پرسشنامه استاندارد اعتماد در سازمان رودر (2003)

پرسشنامه استاندارد اعتماد سازمانی رودر ۲۰۰۳

پرسشنامه استاندارد اعتماد سازمانی رودر (۲۰۰۳)، ۹ سوال دارد و توسط اسکات تهیه و به وسیله رادر (۲۰۰۳) جهت سنجش اعتماد به سازمان  به کار گرفته شده است. این پرسشنامه توسط مشفقی (۱۳۸۸) در ایران ترجمه وآماده گردیده است. آنان اعتبار پایایی این مقیاس را در دامنه حداقل ۸۲/. و حداکثر۸۲/. به دست آوردند. بار عاملی برای سوالات ۳ و ۵ و ۶ زیرحد قابل قبول (۰.۳) قرار داشتند و حذف شدند. یک نمونه سوال آن بدین شرح است:(به راحتی و آزادانه می توانم با مافوقم راجع به مشکلات کاریم صحبت کنم بدون آن که نگران آن باشم که درآینده از این صحبت ها علیه من استفاده شود). مقیاس پاسخگویی به پرسشنامه استاندارد اعتماد سازمانی رودر (۲۰۰۳) طیف ۵ درجه ای لیکرت (کاملا موافقم=۵،و کاملا مخالفم=۱) است.

قیمت : ۵۰۰۰ تومان

توجه: لینک دانلود بعد از پرداخت در قسمت محصولات با رنگ سبز ظاهر می‌شود. همچنین لینک دانلود به ایمیلی که هنگام خرید ثبت می‌کنید ارسال خواهد شد. خواهشمند است ایمیل خود را با دقت وارد کنید.

روایی و پایایی پرسشنامه اعتماد سازمانی رودر (۲۰۰۳)

روایی پرسشنامه استاندارد اعتماد سازمانی رودر ۲۰۰۳

مقصود از روایی آن است که وسیله اندازه‏گیری بتواند خصیصه و ویژگی موردنظر را اندازه­گیری کند. اهمیت روایی از آن جهت است که اندازه­ گیری­ های نامناسب و ناکافی می­ تواند هر پژوهش علمی را بی ارزش و ناروا سازد(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸). از روایی صوری و و روایی محتوایی برای تعیین روایی پرسشنامه استاندارد اعتماد سازمانی رودر (۲۰۰۳) استفاده و طی آن از نظر متخصصین از جمله اساتید و متخصصین در این زمینه این پژوهش بهره گرفته شده است.

پایایی پرسشنامه 

مقصود از پایایی آن است که ابزار اندازه گیری را در یک فاصله زمانی کوتاه چندین بار و به گروه واحدی از افراد بدهیم نتایج حاصله نزدیک به هم باشد. برای اندازه گیری پایایی پرسشنامه استاندارد اعتماد سازمانی رودر (۲۰۰۳) از شاخصی به نام ضریب پایایی استفاده می کنیم و اندازه آن معمولا بین صفر تا یک تغییر می کند. ضریب پایایی صفر معرف عدم پایایی و ضریب پایایی یک معرف پایایی کامل است(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸). جهت بررسی پایایی آزمون، سوالات را در اختیار ۲۵ نفر از اعضای جامعه آماری قرار گرفت و پس از وارد کردن داده ها در SPSS و محاسبه ضریب آلفای کرونباخ، برابر با ۰.۷۶ محاسبه گردید، ضریب پایایی آزمون، برابر بود با ۰.۷۱ درنتیجه پایایی تائید شد.

تعریف مفهومی:

مفهوم اعتماد یکی از کلیدی­‌ترین، مفاهیم سازمانی است که در ادبیات مدیریت دارای جایگاه ویژه­‌ای می­‌باشد و در این باره به رغم برخی صاحب نظران، مفهوم اعتماد خصلت انسان، و مفهومی است که در نظام­‌های دینی و ارزشی جایگاه ویژه‌­ای را دارا می­‌باشد (خنیفر و زروندی، ۱۳۸۹).

مشخصات پرسشنامه استاندارد اعتماد سازمانی رودر ۲۰۰۳

 • تعداد سوالات: ۹ گویه
 • تعداد صفحات : ۶ صفحه
 • تعریف مفهومی: دارد
 • تعریف عملیاتی: دارد
 • شیوه نمره گذاری: دارد
 • زیر مقیاس: ندارد
 • روایی: دارد
 • پایایی: دارد
 • منبع: دارد

پرسشنامه‌های مرتبط با این پرسشنامه عبارتند از:

برای دانلود پرسشنامه بیشتر اینجا کلیک کنید.

توضیحات:

 • در صورت داشتن مشکل در پرداخت و دانلود با کلیک برروی اینجا با ما ارتباط برقرار کنید.
 • با کلیک بر روی نحوه وارد کردن داده‌ها در SPSS می‌توانید فیلم آموزشی نحوه‌ی وارد کردن داده‌ها در SPSS را مشاهده کنید.
 • پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس از پرداخت سریع، به طور اتوماتیک لینک دانلود پرسشنامه مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد. می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید.
 • فایل به صورت zip می باشد. لذا بعد از دانلود با نرم افزار winrar فایل را از حالت zip خارج کنید. برای دانلود نرم افزار winrar اینجا کلیک کنید.