پرسشنامه عملکرد نوآورانه پایدار روتر 2018

پرسشنامه عملکرد نوآورانه پایدار روتر ۲۰۱۸

پرسشنامه عملکرد نوآورانه پایدار روتر ۲۰۱۸ توسط روتر و همکاران (۲۰۱۸) طراحی و اعتباریابی شده است. این آزمون دارای ۷ سوال بسته پاسخ بر اساس طیف پنج گزینه‌ای لیکرت می‌باشد. 

این آزمون سه بعد کاهش آلودگی محیطی، بهره‌وری منابع و مسئولیت‌پذیری اجتماعی را مورد سنجش قرار می‌دهد. این پرسشنامه استاندارد است و توسط عیوض زاده و شاکری (۱۳۹۸) اعتباریابی شده است.

قیمت : ۵۰۰۰ تومان

توجه: لینک دانلود بعد از پرداخت در قسمت محصولات با رنگ سبز ظاهر می‌شود. همچنین لینک دانلود به ایمیلی که هنگام خرید ثبت می‌کنید ارسال خواهد شد. خواهشمند است ایمیل خود را با دقت وارد کنید.

روایی و پایایی پرسشنامه عملکرد نوآورانه پایدار روتر ۲۰۱۸

روایی پرسشنامه عملکرد نوآورانه پایدار روتر ۲۰۱۸

در حقیقت، روایی به این مسئله مربوط است که یک وسیله‌ی اندازه‌گیری تا چه اندازه چیزی را اندازه‌گیری می­‌تواند بکند که ما فکر می‌کنیم. روایی می­‌گوید که آیا پژوهنده قادر به ارزیابی و اندازه‌گیری فاکتور یا عاملی که برای آن تولید شده است، می‌باشد یا خیر؟ بنابراین، روایی یا اعتبار، میزان تطابق میان تعریف مفهومی متغیر با تعریف عملیاتی آن است. موضوع روایی ازآن ‌جهت دارای اهمیت است. که سنجش‌های نامناسب و ناکافی می‌تواند هر تحقیق علمی را بی‌ارزش و بی کیفیت سازد. پرسشنامه ارزش درک شده برندو مشتری از روایی لازم برخوردار است.

در مطالعه عیوض زاده و شاکری (۱۳۹۸) برای بدست آوردن روایی پرسشنامه از نظرات استاد راهنما و چندین تن از دیگر اساتید و متخصصین و کارشناسان استفاده شده است. 

پایایی پرسشنامه

منظور از پایایی آن است که اگر وسیله اندازه‌گیری را در یک‌فاصله زمانی کوتاه در چندین مرجله و به گروه مشخصی از افراد بدهیم. نتایج بدست امده نزدیک به هم باشد. به‌عبارت‌ دیگر، «همبستگی میان یک گروه از نمرات و گروه دیگری از نمرات در یک آزمون معادل که به‌صورت جداگانه بر یک دسته‌ی مورد آزمایش به‌دست‌آمده است» چقدر است. پرکاربردترین و مهم‌ترین مسیر ارزیابی میزان پایایی روش آلفای کرونباخ می‌باشد.

اگر این مقدار از ۰.۷ بالاتر باشد، می‌توان گفت ابزار دارای پایایی قابل قبولی است. در مواردی برای اندازه‌گیری مقیاس‌هایی که دارای آیتم‌های کمی هستند. نتایج بالاتر از ۰.۶ را هم می‌توان قابل ‌قبول دانست.

در پژوهش مادسون و همکاران(۲۰۰۵) پایایی پرسشنامه به روش آلفای کرونباخ ۰.۶۸ درصد حساب شد.

تعاریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه عملکرد نوآورانه پایدار روتر ۲۰۱۸

تعریف مفهومی

عملکرد نوآورانه پایدار: امروزه با شکل­‌گیری محیط‌­های پیچیده رقابتی، تنها شرکت‌هایی توانایی این را دارند که به فعالیت خود ادامه دهند که عملکرد خود را در قابلیت‌­های مهم سازمانی مانند نوآوری تقویت کنند. انجام فعالیت­‌های نوآورانه، منبعی پایان ناپذیر برای مزیت رقابتی فراهم می­‌کند.

تعریف عملیاتی

عملکرد نوآورانه پایدار: بر اساس پرسشنامه استاندارد عملکرد نوآورانه پایدار روتر و همکاران(۲۰۱۸) سنجیده می‌شود.

مشخصات پرسشنامه عملکرد نوآورانه پایدار روتر ۲۰۱۸

 • تعداد سوالات: ۷ گویه
 • تعداد صفحات : ۱۰ صفحه
 • تعریف مفهومی: دارد.
 • تعریف عملیاتی: دارد.
 • شیوه نمره گذاری: دارد.
 • روایی: دارد.
 • پایایی: دارد.
 • زیر مقیاس: دارد
 • منبع: دارد.
 • فرمت فایل: وورد و پی‌دی‌اف

برای دانلود پرسشنامه بیشتر اینجا کلیک کنید.

پرسشنامه‌های مرتبط با این پرسشنامه عبارتند از:

۱- پرسشنامه راهبرد ارزیابی عملکرد

توضیحات:

 • در صورت داشتن مشکل در پرداخت و دانلود با کلیک برروی اینجا با ما ارتباط برقرار کنید.
 • با کلیک بر روی نحوه وارد کردن داده‌ها در SPSS می‌توانید فیلم آموزشی نحوه‌ی وارد کردن داده‌ها در SPSS را مشاهده کنید.
 • پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس از پرداخت سریع، به طور اتوماتیک لینک دانلود پرسشنامه مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد. می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید.
 • فایل به صورت zip می باشد. لذا بعد از دانلود با نرم افزار winrar فایل را از حالت zip خارج کنید. برای دانلود نرم افزار winrar اینجا کلیک کنید.