پرسشنامه استاندارد گرایش به جراحی زیبایی سهیلی 1396

پرسشنامه استاندارد گرایش به جراحی زیبایی سهیلی ۱۳۹۶

پرسشنامه استاندارد گرایش به جراحی زیبایی توسط سهیلی در سال۱۳۹۶ تنظیم شد. این پرسشنامه دارای ۳ مولف با ۴۴ سوال پنج گزینه ای می باشد.

تعریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه استاندارد گرایش به جراحی زیبایی :

تعریف مفهومی گرایش به جراحی زیبایی :

 جراحی زیبایی در اصطلاح پزشکی عبارت است از ترمیم، جایگزینی یا تغییر بخش های آسیب دیده یا تغییر شکل یافته بدن با انتقال بافتی است و هدف این نوع جراحی، ترمیم و اصلاح نواقص و ناهنجاری های مادرزادی و اکتسابی اعضا می باشد( Gaskill & Sander,1997:73 ).جراحی زیبایی یا عمل زیبایی به مجموعه ای از اقدامات گفته می شود که برای ایجاد تغییرات معمولا دائمی در فرم ، اندازه ومحل قرارگیری اجزای صورت یا دیگر اعضای بدن انجام پذیرد . برخلاف سایر شاخه های جراحی پلاستیک ،کاربردهای درمانی این نوع عمل ها بسیار کمتر می باشد . و به معنایی واقعی کلمه ، صرفا برای زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند(هنسن و دیگران، ۶۶:۱۳۸۱).

تعریف عملیاتی گرایش به جراحی زیبایی :

منظور نمره ای است که فرد از پرسشنامه  گرایش به جراحی زیبایی سهیلی ۱۳۹۶ کسب می کند.

 

قیمت : فقط ۹۵۰۰ تومان

توجه: لینک دانلود بعد از پرداخت در قسمت محصولات با رنگ سبز ظاهر می‌شود. همچنین لینک دانلود به ایمیلی که هنگام خرید ثبت می‌کنید ارسال خواهد شد. خواهشمند است ایمیل خود را با دقت وارد کنید.

روایی و پایایی پرسشنامه استاندارد گرایش به جراحی زیبایی

روایی پرسشنامه  گرایش به جراحی زیبایی

مقصود از روایی آن است که وسیله اندازه‌گیری بتواند خصیصه و ویژگی موردنظر را اندازه‌گیری کند. اهمیت روایی از آن جهت است که اندازه‌گیری‌های نامناسب و ناکافی می‌تواند هر پژوهش علمی را بی ارزش و ناروا سازد(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸). در تحقیق مخبری و همکاران(۱۳۸۹) روایی پرسشنامه مورد تایید قرار گرفت.

برای اطمینان از روایی تحقیق حاضر، پرسشنامه‌ی تنظیم شده از روش روایی صوری و با مراجعه به نظر اساتید و صاحب‌نظران استفاده شد. بدین صورت که پرسشنامه­‌ها به اساتید و همچنین به تعدادی از صاحب‌نظران مرتبط ارائه گردید و پس از بررسی‌ها و بازبینی‌های مکرر اساتید محترم راهنما و مشاور، توصیه‌های لازم در خصوص اصلاح، حذف و اضافه نمودن تعدادی از سوالات صورت پذیرفت تا نهایتاً پرسشنامه­‌ی مورد نظر تهیه گردید.

پایایی پرسشنامه گرایش به جراحی زیبایی

مقصود از پایایی آن است که ابزار اندازه‌گیری را در یک فاصله زمانی کوتاه چندین بار و به گروه واحدی از افراد بدهیم. نتایج حاصله نزدیک به هم باشد. برای اندازه‌گیری پایایی از شاخصی به نام ضریب پایایی استفاده می‌کنیم. اندازه آن معمولا بین صفر تا یک تغییر می‌کند. ضریب پایایی صفر معرف عدم پایایی و ضریب پایایی یک معرف پایایی کامل است(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸).

پیش آزمونی شامل ۳۰ پرسشنامه بین آزمودنی‌ها توزیع شد و و سپس به تفکیک برای هر یک از عوامل، اقدام به محاسبه‌ی آلفای کرونباخ شده است. مشاهده می‌شود که تمامی مقادیر آلفای کرونباخ که به دست آمده‌اند، بالاتر از ۰.۷ می‌باشد، می‌توان عنوان نمود که سوالات پرسشنامه از پایایی قابل قبولی برخوردارند. آلفای کل نیز ۰.۸۳۶ بدست آمد.

مشخصات پرسشنامه گرایش به جراحی زیبایی

 • تعداد سوالات: ۴۴ گویه
 • تعداد صفحات : ۶صفحه
 • تعریف مفهومی: دارد
 • تعریف عملیاتی: دارد
 • شیوه نمره گذاری: دارد
 • زیرمقیاس: دارد
 • روایی: دارد
 • پایایی: دارد
 • منبع: دارد
 • فرمت فایل : وورد  و پی دی اف

پرسشنامه‌های مرتبط با این پرسشنامه عبارتند از:

برای دانلود پرسشنامه بیشتر اینجا کلیک کنید.

توضیحات:

 • در صورت داشتن مشکل در پرداخت و دانلود با کلیک برروی اینجا با ما ارتباط برقرار کنید.
 • با کلیک بر روی نحوه وارد کردن داده‌ها در SPSS می‌توانید فیلم آموزشی نحوه‌ی وارد کردن داده‌ها در SPSS را مشاهده کنید.
 • پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس از پرداخت سریع، به طور اتوماتیک لینک دانلود پرسشنامه مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد. می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید. همچنین فایل به ایمیلی که در مراحل خرید ثبت می شود ارسال خواهد شد.
 • فایل به صورت zip می باشد. لذا بعد از دانلود با نرم افزار winrar فایل را از حالت zip خارج کنید. برای دانلود نرم افزار winrar اینجا کلیک کنید.