مبانی نظری نگرش مذهبی

مبانی نظری نگرش مذهبی

مبانی نظری نگرش مذهبی و پیشینه تحقیق مربوط به نگرش مذهبی در این مقاله آورده شده است. مطالب این مقاله دارای منابع فارسی و لاتین می‌باشند. این مقاله از ۳۰ صفحه تشکیل شده است و جهت تدوین فصل دوم پایاننامه می‌توان از آن استفاده کرد.

قیمت : ۱۵۰۰۰ تومان

۱۵۰,۰۰۰ ریال – خرید

قسمت‌هایی از مطالب این مقاله را می‌توانید در ادامه مشاهده بفرمایید:

تعریف نگرش:

واژه نگرش، معادل‌های فارسی متعددی همچون طرز تلقی، وجهه نظر، بازخورد، وضع روانی، ایستار، گرایش و «نگرش» دارد. ولی اکنون اصطلاح «نگرش» قبول عام یافته و به صورت‌های مختلف نیز تعریف شده است. نگرش یک سازه فرضی است، زیرا به صورت مستقیم قابل مشاهده نیست. بلکه بیشتر با اظهارات کلامی و رفتاری همراه است. به لحاظ اهمیتی که نگرش‌­ها در زندگی افراد دارند، برخی از صاحب نظران تا آنجا پیش می­‌روند. که موضوع اصلی روان شناسی اجتماعی را «نگرش» می‌دانند و آن را علم مطالعه نگرش‌های افراد تعریف می‌کنند(ترکان و کجباف، ۱۳۸۷).

تعریف مذهب:

ریشه اصلی واژه مذهبی از واژه‌­ی لاتینی به معنای وابستگی است. انسان‌ها با وابستگی به یکدیگر می‌­توانند خود را به خدا نزدیک کنند. شکی نیست که لازمه عمل کردن به مذهب و وابستگی انسان‌­ها به خدا همان «عشق» است. تعاریف مذهب أبهام زیادی دارد. برخی به آن «پایه حقیقى اخلاق عمومی» عنوان می­‌دهند و برخی آن را «روانی عالی» می­‌دانند و علمای مذهبی آن را «جست وجوی بشر در راه عالی‌ترین زندگی» نام نهاده‌اند. اصطلاح مذهب نیز مانند علم، فرهنگ و تاریخ از جمله امور مرتبط به بشر هستند که مرز و خط آنها را محدود و مشخص می‌کند و دائم در تغییر می‌باشند. مذهب تمام تفسیری است که چگونگی رابطه انسان را با خود، با انسان‌های دیگر و با کل پدیده‌های جهان هستی تبیین می­‌کند.

تعریف نگرش مذهبی :

نگرش مذهبی عبارت است از اعتقادات منسجم و یکپارچه توحیدی که خداوند محور امر بوده و ارزش­ها، اخلاقیات، آداب و رسوم رفتارهای انسانی را با یکدیگر و با طبیعت خویش تنظیم می­نماید (جمالی، ۱۳۸۱؛ به نقل از اکبریان، ۱۳۹۵).

فهرست مطالب مقاله مبانی نظری نگرش مذهبی:

مبانی نظری نگرش مذهبی

 

مقاله مبانی نظری نگرش مذهبی دارای خصوصیات زیر می‌باشد:

  • دارایی منابع فارسی و انگلیسی بروز به شیوه APA.
  • دارایی رفرنس و پاورقی استاندارد.
  • دارایی توضیحات نظری کامل در مورد متغیر.
  • دارایی تحقیقات انجام شده داخلی و خارجی.
  • مقاله بصورت word و pdf دانلود می‌گردد.
  • خدمات بعد از خرید دارد.

توجه: جهت مشاهده مبانی نظری مرتبط در قسمت جست و جو کلمه مورد نظر را سرچ بفرمایید.

توضیحات:

۱-فایل بصورت زیپ شده می باشد لذا باید اول نرم افزار winrar را در سیستم نصب کنید و بعد از کلیک راست روی فایل دانلود شده گزینه  Extract Here کلیک کنید و فایل در دسترس شما قرار خواهد گرفت. برای دانلود نرم افزار winrar  اینجا کلیک کنید

۲-پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس از پرداخت سریع، به طور اتوماتیک لینک دانلود در اختیارتان قرار می‌گیرد و می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید.

۳-در صورت وجود مشکل می توانید از قسمت تماس با ما ایمیل ارسال بفرمایید نهایتا تا ۸ ساعت خدمت شما عزیزان جواب ارسال خواهد شد.

۱۵۰,۰۰۰ ریال – خرید