پرسشنامه ارزش برند مشتری

پرسشنامه تاثیر ارزش درک شده برند بر امید مصرف کننده احمدی ۱۳۹۶

پرسشنامه تاثیر ارزش درک شده برند بر امید مصرف کننده احمدی ۱۳۹۶ با ۲۷ گویه طراحی گردیده است و دارای ۹ زیر مقیاس می‌باشد.

ارزش برند به ارزش شگرف ذاتی در یک برند معروف اطلاق می­‌گردد. ارزش برند وقتی به وجود می­‌آید که مشتری‌ها به دلیل جذابیت نام پیوست شده به یک کالا به انتخاب خود پول بیشتری برای درجه مساوی از کیفیت پرداخت می‌کند. امید یکی از مکانیزم‌های عاطفی مبنی بر شناخت است که شامل میل(انگیزه) و روش (برنامه اقدام) در رفتارهای خرید مشتری در محیط خرده فروشی اینترنی است. پرسشنامه ارزش درک شده برندو مشتری دارای زیر مقیاس‌های: ارزش درک شده برند توسط مشتری(کیفیت)، ارزش درک شده برند توسط مشتری(قیمت)، ارزش درک شده برند توسط مشتری(اجتماعی)، ارزش درک شده برند توسط مشتری(عاطفی)، امید مصرف کننده، مشتری کلی رضایت، مشتری اعتماد، مشتری تعهد، دستیابی به هدف توسط مشتری می‌باشد.

قیمت : ۵۰۰۰ تومان

۵۰,۰۰۰ ریال – خرید

روایی و پایایی پرسشنامه تاثیر ارزش درک شده برند بر امید مصرف کننده

روایی پرسشنامه تاثیر ارزش درک شده برند بر امید مصرف کننده

روایی می­‌گوید که آیا پژوهنده قادر به ارزیابی و اندازه‌گیری فاکتور یا عاملی که برای آن تولید شده است، می‌باشد یا خیر؟ در حقیقت، روایی به این مسئله مربوط است که یک وسیله‌ی اندازه‌گیری تا چه اندازه چیزی را اندازه‌گیری می­‌تواند بکند که ما فکر می‌کنیم. بنابراین، روایی یا اعتبار، میزان تطابق میان تعریف مفهومی متغیر با تعریف عملیاتی آن است. موضوع روایی ازآن ‌جهت دارای اهمیت است. که سنجش‌های نامناسب و ناکافی می‌تواند هر تحقیق علمی را بی‌ارزش و بی کیفیت سازد. پرسشنامه ارزش درک شده برندو مشتری از روایی لازم برخوردار است.

پایایی پرسشنامه

منظور از پایایی آن است که اگر وسیله اندازه‌گیری را در یک‌فاصله زمانی کوتاه در چندین مرجله و به گروه مشخصی از افراد بدهیم. نتایج بدست امده نزدیک به هم باشد. به‌عبارت‌ دیگر، «همبستگی میان یک گروه از نمرات و گروه دیگری از نمرات در یک آزمون معادل که به‌صورت جداگانه بر یک دسته‌ی مورد آزمایش به‌دست‌آمده است» چقدر است. پرکاربردترین و مهم‌ترین مسیر ارزیابی میزان پایایی روش آلفای کرونباخ می‌باشد.

اگر این مقدار از ۰.۷ بالاتر باشد، می‌توان گفت ابزار دارای پایایی قابل قبولی است. در مواردی برای اندازه‌گیری مقیاس‌هایی که دارای آیتم‌های کمی هستند. نتایج بالاتر از ۰.۶ را هم می‌توان قابل ‌قبول دانست و چون آلفای کرونباخ پرسشنامه ارزش درک شده برند و مشتری برابر با ۰.۷۳ بود پس این پرسشنامه از پایایی لازم برخوردار بود.

تعاریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه تاثیر ارزش درک شده برند بر امید مصرف کننده

تعریف مفهومی

ارزش برند: ارزش برند به ارزش شگرف ذاتی در یک برند معروف اطلاق می­‌گردد. ارزش برند وقتی به وجود می­‌آید که مشتری‌ها به دلیل جذابیت نام پیوست شده به یک کالا به انتخاب خود پول بیشتری برای درجه مساوی از کیفیت پرداخت می‌کند.

تعریف عملیاتی

ارزش درک شده برند توسط مشتری از نگاه کیفیت: ارزش درک شده برند توسط مشتری در این تحقیق بر اساس سوالات ۱ تا ۳ پرسشنامه مربوطه اندازه گیری می‌­شود.

مشخصات پرسشنامه تاثیر ارزش درک شده برند بر امید مصرف کننده

 • تعداد سوالات: ۲۷ گویه
 • تعداد صفحات : ۱۱ صفحه
 • تعریف مفهومی: دارد.
 • تعریف عملیاتی: دارد.
 • شیوه نمره گذاری: دارد.
 • روایی: دارد.
 • پایایی: دارد.
 • زیر مقیاس: دارد.
 • منبع: دارد.
 • فرمت فایل: وورد و پی‌دی‌اف

پرسشنامه‌های مرتبط با این پرسشنامه عبارتند از:

برای دانلود پرسشنامه بیشتر اینجا کلیک کنید.

توضیحات:

 • در صورت داشتن مشکل در پرداخت و دانلود با کلیک از اینجا با ما ارتباط برقرار کنید.
 • شما با خرید این محصول، همراه پرسشنامه فیلمی جهت آموزش نحوه وارد کردن داده ها در SPSS دریافت خواهید کرد.
 • پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس از پرداخت سریع، به طور اتوماتیک لینک دانلود پرسشنامه مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد. می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید.
 • فایل به صورت zip می باشد. لذا بعد از دانلود با نرم افزار winrar فایل را از حالت zip خارج کنید. برای دانلود نرم افزار winrar اینجا کلیلک کنید.
۵۰,۰۰۰ ریال – خرید