پرسشنامه استاندارد معیار­های تاثیر گذار در موفقیت پروژه

پرسشنامه استاندارد معیار­های تاثیر گذار در موفقیت پروژه

پرسشنامه استاندارد معیار­های تاثیر گذار در موفقیت پروژه دارای ۲۲ سوال بوده و هدف آن ارزیابی مولفه­‌های عوامل فردی و عوامل سازمانی و عوامل محیطی و عوامل ماهیت پروژه می‌باشد.

در این پرسشنامه از طیف پنج گذینه­‌ای لیکرت برای نمره‌­گذاری استفاده شده است.

قیمت : ۱۰۰۰۰ تومان

توجه: لینک دانلود بعد از پرداخت در قسمت محصولات با رنگ سبز ظاهر می‌شود. همچنین لینک دانلود به ایمیلی که هنگام خرید ثبت می‌کنید ارسال خواهد شد. خواهشمند است ایمیل خود را با دقت وارد کنید.

تعاریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه استاندارد معیار­های تاثیر گذار در موفقیت پروژه

تعریف مفهومی

عوامل فردی شامل: شاخص­‌های آشنایی با دانش تخصصی مدیریت پروژه و استانداردهای مرتبط، برخورداری حداقلی از دانش فنی و تخصصی مرتبط با موضوع پروژه، برآورد صحیح زمان  کنترل زمانبندی پروژه، برآورد و مدیریت صحیح هزینه و نقدینگی پروژه، تجارب قبلی در خصوص مدیریت پروژه‏‌های مشابه، مهارت و توانایی مذاکره، قدرت تصمیم‌‏گیری و حل مسئله، موفقیت و بلندپروازی مدیر پروژه، مهارت ارتباطی و ارتباطات اثربخش و توانایی پیش‏بینی چالش‌­ها در طول اجرای پروژه است.

عامل سازمانی شامل: شاخص­ه‌ای کارایی ساختار تصمیم‌‏گیری شرکت جهت اتخاذ تصمیمات به موقع و صحیح، وجود ساختارهای نظارتی و کنترلی مناسب جهت مدیریت پیمان‌کاران، مدیریت صحیح فرایند مهندسی در پروژه/ شرکت، گردش صحیح و به موقع اطلاعات پروژه و اتخاذ استراتژی‌های مناسب سازمانی به منظور چابکی در اجرای پروژه‏‌ها است.

تعریف عملیاتی

مدیریت زنجیره تامین: نمره­‌ای که فرد از پرسشنامه استاندارد معیار­های تاثیر گذار در موفقیت پروژه به دست می­‌آید.

مشخصات پرسشنامه استاندارد معیار­های تاثیر گذار در موفقیت پروژه :

 • تعداد سوالات:۲۲ گویه
 • تعداد صفحات:۹ صفحه
 • تعریف مفهومی: دارد
 • تعریف عملیاتی: دارد
 • شیوه نمره گذاری: دارد
 • زیرمقیاس یا مولفه: دارد
 • روایی: دارد
 • پایایی: دارد
 • منبع: دارد
 • فرمت: pdf و word

روایی و پایایی پرسشنامه استاندارد معیار­های تاثیر گذار در موفقیت پروژه :

روایی پرسشنامه استاندارد معیار­های تاثیر گذار در موفقیت پروژه :

مقصود از روایی آن است که وسیله اندازه گیری بتواند خصیصه و ویژگی موردنظر را اندازه گیری کند. اهمیت روایی از آن جهت است که اندازه گیری های نامناسب و ناکافی می تواند هر پژوهش علمی را بی ارزش و ناروا سازد(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸).

به منظور بررسی روایی محتوایی ابزار سنجش ، پرسشنامه‌­های مورد نظر در اختیار بیست نفر از صاحب‌ن­ظران و متخصصان امر در حوزه مورد نظر قرار گرفت. نظر آنها در خصوص روایی پرسشنامه مثبت بوده است. بدین ترتیب پرسشنامه‌­های مورد استفاده در پژوهش دارای روایی محتوایی و صوری کافی بوده‌اند.

پایایی پرسشنامه:

مقصود از پایایی آن است که ابزار اندازه گیری را در یک فاصله زمانی کوتاه چندین بار و به گروه واحدی از افراد بدهیم. نتایج حاصله نزدیک به هم باشد. برای اندازه گیری پایایی از شاخصی به نام ضریب پایایی استفاده می کنیم. اندازه آن معمولا بین صفر تا یک تغییر می کند. ضریب پایایی صفر معرف عدم پایایی و ضریب پایایی یک معرف پایایی کامل است(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸).

در این آزمون روش آلفای کرونباخ برای تعیین پایایی سازه‌­های مورد مطالعه استفاده شد. به منظور بررسی پایایی ابزار تحقیق ابتدا ۳۰ پرسشنامه، پیش آزمون شد که نتایج آن در جدول مولفه­‌ها نشان داده شده است. با توجه به اینکه مقدار آلفای کرونباخ مربوط به همه ی مولفه‌­ها برابر ۰.۸۴۵ و بیشتر از ۰.۷ می­‌باشد بنابراین پرسشنامه دارای پایایی مناسب می­‌باشد.

برای دانلود پرسشنامه بیشتر اینجا کلیک کنید.

پرسشنامه‌های مرتبط با این پرسشنامه عبارتند از:

توضیحات:

 • در صورت داشتن مشکل در پرداخت و دانلود با کلیک برروی اینجا با ما ارتباط برقرار کنید.
 • با کلیک بر روی نحوه وارد کردن داده‌ها در SPSS می‌توانید فیلم آموزشی نحوه‌ی وارد کردن داده‌ها در SPSS را مشاهده کنید.
 • پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس از پرداخت سریع، به طور اتوماتیک لینک دانلود پرسشنامه مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد. می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید.
 • فایل به صورت zip می باشد. لذا بعد از دانلود با نرم افزار winrar فایل را از حالت zip خارج کنید. برای دانلود نرم افزار winrar اینجا کلیک کنید.