پرسشنامه استاندارد ابراز وجود گمبریل و ریچی 1975

پرسشنامه استاندارد ابراز وجود گمبریل و ریچی ۱۹۷۵

پرسشنامه استاندارد ابراز وجود گمبریل و ریچی ۱۹۷۵ توسط بهرامی (۱۳۷۵) ترجمه گردید. این آزمون۴۰ گویه دارد و بدون مقیاس و سوال معکوس می‌­باشد و هر ماده یک موقعیت بخصوص را که مستلزم رفتار جرات‌ورزی است را نشان می‌دهد.

آزمون جرات ورزی از دو قسمت تشکیل شده است. یک قسمت به اندازه‌­گیری میزان ناراحتی شخص می‌پردازد و قسمت دیگر، احتمال بروز رفتار جرات مندانه را اندازه‌گیری می‌کند. در این آزمون از شخص درخواست می‌شود که میزان و شدت ناراحتی خود را در هنگام رویارویی با موقعیت‌هایی که مستلزم ابراز وجود می‌باشد را بیان کند.

قیمت : ۱۰۰۰۰ تومان

توجه: لینک دانلود بعد از پرداخت در قسمت محصولات با رنگ سبز ظاهر می‌شود. همچنین لینک دانلود به ایمیلی که هنگام خرید ثبت می‌کنید ارسال خواهد شد. خواهشمند است ایمیل خود را با دقت وارد کنید.

تعاریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه استاندارد ابراز وجود گمبریل و ریچی ۱۹۷۵

تعریف مفهومی:

ابراز وجود: یکی از توانایی‌های اجتماعی با اهمیت توانایی ابراز وجود می‌باشد. ابراز وجود توانایی فردی است که در طول بیست سال گذشته توجهات را به سمت خود معطوف کرده است. توانایی ابراز وجود شامل رفتارهایی است که به شخص این توانایی را می‌دهد که به منافع خود عمل کند و برای گرفتن حق خود بدون هیچ گونه احساس اضطراب و با بیان احساسات واقعی خود به راحتی رفتار کند یا تلاش کند بدون آسیب رساندن به حقوق دیگران حق خود را دریافت کند.

تعریف عملیاتی:

ابراز وجود: نمره‌ای که افراد از پاسخگویی به پرسشنامه استاندارد ابراز وجود گمبریل و ریچی ۱۹۷۵ کسب خواهند کرد.

مشخصات پرسشنامه استاندارد ابراز وجود گمبریل و ریچی ۱۹۷۵

 • تعداد سوالات:۴۰ گویه
 • تعداد صفحات:۱۰ صفحه
 • تعریف مفهومی: دارد
 • تعریف عملیاتی: دارد
 • شیوه نمره گذاری: دارد
 • زیرمقیاس یا مولفه: ندارد(تک عاملی)
 • روایی: دارد
 • پایایی: دارد
 • منبع: دارد
 • فرمت: pdf و word

روایی و پایایی پرسشنامه استاندارد ابراز وجود گمبریل و ریچی ۱۹۷۵

روایی پرسشنامه استاندارد ابراز وجود گمبریل و ریچی ۱۹۷۵

مقصود از روایی آن است که وسیله اندازه گیری بتواند خصیصه و ویژگی موردنظر را اندازه گیری کند. اهمیت روایی از آن جهت است که اندازه گیری های نامناسب و ناکافی می تواند هر پژوهش علمی را بی ارزش و ناروا سازد(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸).

از روایی صوری و روایی محتوایی برای تعیین روایی پرسشنامه استفاده و طی آن از نظر متخصصین در این پژوهش بهره گرفته شد. روایی این آزمون را متخصصان دانشگاه علوم تربیتی و روان‌شناسی علامه طباطبایی و دانشگاه اصفهان در سال ۷۴-۷۵ بررسی و روایی محتوایی آن را تأیید کردند.

پایایی پرسشنامه:

مقصود از پایایی آن است که ابزار اندازه گیری را در یک فاصله زمانی کوتاه چندین بار و به گروه واحدی از افراد بدهیم. نتایج حاصله نزدیک به هم باشد. برای اندازه گیری پایایی از شاخصی به نام ضریب پایایی استفاده می کنیم. اندازه آن معمولا بین صفر تا یک تغییر می کند. ضریب پایایی صفر معرف عدم پایایی و ضریب پایایی یک معرف پایایی کامل است(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸).

گمبریل و ریچی معتقدند از نظر میزان اعتبار، همبستگی زیادی بین ماده‌­های این آزمون با یکدیگر وجود دارد. اعتبار عاملی ماده­‌های مختلف آزمون اصلی به وسیله آن­ها بین ۰.۳۹ تا ۰.۷ و ضریب پایایی این آزمون ۰.۸۱ گزارش شده است.

برای دانلود پرسشنامه‌های بیشتر اینجا کلیک کنید.

پرسشنامه‌های مرتبط با این پرسشنامه عبارتند از:

توضیحات:

 • در صورت داشتن مشکل در پرداخت و دانلود با کلیک برروی اینجا با ما ارتباط برقرار کنید.
 • با کلیک بر روی نحوه وارد کردن داده‌ها در SPSS می‌توانید فیلم آموزشی نحوه‌ی وارد کردن داده‌ها در SPSS را مشاهده کنید.
 • پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس از پرداخت سریع، به طور اتوماتیک لینک دانلود پرسشنامه مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد. می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید.
 • فایل به صورت zip می باشد. لذا بعد از دانلود با نرم افزار winrar فایل را از حالت zip خارج کنید. برای دانلود نرم افزار winrar اینجا کلیک کنید.