پرسشنامه رضایت مندی مشتری 44 سوالی

پرسشنامه رضایت مندی مشتری ۴۴ سوالی

پرسشنامه رضایت مندی مشتری ۴۴ سوالی از ۴۴ سوال تشکیل شده است و این گویه­‌ها با مقیاس پنج‌تایی لیکرت با عبارات (کاملا موافق، موافق، متوسط، مخالف، کاملا مخالف) سنجیده می­‌شود. معادل عددی این عبارات به ترتیب از راست به چپ، ۵ تا ۱ است. این پرسشنامه دارای مولفه‌­های انسانی و رفتاری و علمی دانشی و مالی و اداری و اجرایی و ارزشیابی و قانونی است. اعتبار و روایی این پرسشنامه در بین کارکنان شرکت گاز خراسان شمالی تأیید شده است و (۹۶٪)، اندازه‌گیری شد. این پرسشنامه دگر ارزیاب است. سرپرست مستقیم هر فرد عملکرد وی را ارزیابی می‌نماید و با توجه به سنجه‌های این ابزار گزارش می‌دهد. این پرسشنامه استاندارد می‌باشد.

قیمت : ۵۰۰۰ تومان

توجه: لینک دانلود بعد از پرداخت در قسمت محصولات با رنگ سبز ظاهر می‌شود. همچنین لینک دانلود به ایمیلی که هنگام خرید ثبت می‌کنید ارسال خواهد شد. خواهشمند است ایمیل خود را با دقت وارد کنید.

تعاریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه رضایت مندی مشتری ۴۴ سوالی

تعریف مفهومی:

رضایتمندی مشتری: کاتلر (۲۰۰۱)، رضایتمندی مشتری را به عنوان درجه‌­ای که عملکرد واقعی یک شرکت انتظارات مشتری را برآورده کند، تعریف می‌کند به نظر کاتلر اگر عملکرد شرکت انتظارات مشتری را برآورده می­‌کند مشتری احساس رضایت و در غیر این صورت احساس نارضایتی می‌کند (عبدلی و فریدون فر، ۱۳۸۸).

تعریف عملیاتی:

نمره‌­ای که از پرسشنامه بدست می‌­آید.

مشخصات پرسشنامه رضایت مندی مشتری ۴۴ سوالی:

 • تعداد سوالات:۴۴ گویه
 • تعداد صفحات:۱۲ صفحه
 • تعریف مفهومی: دارد
 • تعریف عملیاتی: دارد
 • شیوه نمره گذاری: دارد 
 • زیرمقیاس یا مولفه: دارد
 • روایی: دارد
 • پایایی: دارد
 • منبع: دارد
 • فرمت: pdf و word

روایی و پایایی پرسشنامه رضایت مندی مشتری ۴۴ سوالی:

روایی پرسشنامه رضایت مندی مشتری ۴۴ سوالی:

مقصود از روایی آن است که وسیله اندازه‌گیری بتواند خصیصه و ویژگی موردنظر را اندازه‌گیری کند. اهمیت روایی از آن جهت است که اندازه‌گیری‌های نامناسب و ناکافی می‌تواند هر پژوهش علمی را بی ارزش و ناروا سازد(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸). در تحقیق مخبری و همکاران(۱۳۸۹) روایی پرسشنامه مورد تایید قرار گرفت.

برای اطمینان از روایی تحقیق حاضر، پرسشنامه‌ی تنظیم شده از روش روایی صوری و با مراجعه به نظر اساتید و صاحب‌نظران استفاده شد. بدین صورت که پرسشنامه­‌ها به اساتید و همچنین به تعدادی از صاحب‌نظران مرتبط ارائه گردید و پس از بررسی‌ها و بازبینی‌های مکرر اساتید محترم راهنما و مشاور، توصیه‌های لازم در خصوص اصلاح، حذف و اضافه نمودن تعدادی از سوالات صورت پذیرفت تا نهایتاً پرسشنامه­‌ی مورد نظر تهیه گردید.

پایایی پرسشنامه:

مقصود از پایایی آن است که ابزار اندازه‌گیری را در یک فاصله زمانی کوتاه چندین بار و به گروه واحدی از افراد بدهیم. نتایج حاصله نزدیک به هم باشد. برای اندازه‌گیری پایایی از شاخصی به نام ضریب پایایی استفاده می‌کنیم. اندازه آن معمولا بین صفر تا یک تغییر می‌کند. ضریب پایایی صفر معرف عدم پایایی و ضریب پایایی یک معرف پایایی کامل است(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸).

پیش آزمونی شامل ۳۰ پرسشنامه بین آزمودنی‌ها توزیع شد و و سپس به تفکیک برای هر یک از عوامل، اقدام به محاسبه‌ی آلفای کرونباخ شده است که در جدول ارائه شده ­است. همان‌طور که مشاهده می‌شود تمامی مقادیر آلفای کرونباخ که به دست آمده‌اند، بالاتر از ۰.۷ می‌باشد، می‌توان عنوان نمود که سوالات پرسشنامه از پایایی قابل قبولی برخوردارند. آلفای کل نیز ۰.۹۳۶ بدست آمد.

برای دانلود پرسشنامه بیشتر اینجا کلیک کنید.

پرسشنامه‌های مرتبط با این پرسشنامه عبارتند از:

توضیحات:

 • در صورت داشتن مشکل در پرداخت و دانلود با کلیک برروی اینجا با ما ارتباط برقرار کنید.
 • با کلیک بر روی نحوه وارد کردن داده‌ها در SPSS می‌توانید فیلم آموزشی نحوه‌ی وارد کردن داده‌ها در SPSS را مشاهده کنید.
 • پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس از پرداخت سریع، به طور اتوماتیک لینک دانلود پرسشنامه مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد. می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید.
 • فایل به صورت zip می باشد. لذا بعد از دانلود با نرم افزار winrar فایل را از حالت zip خارج کنید. برای دانلود نرم افزار winrar اینجا کلیک کنید.