است. پرکاربردترین و مهم‌ترین مسیر ارزیابی میزان پایایی روش آلفای کرونباخ می‌باشد.

اگر این مقدار از ۰.۷ بالاتر باشد، می‌توان گفت ابزار دارای پایایی قابل قبولی است. در مواردی برای اندازه‌گیری مقیاس‌هایی که دارای آیتم‌های کمی هستند. نتایج بالاتر از ۰.۶ را هم می‌توان قابل ‌قبول دانست.

بدین منظور پیش آزمونی شامل ۳۰ پرسشنامه بین آزمودنی‌ها توزیع شد و و سپس به تفکیک برای هر یک از عوامل، اقدام به محاسبه‌ی آلفای کرونباخ شده است که در جدول زیر ارائه شده­ است. همان‌طور که مشاهده می‌شود تمامی مقادیر آلفای کرونباخ که به دست آمده‌اند، بالاتر از ۰.۷ می‌باشد، بنابراین پرسشنامه مدیریت کارآفرینانه از پایایی برخوردار است.

تعاریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه استاندارد مدیریت کارآفرینانه

تعریف مفهومی

کارآفرینی: کارآفرینی فرایندی است که در محیط‌­ها و مجموعه­‌های مختلف اتفاق می­‌افتد و طی آن تغییرات در سیستم اقتصادی از طریق نوآوری­‌های افراد که به فرصت­‌های اقتصادی واکنش نشان می­‌دهند، رخ می­‌دهد که این باعث ایجاد ارزش فردی و اجتماعی خواهد شد. کارآفرینی فرایندی است که منجر به ایجاد رضایت­‌مندی و یا تقاضای جدید می­‌گردد. و کارآفرینی ایجاد ارزش از طریق تشکیل مجموعه‌ی منحصر به فردی از منابع به منظور بهره‌گیری از فرصت­‌ها می­‌باشد.

نوآوری: نوآوری به توانایی سازمان برای ایجاد محصولات و خدمات و معرفی موفقیت‌­آمیز آن­ها به بازار گفته می­‌شود. نوآوری به عنوان یکی از ابزارهای ضروری رقابتی برای موفقیت و بقای بلند مدت شرکت­‌ها محسوب می‌­شود. آمابیل (۱۹۹۶) نوآوری را از دیدگاه سازمانی تعریف کرده است و توضیح می‌­دهد که نوآوری به عنوان اجرای موفق ایده‌­های خلاق درون سازمان‌­هاست.

تعریف عملیاتی

مدیریت کارآفرینی: در این پژوهش متغیر مدیریت کارآفرینی عبارت است از نتایج پرسشنامه ۴۵ سوالی مدیریت کارآفرینی.

مشخصات پرسشنامه استاندارد مدیریت کارآفرینانه

 • تعداد سوالات: ۴۵ گویه
 • تعداد صفحات : ۱۱ صفحه
 • تعریف مفهومی: دارد.
 • تعریف عملیاتی: دارد.
 • شیوه نمره گذاری: دارد.
 • روایی: دارد.
 • پایایی: دارد.
 • زیر مقیاس: دارد
 • منبع: دارد.
 • فرمت فایل: وورد و پی‌دی‌اف

برای دانلود پرسشنامه بیشتر اینجا کلیک کنید.

پرسشنامه‌های مرتبط با این پرسشنامه عبارتند از:

توضیحات:

 • در صورت داشتن مشکل در پرداخت و دانلود با کلیک از اینجا با ما ارتباط برقرار کنید.
 • شما با خرید این محصول، همراه پرسشنامه فیلمی جهت آموزش نحوه وارد کردن داده ها در SPSS دریافت خواهید کرد.
 • پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس از پرداخت سریع، به طور اتوماتیک لینک دانلود پرسشنامه مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد. می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید.
 • فایل به صورت zip می باشد. لذا بعد از دانلود با نرم افزار winrar فایل را از حالت zip خارج کنید. برای دانلود نرم افزار winrar اینجا کلیلک کنید.