پرسشنامه ويژگيهاي شخصيتي کارآفرينان کردنائیج 1386

پرسشنامه ویژگیهای شخصیتی کارآفرینان کردنائیج ۱۳۸۶

پرسشنامه ویژگیهای شخصیتی کارآفرینان کردنائیج ۱۳۸۶ توسط کردنائیج و همکاران (۱۳۸۶) طراحی و اعتباریابی شده است، این پرسشنامه شامل ۹۵ گویه بسته پاسخ بر اساس طیف پنج درجه‌ای لیکرت می‌باشد.

این پرسشنامه هشت  بعد ریسک پذیری متعادل، کانون کنترل، نیاز به موفقیت، سلامت فکری، عملگرایی، تحمل ابهام، رویاپردازی، چالش طلبی را مورد سنجش قرار می‌دهد، این پرسشنامه توسط زاهدی (۱۳۹۱) اعتباریابی شده است. این پرسشنامه از دو قسمت سوالات جمعیت شناسی و سوالات اصلی تشکیل شده است.

قیمت : ۵۰۰۰ تومان

توجه: لینک دانلود بعد از پرداخت در قسمت محصولات با رنگ سبز ظاهر می‌شود. همچنین لینک دانلود به ایمیلی که هنگام خرید ثبت می‌کنید ارسال خواهد شد. خواهشمند است ایمیل خود را با دقت وارد کنید.

تعاریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه ویژگیهای شخصیتی کارآفرینان کردنائیج ۱۳۸۶

تعریف مفهومی:

نیاز به موفقیت: عبارت است از تمایل به انجام کار در سطح استانداردهای عالی به قصد موفقیت در موقعیت‌های رقابتی. افراد برخوردار از نیاز به توفیق، تمایل دارند همواره در چالش باشند و در راه رسیدن به اهداف، همچنین نسبت به عملکرد خود، به بازخورد مکرر و منظم زمانی نیاز دارند. این افراد ترجیح می‌دهند تا خود مسئولیت حل مشکلات، تعیین اهداف و دستیابی به آنها را از طریق تلاش شخصی بر عهده گیرند(احمدپور داریانی  و عرفانیان،۱۳۸۷،ص۱۱).

تعریف عملیاتی:

ویژگی‌های شخصیتی کارآفرینی: در این پژوهش، ویژگی‌های شخصیتی کارآفرینی از طریق طبقه بندی ۸ گانه کردنائیج و همکاران که شامل ریسک پذیری متعادل، کانون کنترل، نیاز به موفقیت، سلاست فکری، عملگرایی، تحمل ابهام، رویاپردازی، چالش طلبی بدست می‌آید. این ابعاد با استفاده از پرسشنامه استاندارد سنجش ویژگی‌های شخصیتی کارآفرینان که شامل ۹۵ سوال می‌باشد، سنجیده می‌شود.

مشخصات پرسشنامه ویژگیهای شخصیتی کارآفرینان کردنائیج ۱۳۸۶:

 • تعداد سوالات:۹۵ گویه
 • تعداد صفحات:۱۴ صفحه
 • تعریف مفهومی: دارد
 • تعریف عملیاتی: دارد
 • شیوه نمره گذاری: دارد 
 • زیرمقیاس یا مولفه: دارد
 • روایی: دارد
 • پایایی: دارد
 • منبع: دارد
 • فرمت: pdf و word

روایی و پایایی پرسشنامه ویژگیهای شخصیتی کارآفرینان کردنائیج ۱۳۸۶:

روایی پرسشنامه ویژگیهای شخصیتی کارآفرینان کردنائیج ۱۳۸۶:

مقصود از روایی آن است که وسیله اندازه‌گیری بتواند خصیصه و ویژگی موردنظر را اندازه‌گیری کند. اهمیت روایی از آن جهت است که اندازه‌گیری‌های نامناسب و ناکافی می‌تواند هر پژوهش علمی را بی ارزش و ناروا سازد(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸). در تحقیق مخبری و همکاران(۱۳۸۹) روایی پرسشنامه مورد تایید قرار گرفت.

در مطالعه زاهدی(۱۳۹۱) برای بدست آوردن روایی پرسشنامه از نظرات استاد راهنما و چندین تن از دیگر اساتید و متخصصین و کارشناسان استفاده شده است. و از آنها در مورد مربوط بودن سؤالات، واضح بودن و قابل فهم بودن سؤالات و اینکه آیا این سؤالات برای پرسش‌های تحقیقاتی مناسب است و آنها را مورد سنجش قرار می‌دهد، نظر خواهی شد و مورد تایید قرار گرفت. 

پایایی پرسشنامه:

مقصود از پایایی آن است که ابزار اندازه‌گیری را در یک فاصله زمانی کوتاه چندین بار و به گروه واحدی از افراد بدهیم. نتایج حاصله نزدیک به هم باشد. برای اندازه‌گیری پایایی از شاخصی به نام ضریب پایایی استفاده می‌کنیم. اندازه آن معمولا بین صفر تا یک تغییر می‌کند. ضریب پایایی صفر معرف عدم پایایی و ضریب پایایی یک معرف پایایی کامل است(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸).

برای بررسی اعتبار و پایایی پرسشنامه از روش آلفای کرونباخ استفاده شده است. اعتبار کلی پرسشنامه نیز برابر ۰.۹۲ است که قبلا توسط طراح پرسشنامه (کردنائیچ و همکاران،۱۳۸۶). البته آلفای کرنباخ محاسبه شده در تحقیق زاهدی (۱۳۹۱) و بر اساس پاسخ‌های مدیران به سوالات برابر ۰.۷۸۲ تعیین شد که باز هم دارای میزان معتبری می‌باشد.

برای دانلود پرسشنامه بیشتر اینجا کلیک کنید.

پرسشنامه‌های مرتبط با این پرسشنامه عبارتند از:

توضیحات:

 • در صورت داشتن مشکل در پرداخت و دانلود با کلیک برروی اینجا با ما ارتباط برقرار کنید.
 • با کلیک بر روی نحوه وارد کردن داده‌ها در SPSS می‌توانید فیلم آموزشی نحوه‌ی وارد کردن داده‌ها در SPSS را مشاهده کنید.
 • پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس از پرداخت سریع، به طور اتوماتیک لینک دانلود پرسشنامه مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد. می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید.
 • فایل به صورت zip می باشد. لذا بعد از دانلود با نرم افزار winrar فایل را از حالت zip خارج کنید. برای دانلود نرم افزار winrar اینجا کلیک کنید.