پرسشنامه مسئولیت اجتماعی شرکت کارول 2010

پرسشنامه مسئولیت اجتماعی شرکت کارول ۲۰۱۰

پرسشنامه مسئولیت اجتماعی شرکت کارول ۲۰۱۰ دارای ۲۴ گویه می‌باشد و شش بعد مسئولیت اجتماعی کارکنان، مسئولیت اجتماعی مشتریان، مسئولیت اجتماعی سرمایه گذاران، مسئولیت اجتماعی شرکت در اجتماع، مسئولیت اجتماعی شرکت در محیط زیست و مسئولیت اجتماعی تامین کننده را مورد بررسی قرار می‌دهد.

جهت سنجش مسئولیت پذیری اجتماعی شرکت از پرسشنامه مسئولیت اجتماعی شرکت کارول ۲۰۱۰ استفاده گردیده است که در طیف لیکرت پنج گزینه‌­ای (کاملا مخالفم، مخالفم، نظری ندارم، موافقم و کاملا موافقم) تنظیم شده است.

قیمت : ۵۰۰۰ تومان

توجه: لینک دانلود بعد از پرداخت در قسمت محصولات با رنگ سبز ظاهر می‌شود. همچنین لینک دانلود به ایمیلی که هنگام خرید ثبت می‌کنید ارسال خواهد شد. خواهشمند است ایمیل خود را با دقت وارد کنید.

روایی و پایایی پرسشنامه مسئولیت اجتماعی شرکت کارول ۲۰۱۰

روایی پرسشنامه مسئولیت اجتماعی شرکت کارول ۲۰۱۰

در حقیقت، روایی به این مسئله مربوط است که یک وسیله‌ی اندازه‌گیری تا چه اندازه چیزی را اندازه‌گیری می­‌تواند بکند که ما فکر می‌کنیم. بنابراین، روایی یا اعتبار، میزان تطابق میان تعریف مفهومی متغیر با تعریف عملیاتی آن است. موضوع روایی ازآن ‌جهت دارای اهمیت است. که سنجش‌های نامناسب و ناکافی می‌تواند هر تحقیق علمی را بی‌ارزش و بی کیفیت سازد. پرسشنامه ارزش درک شده برندو مشتری از روایی لازم برخوردار است.

در این پژوهش جهت سنجش روایی وابسته به معیار و روایی سازه از تکنیک تحلیل عاملی استفاده شد. تحلیل عاملی از جمله روش­‌های توانمند آماری است که کاربردهای گسترده­‌ای در علوم اجتماعی و مدیریتی یافته است. این تکنیک به منظور پی بردن به متغیرهای زیر بنایی یک پدیده یا تلخیص مجموعه‌­ای از داده­‌ها استفاده می‌­شود ( سرمد و دیگران، ۱۳۸۶).

پایایی پرسشنامه

منظور از پایایی آن است که اگر وسیله اندازه‌گیری را در یک‌فاصله زمانی کوتاه در چندین مرجله و به گروه مشخصی از افراد بدهیم. نتایج بدست امده نزدیک به هم باشد. به‌عبارت‌ دیگر، «همبستگی میان یک گروه از نمرات و گروه دیگری از نمرات در یک آزمون معادل که به‌صورت جداگانه بر یک دسته‌ی مورد آزمایش به‌دست‌آمده است» چقدر است. پرکاربردترین و مهم‌ترین مسیر ارزیابی میزان پایایی روش آلفای کرونباخ می‌باشد.

اگر این مقدار از ۰.۷ بالاتر باشد، می‌توان گفت ابزار دارای پایایی قابل قبولی است. در مواردی برای اندازه‌گیری مقیاس‌هایی که دارای آیتم‌های کمی هستند. نتایج بالاتر از ۰.۶ را هم می‌توان قابل ‌قبول دانست.

با توجه به اینکه مقدار مناسب برای آلفای کرونباخ و پایایی ترکیبی ۰.۷ است و مطابق با یافته­‌های این پرسشنامه، این معیارها در مورد هر کدام از عامل‌ها مقدار مناسبی را اتخاذ نموده‌­اند، می‌­توان مناسب بودن وضعیت پایایی پژوهش را تأیید نمود.

تعاریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه مسئولیت اجتماعی شرکت کارول ۲۰۱۰

تعریف مفهومی

مسئولیت اجتماعی شرکتی: ارائه تعریفی واحد از مسئولیت اجتماعی، همانند بسیاری از مفاهیم کیفی که به اجتماع و مسایل انسانی بر می‌­گردند، به دلیل پیچیدگی عوامل و متغیرهای تأثیرگذار بر این پدیده‌­های کاری مشکل به نظر می‌­رسد. به همین دلیل تعاریف متفاوتی از مسئولیت اجتماعی موجود است که در اینجا از چند صاحب نظر مدیریت تعاریفی را ارائه می­‌دهیم.

اصطلاح مسئولیت اجتماعی شرکت به وسیله سه لغتی که شامل آن می‌­شود تعریف شده است: شرکت، اجتماع و مسئولیت. بنابراین مسئولیت اجتماعی شرکت می‌تواند به عنوان فعالیت یک کسب و کار یا شرکت­‌های مسئولیت‌پذیری دیده شود که از جامعه در جایی که آنها فعالیت می­‌کنند، مراقبت می­‌نمایند (کاستا و همکاران، ۲۰۱۵).

تعریف عملیاتی

مسئولیت اجتماعی شرکتی: نمره‌ای است که آزمودنی از پرسشنامه مسئولیت اجتماعی شرکت کارول ۲۰۱۰ بدست می‌آورد.

مشخصات پرسشنامه مسئولیت اجتماعی شرکت کارول ۲۰۱۰

 • تعداد سوالات: ۲۴ گویه
 • تعداد صفحات : ۱۱ صفحه
 • تعریف مفهومی: دارد.
 • تعریف عملیاتی: دارد.
 • شیوه نمره گذاری: دارد.
 • روایی: دارد.
 • پایایی: دارد.
 • زیر مقیاس: دارد
 • منبع: دارد.
 • فرمت فایل: وورد و پی‌دی‌اف

برای دانلود پرسشنامه بیشتر اینجا کلیک کنید.

پرسشنامه‌های مرتبط با این پرسشنامه عبارتند از:

۱-پرسشنامه مسئولیت اجتماعی سازمان جرمی گلیبرث ۲۰۱۰

۲- پرسشنامه استاندارد ساختار سازمانی استفن رابینز ۱۹۸۷

۳-پرسشنامه فضیلت سازمانی کامرون ۲۰۰۴

۴- پرسشنامه استاندارد ساختار سازمانی مینتسبرگ ۱۹۷۹

توضیحات:

 • در صورت داشتن مشکل در پرداخت و دانلود با کلیک برروی اینجا با ما ارتباط برقرار کنید.
 • با کلیک بر روی نحوه وارد کردن داده‌ها در SPSS می‌توانید فیلم آموزشی نحوه‌ی وارد کردن داده‌ها در SPSS را مشاهده کنید.
 • پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس از پرداخت سریع، به طور اتوماتیک لینک دانلود پرسشنامه مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد. می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید.
 • فایل به صورت zip می باشد. لذا بعد از دانلود با نرم افزار winrar فایل را از حالت zip خارج کنید. برای دانلود نرم افزار winrar اینجا کلیک کنید.