پرسشنامه خود کارآمدی شرر و آدامز 1982

پرسشنامه خود کارآمدی شرر و آدامز ۱۹۸۲

پرسشنامه خود کارآمدی شرر و آدامز ۱۹۸۲ توسط براتی در سال (۱۳۷۵) ترجمه شده است. این پرسشنامه دارای ۱۷ ماده و تک عاملی می‌باشد، هر ماده این مقیاس دارای یک پاسخ پنج درجه‌­ای از کاملا مخالفم تا کاملا موافقم می­‌باشد.

قیمت : ۵۰۰۰ تومان

توجه: لینک دانلود بعد از پرداخت در قسمت محصولات با رنگ سبز ظاهر می‌شود. همچنین لینک دانلود به ایمیلی که هنگام خرید ثبت می‌کنید ارسال خواهد شد. خواهشمند است ایمیل خود را با دقت وارد کنید.

روایی و پایایی پرسشنامه خود کارآمدی شرر و آدامز ۱۹۸۲

روایی پرسشنامه خود کارآمدی شرر و آدامز ۱۹۸۲

در حقیقت، روایی به این مسئله مربوط است که یک وسیله‌ی اندازه‌گیری تا چه اندازه چیزی را اندازه‌گیری می­‌تواند بکند که ما فکر می‌کنیم. بنابراین، روایی یا اعتبار، میزان تطابق میان تعریف مفهومی متغیر با تعریف عملیاتی آن است. موضوع روایی ازآن ‌جهت دارای اهمیت است. که سنجش‌های نامناسب و ناکافی می‌تواند هر تحقیق علمی را بی‌ارزش و بی کیفیت سازد. پرسشنامه ارزش درک شده برندو مشتری از روایی لازم برخوردار است.

برای تعیین اعتبار این پرسشنامه، براتی (۱۳۷۵) در پژوهشی پرسشنامه خودکارآمدی، عزت نفس کو پراسمیت و خودارزیابی را بر روی ۱۰۰ نفر از دانش آموزان سال سوم دبیرستان نظام جدید اجرا کرد، همبستگی بدست آمده از دو پرسشنامه عزت نفس و خودارزیابی با خودکارآمدی در جهت تایید اعتبار پرسشنامه بود، همبستگی بدست آمده با پرسشنامه خودکارآمدی ۰.۶۲ بود که در سطح ۰.۰۵ معنی‌دار بود. پایایی پرسشنامه خود کارآمدی شرر و آدامز ۱۹۸۲ در این پژوهش با روش آلفای کرونباخ ۰.۶۲ و ضریب اعتبار آن ۰.۶۱ بدست آمده است.

پایایی پرسشنامه

منظور از پایایی آن است که اگر وسیله اندازه‌گیری را در یک‌فاصله زمانی کوتاه در چندین مرجله و به گروه مشخصی از افراد بدهیم. نتایج بدست امده نزدیک به هم باشد. به‌عبارت‌ دیگر، «همبستگی میان یک گروه از نمرات و گروه دیگری از نمرات در یک آزمون معادل که به‌صورت جداگانه بر یک دسته‌ی مورد آزمایش به‌دست‌آمده است» چقدر است. پرکاربردترین و مهم‌ترین مسیر ارزیابی میزان پایایی روش آلفای کرونباخ می‌باشد.

اگر این مقدار از ۰.۷ بالاتر باشد، می‌توان گفت ابزار دارای پایایی قابل قبولی است. در مواردی برای اندازه‌گیری مقیاس‌هایی که دارای آیتم‌های کمی هستند. نتایج بالاتر از ۰.۶ را هم می‌توان قابل ‌قبول دانست.

براتی (۱۳۷۵)، جهت بررسی پرسشنامه خود کارآمدی شرر و آدامز ۱۹۸۲ از روش دو نیمه کردن استفاده کرده است، ضریب پایایی پرسشنامه از طریق تنصیف و با روش اسپیرمن براون با طول برابر و نابرابر ۰.۷۶ دونیمه کردن گاتمن ۰.۷۶ و آلفای کرونباخ ۰.۷۹ و ضریب بازآزمایی ۰.۷۳ گزارش شده است.

تعاریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه خود کارآمدی شرر و آدامز ۱۹۸۲

تعریف مفهومی

خودکارآمدی: بندورا (۱۹۷۷) خودکارآمدی را یک حالت باور مانند و قضاوت شخصی از توانایی خود برای انجام دادن یک تکلیف بخصوص بیان کرده است. خودکارآمدی از نظر صاحب نظران شناختی – اجتماعی، عبارت است از داوری‌­های افراد در مورد توانایی خویش نسبت به انجام تکالیف ویژه(بودروا و لوئنگ ، ۲۰۰۵). 

تعریف عملیاتی

خودکارآمدی: در این پژوهش متغیر پرسشنامه خودکارآمدی عبارت است از نتایج پرسشنامه ۱۷  سوالی پرسشنامه خودکارآمدی.

مشخصات پرسشنامه خود کارآمدی شرر و آدامز ۱۹۸۲

 • تعداد سوالات: ۱۷ گویه
 • تعداد صفحات : ۹ صفحه
 • تعریف مفهومی: دارد.
 • تعریف عملیاتی: دارد.
 • شیوه نمره گذاری: دارد.
 • روایی: دارد.
 • پایایی: دارد.
 • زیر مقیاس: ندارد(تک عاملی)
 • منبع: دارد.
 • فرمت فایل: وورد و پی‌دی‌اف

برای دانلود پرسشنامه بیشتر اینجا کلیک کنید.

پرسشنامه‌های مرتبط با این پرسشنامه عبارتند از:

 • در صورت داشتن مشکل در پرداخت و دانلود با کلیک از اینجا با ما ارتباط برقرار کنید.
 • شما با خرید این محصول، همراه پرسشنامه فیلمی جهت آموزش نحوه وارد کردن داده ها در SPSS دریافت خواهید کرد.
 • پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس از پرداخت سریع، به طور اتوماتیک لینک دانلود پرسشنامه مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد. می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید.
 • فایل به صورت zip می باشد. لذا بعد از دانلود با نرم افزار winrar فایل را از حالت zip خارج کنید. برای دانلود نرم افزار winrar اینجا کلیلک کنید.