پرسشنامه استاندارد ناسازگاری عاطفی

پرسشنامه استاندارد ناسازگاری عاطفی

پرسشنامه استاندارد ناسازگاری عاطفی توسط داچ (نارینگ و همکاران) در سال ۲۰۰۷ تنظیم شد. این پرسشنامه دارای ۴ مولفه با ۱۲ سوال پنج گزینه ای می باشد .

تعریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه استاندارد ناسازگاری عاطفی :

تعریف مفهومی ناسازگاری عاطفی :

ناسازگاری عاطفی نوعی احساس ناراحتی ناشی از عواطف ابراز شده کارکنان بر اساس پیروی از قوانین سازمان است که مانع از بروز احساسات واقعی آنان میشود. به این ترتیب ناسازگاری عاطفی تضاد بین عواطف تجربه شده کارکنان و انتظارات مدیر از آنان در سازمان است. این تضاد زمانی رخ میدهد که عواطفی که کارکنان به عنوان بخشی از عملکرد شغلی خود ابراز میکنند با عواطفی که واقعاً احساس می کنند تطابق ندارد(هوچ اسچایلد، ۱۹۸۳: ۱۴).

تعریف عملیاتی ناسازگاری عاطفی :

در این پژوهش منظور از ناسازگاری عاطفی کار ،سطحی کار ،عمیق سازگاری عاطفی و سرکوب عواطف است.

قیمت : فقط ۵۵۰۰ تومان

توجه: لینک دانلود بعد از پرداخت در قسمت محصولات با رنگ سبز ظاهر می‌شود. همچنین لینک دانلود به ایمیلی که هنگام خرید ثبت می‌کنید ارسال خواهد شد. خواهشمند است ایمیل خود را با دقت وارد کنید.

روایی و پایایی پرسشنامه استاندارد ناسازگاری عاطفی

روایی پرسشنامه ناسازگاری عاطفی

مقصود از روایی آن است که وسیله اندازه‌گیری بتواند خصیصه و ویژگی موردنظر را اندازه‌گیری کند. اهمیت روایی از آن جهت است که اندازه‌گیری‌های نامناسب و ناکافی می‌تواند هر پژوهش علمی را بی ارزش و ناروا سازد(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸). در تحقیق مخبری و همکاران(۱۳۸۹) روایی پرسشنامه مورد تایید قرار گرفت.

برای اطمینان از روایی تحقیق حاضر، پرسشنامه‌ی تنظیم شده از روش روایی صوری و با مراجعه به نظر اساتید و صاحب‌نظران استفاده شد. بدین صورت که پرسشنامه­‌ها به اساتید و همچنین به تعدادی از صاحب‌نظران مرتبط ارائه گردید و پس از بررسی‌ها و بازبینی‌های مکرر اساتید محترم راهنما و مشاور، توصیه‌های لازم در خصوص اصلاح، حذف و اضافه نمودن تعدادی از سوالات صورت پذیرفت تا نهایتاً پرسشنامه­‌ی مورد نظر تهیه گردید.

پایایی پرسشنامه ناسازگاری عاطفی

مقصود از پایایی آن است که ابزار اندازه‌گیری را در یک فاصله زمانی کوتاه چندین بار و به گروه واحدی از افراد بدهیم. نتایج حاصله نزدیک به هم باشد. برای اندازه‌گیری پایایی از شاخصی به نام ضریب پایایی استفاده می‌کنیم. اندازه آن معمولا بین صفر تا یک تغییر می‌کند. ضریب پایایی صفر معرف عدم پایایی و ضریب پایایی یک معرف پایایی کامل است(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸).

پیش آزمونی شامل ۳۰ پرسشنامه بین آزمودنی‌ها توزیع شد و و سپس به تفکیک برای هر یک از عوامل، اقدام به محاسبه‌ی آلفای کرونباخ شده است. مشاهده می‌شود که تمامی مقادیر آلفای کرونباخ که به دست آمده‌اند، بالاتر از ۰.۷ می‌باشد، می‌توان عنوان نمود که سوالات پرسشنامه از پایایی قابل قبولی برخوردارند. آلفای کل نیز ۰.۸۳۶ بدست آمد.

مشخصات پرسشنامه ناسازگاری عاطفی

 • تعداد سوالات: ۱۲ گویه
 • تعداد صفحات : ۴صفحه
 • تعریف مفهومی: دارد
 • تعریف عملیاتی: دارد
 • شیوه نمره گذاری: دارد
 • زیرمقیاس: دارد
 • روایی: دارد
 • پایایی: دارد
 • منبع: دارد
 • فرمت فایل : وورد پی دی اف

پرسشنامه‌های مرتبط با این پرسشنامه عبارتند از:

۳-پرسشنامه استاندارد همدلی عاطفی

برای دانلود پرسشنامه بیشتر اینجا کلیک کنید.

توضیحات:

 • در صورت داشتن مشکل در پرداخت و دانلود با کلیک برروی اینجا با ما ارتباط برقرار کنید.
 • با کلیک بر روی نحوه وارد کردن داده‌ها در SPSS می‌توانید فیلم آموزشی نحوه‌ی وارد کردن داده‌ها در SPSS را مشاهده کنید.
 • پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس از پرداخت سریع، به طور اتوماتیک لینک دانلود پرسشنامه مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد. می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید. همچنین فایل به ایمیلی که در مراحل خرید ثبت می شود ارسال خواهد شد.
 • فایل به صورت zip می باشد. لذا بعد از دانلود با نرم افزار winrar فایل را از حالت zip خارج کنید. برای دانلود نرم افزار winrar اینجا کلیک کنید.