پرسشنامه راهبرد ارزیابی عملکرد محقق ساخته

پرسشنامه راهبرد ارزیابی عملکرد

پرسشنامه راهبرد ارزیابی عملکرد ۶ سوال دارد و شیوه نمره‌گذاری این پرسشنامه ۶ ماده‌ای به صورت ۵ گزینه‌ای می‌باشد که دارای دو زیر مقیاس شایستگی محور و تساوی محور می‌باشد.

قیمت : ۵۰۰۰ تومان

توجه: لینک دانلود بعد از پرداخت در قسمت محصولات با رنگ سبز ظاهر می‌شود. همچنین لینک دانلود به ایمیلی که هنگام خرید ثبت می‌کنید ارسال خواهد شد. خواهشمند است ایمیل خود را با دقت وارد کنید.

تعریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه راهبرد ارزیابی عملکرد

تعریف مفهومی

ارزیابی عملکرد شامل بررسی نظام­ مند نقاط قوت و ضعف عملکرد مدیر یا سازمان در حدود وظایف و اهداف آنها می­ باشد. ارزیابی عملکرد فرایندی است که عملکرد افراد و سازمان­ ها را اندازه­ گیری می­ کند و اگر این فرایند به درستی انجام شود کارکنان سرپرستان و مدیران از آن بهره ­مند خواهند شد.

تعریف عملیاتی

ارزیابی عملکرد: تعریف عملیاتی تعریفی است که بر ویژگی­‌های قابل مشاهده استوار است. در این بیان عبارت قابل مشاهده به نکته مهمی در این تعریف اشاره دارد. تعریف عملیاتی فعالیت محقق را اندازه ­گیری با دست­کاری یک متغیر مشخص می ‌سازد. به­ عبارت دیگر تعریف عملیاتی راهنمای محقق در آنچه که باید انجام گیرد و شیوه انجام گرفتن آن است. محقق  ممکن است با یک سری از سازه­‌ها مثل یادگیری یا اضطراب سر و کار داشته باشد؛ قبل از آن که وی بتواند آن را به صورت تجربی مورد مطالعه  قرار دهد باید تصمیم بگیرد که چه نوع رویدادهای قابل مشاهده‌ای معرّف این سازه‌­ها می­باشند. زمانی که یک مفهوم یا سازه به صورت عملیاتی تعریف شود نشانگرها و اعمالی که بتوانند اطلاعات مربوط به آن مفهوم یا سازه را فراهم کنند مشخص می­‌شوند. 

روایی و پایایی پرسشنامه راهبرد ارزیابی عملکرد

روایی پرسشنامه راهبرد ارزیابی عملکرد

مقصود از روایی آن است که وسیله اندازه‌گیری بتواند خصیصه و ویژگی مورد نظر را اندازه بگیرد. اهمیت روایی از آن جهت است که اندازه‌­گیری­های نامناسب و ناکافی می‌توانند هر پژوهش علمی را برازش سازد. روایی در اصل به صحت و درستی اندازه‌­گیری محقق برمی‌­گردد. در این تحقیق برای بررسی اجزای تشکیل دهنده پرسشنامه و برای مطمئن شدن از معرف بودن ویژگی­های لازم که پژوهش­ گر قصد اندازه‌­گیری آنها را دارد، از روایی محتوایی استفاده می‌­شود. روایی محتوایی یک آزمون معمولا توسط افراد متخصص در مورد موضوع مورد مطالعه تعیین می‌­شود.

در پرسشنامه راهبرد ارزیابی عملکرد برای سنجش متغیرها از شاخص­‌های استاندارد استفاده شده است. برای بررسی و تایید نهایی از راهنمایی اساتید محترم راهنما و مشاور استفاده شده است. بنابراین روایی پرسشنامه در حد قابل قبولی است.

پایایی پرسشنامه

ابزار پایا یا معتبر ابزاری است که از خاصیت تکرارپذیری و سنجش نتایج یکسان برخوردار باشد. در این تحقیق برای سنجش پایایی پرسشنامه از آزمون آلفای کرونباخ استفاده شده است. این روش برای محاسبه هماهنگی درونی ابزار اندازه‌گیری از جمله پرسشنامه‌ها یا آزمون­‌هایی که خصیصه­‌های مختلف را اندازه‌­گیری می­‌کنند به کار می‌رود. حد قابل قبول آلفای کرونباخ برای مقاصد کاربردی حداقل ۰.۷ است. برای محاسبه ضرایب آلفای کرونباخ ابتدا بایستی واریانس نمونه‌های هر زیر مجموعه سوال­‌های پرسشنامه کل را محاسبه کرد، سپس آلفا را محاسبه کرد.

برای تعیین پایایی پرسشنامه محقق ساخته راهبرد ارزیابی عملکرد از یک مرحله پیش آزمون استفاده شده است. در پژوهش حاضر، برای اجرای پیش آزمون، تعداد ۳۰ پرسشنامه بین برخی از اعضای نمونه توزیع گردید که جزئیات مربوط به آلفای کرونباخ تعیین گردید.

خصوصیات پرسشنامه راهبرد ارزیابی عملکرد

 • تعداد سوالات: ۶گویه
 • تعداد صفحات : ۶ صفحه
 • تعریف مفهومی: دارد
 • تعریف عملیاتی: دارد
 • شیوه نمره گذاری: دارد
 • زیر مقیاس: دارد
 • روایی: دارد
 • پایایی: دارد
 • پایایی: دارد
 • منبع: دارد

پرسشنامه‌های مرتبط با این پرسشنامه عبارتند از:

برای دانلود پرسشنامه بیشتر اینجا کلیک کنید

توضیحات:

 • در صورت داشتن مشکل در پرداخت و دانلود با کلیک برروی اینجا با ما ارتباط برقرار کنید.
 • با کلیک بر روی نحوه وارد کردن داده‌ها در SPSS می‌توانید فیلم آموزشی نحوه‌ی وارد کردن داده‌ها در SPSS را مشاهده کنید.
 • پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس از پرداخت سریع، به طور اتوماتیک لینک دانلود پرسشنامه مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد. می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید.
 • فایل به صورت zip می باشد. لذا بعد از دانلود با نرم افزار winrar فایل را از حالت zip خارج کنید. برای دانلود نرم افزار winrar اینجا کلیک کنید.