پرسشنامه مهارت های مدیران باچا 2012

پرسشنامه مهارت های مدیران باچا ۲۰۱۲

پرسشنامه مهارت های مدیران باچا ۲۰۱۲ توسط باچا (۲۰۱۲) طراحی و اعتباریابی شده است. این آزمون دارای ۱۱ سوال بسته پاسخ بر اساس طیف پنج گزینه‌ای لیکرت می‌باشد.

این آزمون دارای سه بعد مدیریتی، فنی و کاربردی است که هر کدام را جداگانه مورد ارزیابی قرار می‌دهد. این پرسشنامه توسط حیدری (۱۳۹۳) اعتباریابی شده است.

قیمت : ۱۰۰۰۰ تومان

توجه: لینک دانلود بعد از پرداخت در قسمت محصولات با رنگ سبز ظاهر می‌شود. همچنین لینک دانلود به ایمیلی که هنگام خرید ثبت می‌کنید ارسال خواهد شد. خواهشمند است ایمیل خود را با دقت وارد کنید.

روایی و پایایی پرسشنامه مهارت های مدیران باچا ۲۰۱۲

روایی پرسشنامه مهارت های مدیران باچا ۲۰۱۲

در حقیقت، روایی به این مسئله مربوط است که یک وسیله‌ی اندازه‌گیری تا چه اندازه چیزی را اندازه‌گیری می­‌تواند بکند که ما فکر می‌کنیم. بنابراین، روایی یا اعتبار، میزان تطابق میان تعریف مفهومی متغیر با تعریف عملیاتی آن است. موضوع روایی ازآن ‌جهت دارای اهمیت است. که سنجش‌های نامناسب و ناکافی می‌تواند هر تحقیق علمی را بی‌ارزش و بی کیفیت سازد.

در مطالعه حیدری (۱۳۹۴) برای بدست آوردن روایی پرسشنامه از نظرات استاد راهنما و چندین تن از دیگر اساتید و متخصصین و کارشناسان استفاده شده است. از آنها در مورد مربوط بودن سؤالات، واضح بودن و قابل فهم بودن سؤالات و اینکه آیا این سؤالات برای پرسش‌های تحقیقاتی مناسب است و آنها را مورد سنجش قرار می‌دهد، نظر خواهی شد و مورد تایید قرار گرفت. 

پایایی پرسشنامه

منظور از پایایی آن است که اگر وسیله اندازه‌گیری را در یک‌فاصله زمانی کوتاه در چندین مرجله و به گروه مشخصی از افراد بدهیم. نتایج بدست امده نزدیک به هم باشد. به‌عبارت‌ دیگر، «همبستگی میان یک گروه از نمرات و گروه دیگری از نمرات در یک آزمون معادل که به‌صورت جداگانه بر یک دسته‌ی مورد آزمایش به‌دست‌آمده است» چقدر است. پرکاربردترین و مهم‌ترین مسیر ارزیابی میزان پایایی روش آلفای کرونباخ می‌باشد.

اگر این مقدار از ۰.۷ بالاتر باشد، می‌توان گفت ابزار دارای پایایی قابل قبولی است. در مواردی برای اندازه‌گیری مقیاس‌هایی که دارای آیتم‌های کمی هستند. نتایج بالاتر از ۰.۶ را هم می‌توان قابل ‌قبول دانست.

در پژوهش حیدری(۱۳۹۴) پایایی پرسشنامه به روش آلفای کرونباخ ۰.۸۶ درصد ذکر شده است.

تعاریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه مهارت های مدیران باچا ۲۰۱۲

تعریف مفهومی

مهارت‌های مدیران: برای این که مدیران در انجام وظایف مدیریتی خویش و ایفای نقش‌های مدیریتی پیروز باشند باید برخی از مهارت‌های مدیریتی را دارا باشند. رابرت کاتز (۱۹۷۴)، مهارت‌های مدیریتی را در قالب سه گروه تقسیم‌بندی کرده است که عبارتند از مهارت‌های انسانی، مهارت‌های فنی و مهارت‌های ادراکی.

تعریف عملیاتی

مهارت‌های مدیریتی: در این تحقیق به منظور سنجش این شاخص از ابزار پرسشنامه استفاده می‌شود. میانگین پاسخ افراد به سوالات این شاخص نشان دهنده وضعیت شاخص مورد نظر از دیدگاه افراد می‌باشد. در این شاخص به بررسی میزان مهارت‌های کلی مدیریتی افراد می‌پردازیم. مهارت‌های برنامه‌ریزی، سازماندهی، کنترل و .. مد نظر می‌باشد.

مشخصات پرسشنامه مهارت های مدیران باچا ۲۰۱۲

 • تعداد سوالات: ۱۱ گویه
 • تعداد صفحات : ۹ صفحه
 • تعریف مفهومی: دارد.
 • تعریف عملیاتی: دارد.
 • شیوه نمره گذاری: دارد.
 • روایی: دارد.
 • پایایی: دارد.
 • زیر مقیاس: دارد
 • منبع: دارد.
 • فرمت فایل: وورد و پی‌دی‌اف

برای دانلود پرسشنامه بیشتر اینجا کلیک کنید.

پرسشنامه‌های مرتبط با این پرسشنامه عبارتند از:

توضیحات:

 • در صورت داشتن مشکل در پرداخت و دانلود با کلیک از اینجا با ما ارتباط برقرار کنید.
 • شما با خرید این محصول، همراه پرسشنامه فیلمی جهت آموزش نحوه وارد کردن داده ها در SPSS دریافت خواهید کرد.
 • پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس از پرداخت سریع، به طور اتوماتیک لینک دانلود پرسشنامه مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد. می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید.
 • فایل به صورت zip می باشد. لذا بعد از دانلود با نرم افزار winrar فایل را از حالت zip خارج کنید. برای دانلود نرم افزار winrar اینجا کلیلک کنید.