پرسشنامه استاندارد اعتماد در داخل سازمان مک نایت و چروانی 2002

پرسشنامه استاندارد اعتماد در داخل سازمان مک نایت و چروانی ۲۰۰۲

پرسشنامه استاندارد اعتماد در داخل سازمان مک نایت و چروانی ۲۰۰۲ شامل سه بعد اعتماد به همکاران، اعتماد به محیط کار و اعتماد به مدیریت می‌باشد که شامل ۱۸ سوال بسته پاسخ می‌باشد.

برای سنجش اعتماد سازمانی از پرسشنامه استاندارد اعتماد در داخل سازمان مک نایت و چروانی ۲۰۰۲ استفاده می‌شود. این پرسشنامه در پژوهش یوسفی(۱۳۹۳) اعتباریابی شده است. پایایی آزمون در تحقیق مذکور بر اساس ضریب آلفای کرونباخ ۰.۹۰ حاصل شده است.

قیمت : ۱۰۰۰۰ تومان

توجه: لینک دانلود بعد از پرداخت در قسمت محصولات با رنگ سبز ظاهر می‌شود. همچنین لینک دانلود به ایمیلی که هنگام خرید ثبت می‌کنید ارسال خواهد شد. خواهشمند است ایمیل خود را با دقت وارد کنید.

تعاریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه استاندارد اعتماد در داخل سازمان مک نایت و چروانی ۲۰۰۲

تعریف مفهومی:

اعتماد سازمانی: اعتماد به عنوان باور به اینکه کسی می‌تواند به کسی یا چیزی تکیه یا اعتماد کند تعریف شده است. اعتماد به عنوان حدی که شخصی مایل است تا نیت خوبی داشته باشد و به کلام و اعمال افراد دیگر اطمینان داشته باشد، تغریف می‌شود. یا یک حالت روانشناختی است که فرد بر اساس انتظارات مثبت از نیات یا رفتار  دیگری تمایل به پذیرش ریسک از طرف او را دارد.

تعریف عملیاتی:

اعتماد سازمانی: بر اساس پرسشنامه استاندارد مک نایت و چروانی (۲۰۰۲) که از سه بعد اعتماد به مدیر، اعتماد به محیط کار و اعتماد به همکار و متشکل از ۱۸ سوال بسته پاسخ است سنحیده می‌شود.

مشخصات پرسشنامه استاندارد اعتماد سازمانی مک نایت و چروانی ۲۰۰۲:

 • تعداد سوالات:۱۸ گویه
 • تعداد صفحات:۱۰ صفحه
 • تعریف مفهومی: دارد
 • تعریف عملیاتی: دارد
 • شیوه نمره گذاری: دارد
 • زیرمقیاس یا مولفه: دارد
 • روایی: دارد
 • پایایی: دارد
 • منبع: دارد
 • فرمت: pdf و word

روایی و پایایی پرسشنامه استاندارد اعتماد در داخل سازمان مک نایت و چروانی ۲۰۰۲:

روایی پرسشنامه استاندارد اعتماد در داخل سازمان مک نایت و چروانی ۲۰۰۲:

مقصود از روایی آن است که وسیله اندازه گیری بتواند خصیصه و ویژگی موردنظر را اندازه گیری کند. اهمیت روایی از آن جهت است که اندازه گیری های نامناسب و ناکافی می تواند هر پژوهش علمی را بی ارزش و ناروا سازد(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸).

در تحقیق داداشی پور برای حاصل شدن روایی آزمون از رهنمود‌های استاد راهنما و اساتید مرتبط بهره‌مند شدیم. و از آنها در مورد مربوط بودن سؤالات ، واضح بودن و قابل فهم بودن سؤالات و اینکه آیا این سؤالات برای پرسش‌های تحقیقاتی مناسب است و آنها را مورد سنجش قرار می‌دهد، نظر خواهی شد و اصطلاحات مورد نظر در پرسشنامه اعمال گردید . 

پایایی پرسشنامه:

مقصود از پایایی آن است که ابزار اندازه گیری را در یک فاصله زمانی کوتاه چندین بار و به گروه واحدی از افراد بدهیم. نتایج حاصله نزدیک به هم باشد. برای اندازه گیری پایایی از شاخصی به نام ضریب پایایی استفاده می کنیم. اندازه آن معمولا بین صفر تا یک تغییر می کند. ضریب پایایی صفر معرف عدم پایایی و ضریب پایایی یک معرف پایایی کامل است(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸).

آلفای کرونباخ پرسشنامه در پژوهش یوسفی (۱۳۹۳)، برای مولفه اعتماد به همکاران ۰.۷۹۲، اعتماد به محیط کار ۰.۷۶۶ و اعتماد به مدیریت ۰.۷۴۱ حاصل شده است.

برای دانلود پرسشنامه بیشتر اینجا کلیک کنید.

پرسشنامه‌های مرتبط با این پرسشنامه عبارتند از:

توضیحات:

 • در صورت داشتن مشکل در پرداخت و دانلود با کلیک برروی اینجا با ما ارتباط برقرار کنید.
 • با کلیک بر روی نحوه وارد کردن داده‌ها در SPSS می‌توانید فیلم آموزشی نحوه‌ی وارد کردن داده‌ها در SPSS را مشاهده کنید.
 • پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس از پرداخت سریع، به طور اتوماتیک لینک دانلود پرسشنامه مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد. می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید.
 • فایل به صورت zip می باشد. لذا بعد از دانلود با نرم افزار winrar فایل را از حالت zip خارج کنید. برای دانلود نرم افزار winrar اینجا کلیک کنید.