پرسشنامه استاندارد یادگیری سازمانی نیف 2001

پرسشنامه استاندارد یادگیری سازمانی نیف ۲۰۰۱

پرسشنامه استاندارد یادگیری سازمانی نیف ۲۰۰۱ بر پایه مدل نیفه(۲۰۰۱) تدوین شده است و شامل مؤلفه‌های (چشم اندازمشترک، فرهنگ سازمانی، کار و یادگیری گروهی، اشتراک دانش، تفکرسیستمی) می باشد. پرسشنامه یادگیری سازمانی شامل ۱۵ سوال بسته- پاسخ می‌باشد، پرسشنامه مذکور استاندارد بوده و در پژوهش‌های مختلفی مورد استفاده قرار گرفته است از جمله در پژوهش ابراهیمی(۱۳۹۱) هنجاریابی شده است.

قیمت : ۵۰۰۰ تومان

توجه: لینک دانلود بعد از پرداخت در قسمت محصولات با رنگ سبز ظاهر می‌شود. همچنین لینک دانلود به ایمیلی که هنگام خرید ثبت می‌کنید ارسال خواهد شد. خواهشمند است ایمیل خود را با دقت وارد کنید.

تعاریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه استاندارد یادگیری سازمانی نیف ۲۰۰۱

تعریف مفهومی

یادگیری سازمانی: عبارت است از کسب دانش و انتقال آن در سطوح سازمان برای تجلی در تغییر رفتار مورد اتنظار سازمان(خانعلیزاده و همکاران، ۱۳۸۹). اما یادگیری سازمانی زمانی اتفاق می‌افتد که گروه یاد می‌گیرد تعامل داشته باشد، دانش را سهیم شود و به صورت جمعی عمل کند به گونه‌ای که ظرفیت ترکیب شده‌ی گروه افزایش یافته و توانایی فهم و انجام عمل موثر را به دست آورد(هانگ و همکاران، ۲۰۱۰).

تعریف عملیاتی

یادگیری سازمانی: شامل مولفه‌های چشم‌انداز مشترک، فرهنگ یادگیری سازمانی،‌ کار و یادگیری گروهی، ‌اشتراک دانش و تفکر سیستمی است  و با پرسشنامه استاندراد که ۱۵ سوال است اندازه‌گیری می‌شود.

مشخصات پرسشنامه استاندارد یادگیری سازمانی نیف ۲۰۰۱

 • تعداد سوالات:۱۵ گویه
 • تعداد صفحات:۱۱ صفحه
 • تعریف مفهومی: دارد
 • تعریف عملیاتی: دارد
 • شیوه نمره گذاری: دارد 
 • زیرمقیاس یا مولفه: دارد
 • روایی: دارد
 • پایایی: دارد
 • منبع: دارد
 • فرمت: pdf و word

روایی و پایایی پرسشنامه استاندارد یادگیری سازمانی نیف ۲۰۰۱

روایی پرسشنامه استاندارد یادگیری سازمانی نیف ۲۰۰۱:

مقصود از روایی آن است که وسیله اندازه‌گیری بتواند خصیصه و ویژگی موردنظر را اندازه‌گیری کند. اهمیت روایی از آن جهت است که اندازه‌گیری‌های نامناسب و ناکافی می‌تواند هر پژوهش علمی را بی ارزش و ناروا سازد(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸).

هاکمن و اولدهام (۱۹۷۶)، در مطالعه‌ای بر روی ۶۵۸ کارمند از ۶۲ شغل متفاوت همسانی درونی مقیاس زمینه یابی تشخیص شغل را بین ۰.۵۹ تا ۰.۷۸  به دست آورند، که این ضرایب برای انجام کارهای پژوهشی مطلوب می‌باشند. مونز، هلسمن، کنولد و مکینی (۱۹۹۶) در پژوهشی بر روی ۶۴۴ نفر  مدیر و کارمند دانشگاه سنت لویس همسانی درونی فوق را از ۰.۱۷ تا ۰.۶۲ گزارش نمودند(به نقل از حسن شاهی، ۱۳۹۲).

پایایی پرسشنامه:

مقصود از پایایی آن است که ابزار اندازه‌گیری را در یک فاصله زمانی کوتاه چندین بار و به گروه واحدی از افراد بدهیم. نتایج حاصله نزدیک به هم باشد. برای اندازه‌گیری پایایی از شاخصی به نام ضریب پایایی استفاده می‌کنیم. اندازه آن معمولا بین صفر تا یک تغییر می‌کند. ضریب پایایی صفر معرف عدم پایایی و ضریب پایایی یک معرف پایایی کامل است(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸).

در تحقیق دکیا (۱۳۸۸) ضریب پایایی کل مقیاس به روش تنصیف ۰.۷۸ و خرده مقیاس‌های تنوع مهارت ۰.۷۱، هویت وظیفه ۰.۵۹، اهمیت وظیفه ۰.۶۶، استقلال وظیفه ۰.۶۶ و بازخورد ۰.۷۱ گزارش شد(به نقل از حسن شاهی، ۱۳۹۲). در پژوهش حسن شاهی(۱۳۹۲) پایایی پرسشنامه بر اساس ضریب کرونباخ ۰.۷۹ گزارش شد.

برای دانلود پرسشنامه بیشتر اینجا کلیک کنید.

پرسشنامه‌های مرتبط با این پرسشنامه عبارتند از:

توضیحات:

 • در صورت داشتن مشکل در پرداخت و دانلود با کلیک برروی اینجا با ما ارتباط برقرار کنید.
 • با کلیک بر روی نحوه وارد کردن داده‌ها در SPSS می‌توانید فیلم آموزشی نحوه‌ی وارد کردن داده‌ها در SPSS را مشاهده کنید.
 • پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس از پرداخت سریع، به طور اتوماتیک لینک دانلود پرسشنامه مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد. می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید.
 • فایل به صورت zip می باشد. لذا بعد از دانلود با نرم افزار winrar فایل را از حالت zip خارج کنید. برای دانلود نرم افزار winrar اینجا کلیک کنید.