پرسشنامه استاندارد حسابداری مدیریت زیست محیطی سولوویدا و لاتان2017

پرسشنامه استاندارد حسابداری مدیریت زیست محیطی سولوویدا و لاتان۲۰۱۷

پرسشنامه استاندارد حسابداری مدیریت زیست محیطی سولوویدا و لاتان۲۰۱۷ شامل ۱۱ سوال با طیف لیکرت ۵ گزینه‌ای می‌باشد.

تعریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه استاندارد حسابداری مدیریت زیست محیطی :

تعریف مفهومی حسابداری مدیریت زیست محیطی:

حسابداری مدیریت زیست محیطی تکنیکی برای بهبود، تجزیه وتحلیل و استفاده از اطلاعات مالی و غیرمالی با هدف بهبود عملکرد محیطی و اقتصادی یک شرکت و کمک به کسب و کارهای پایدار است (سولوویدا و لاتان، ۲۰۱۷).

تعریف عملیاتی حسابداری مدیریت زیست محیطی:

برای اندازه گیری حسابداری مدیریت زیست محیطی از شاخص های پرسشنامه استاندارد سولوویدا و لاتان (۲۰۱۷)، استفاده شده است. این پرسشنامه قبلاً توسط فریرا و همکاران در سال ۲۰۱۰ ارائه شد که مورد تأیید و استفاده صاحبنظران در سطح بین المللی بوده و می توان گفت دارای روایی و اعتبار مناسب می باشد. ساختار پرسشنامه شامل ۱۲ مورد هست که هدف آن انعکاس فعالیت های حسابداری مدیریت زیست محیطی می‌باشد.

قیمت : فقط ۵۲۰۰ تومان

توجه: لینک دانلود بعد از پرداخت در قسمت محصولات با رنگ سبز ظاهر می‌شود. همچنین لینک دانلود به ایمیلی که هنگام خرید ثبت می‌کنید ارسال خواهد شد. خواهشمند است ایمیل خود را با دقت وارد کنید.

روایی و پایایی پرسشنامه استاندارد حسابداری مدیریت زیست محیطی سولوویدا و لاتان۲۰۱۷ :

روایی پرسشنامه حسابداری مدیریت زیست محیطی:

مقصود از روایی آن است که وسیله اندازه گیری بتواند خصیصه و ویژگی موردنظر را اندازه گیری کند. اهمیت روایی از آن جهت است که اندازه گیری های نامناسب و ناکافی می تواند هر پژوهش علمی را بی ارزش و ناروا سازد(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸). از روایی صوری و روایی محتوایی برای تعیین روایی پرسشنامه استاندارد بزهکاری نوجوانان آیتی (۱۳۹۳) استفاده و طی آن از نظر متخصصین از جمله اساتید و متخصصین در این زمینه این پژوهش بهره گرفته شده است.

پایایی پرسشنامه حسابداری مدیریت زیست محیطی سولوویدا و لاتان۲۰۱۷:

مقصود از پایایی آن است که ابزار اندازه‌گیری را در یک فاصله زمانی کوتاه چندین بار و به گروه واحدی از افراد بدهیم. نتایج حاصله نزدیک به هم باشد. برای اندازه‌گیری پایایی از شاخصی به نام ضریب پایایی استفاده می‌کنیم. اندازه آن معمولا بین صفر تا یک تغییر می‌کند. ضریب پایایی صفر معرف عدم پایایی و ضریب پایایی یک معرف پایایی کامل است(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸).

به منظور تعیین پایایی پرسشنامه استاندارد حسابداری مدیریت زیست محیطی ، ابراهیمی(۱۳۸۱)، یک نمونه اولیه  انتخاب کرد و سپس با استفاده از داده‌های به دست آمده از این پرسشنامه‌ها و به کمک نرم افزار آماری اس پی اس اس میزان ضریب الفای کرونباخ محاسبه شد. از آنجایی که مقدار بدست آمده آلفای کرونباخ برای متغیر مدیریت دانش در نرم افزار اس پی اس اس ۰/۷۶ بدست آمد و بزرگتر از مقدار ۰.۷ می‌­باشد، پایای پرسشنامه تایید می­‌شود.

مشخصات پرسشنامه استاندارد حسابداری مدیریت زیست محیطی سولوویدا و لاتان۲۰۱۷ :

 • تعداد سوالات: ۱۱ گویه
 • تعداد صفحات : ۴ صفحه
 • تعریف مفهومی: دارد
 • تعریف عملیاتی: دارد
 • شیوه نمره گذاری: دارد
 • زیرمقیاس: ندارد
 • روایی: دارد
 • پایایی: دارد
 • منبع: دارد
 • فرمت: pdf و word

پرسشنامه‌های مرتبط با این پرسشنامه عبارتند از:

برای دانلود پرسشنامه بیشتر اینجا کلیک کنید.

توضیحات:

 • در صورت داشتن مشکل در پرداخت و دانلود با کلیک برروی اینجا با ما ارتباط برقرار کنید.
 • با کلیک بر روی نحوه وارد کردن داده‌ها در SPSS می‌توانید فیلم آموزشی نحوه‌ی وارد کردن داده‌ها در SPSS را مشاهده کنید.
 • پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس از پرداخت سریع، به طور اتوماتیک لینک دانلود پرسشنامه مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد. می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید. همچنین فایل به ایمیلی که در مراحل خرید ثبت می شود ارسال خواهد شد.
 • فایل به صورت zip می باشد. لذا بعد از دانلود با نرم افزار winrar فایل را از حالت zip خارج کنید. برای دانلود نرم افزار winrar اینجا کلیک کنید.