پرسشنامه استاندارد رهبری اصیل

پرسشنامه استاندارد رهبری اصیل

 

پرسشنامه استاندارد رهبری اصیل توسط  والومبا و همکاران در سال ۲۰۰۸ اعتبار یابی شد. این پرسشنامه  دارای ۴ مولفه با ۱۶ سوال  پنج گزینه ای می باشد .

تعریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه استاندارد رهبری اصیل :

تعریف مفهومی رهبری اصیل :

رهبری اصیل به عنوان فرایندی تعریف میشود که ترکیبی از ظرفیت های مثبت رهبر و یک زمینه سازمانی بسیار پیشرفته است (لوتاز و اولیو، ۲۰۰۳). رهبری اصیل با برقراری روابط مثبت و باز ،ارزش ها تصمیم گیری ها و حتی نقاط ضعف و اشتباهات خود را در معرض دید و نظر همگان قرار می دهد و موجبات پیامدهای مثبتی همچون ایجاد حس متقابل، آزادی بیان در ارائه ایده های جدید و حتی غیر متعارف و اثر بخشی سازمان را به دنبال خواهد داشت.

تعریف عملیاتی رهبری اصیل :

میزان نمره ای است که فرد از سوالات ۱ الی ۹ پرسشنامه دریافت میکـ طراحی سوالات این متغیر از پژوهش والومبا و همکاران ) (۲۰۰۸) استفاده شده است.

 

قیمت : فقط ۵۵۰۰ تومان

توجه: لینک دانلود بعد از پرداخت در قسمت محصولات با رنگ سبز ظاهر می‌شود. همچنین لینک دانلود به ایمیلی که هنگام خرید ثبت می‌کنید ارسال خواهد شد. خواهشمند است ایمیل خود را با دقت وارد کنید.

روایی و پایایی پرسشنامه استاندارد تاب آوری کارکنان

روایی پرسشنامه رهبری اصیل

مقصود از روایی آن است که وسیله اندازه‌گیری بتواند خصیصه و ویژگی موردنظر را اندازه‌گیری کند. اهمیت روایی از آن جهت است که اندازه‌گیری‌های نامناسب و ناکافی می‌تواند هر پژوهش علمی را بی ارزش و ناروا سازد(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸). در تحقیق مخبری و همکاران(۱۳۸۹) روایی پرسشنامه مورد تایید قرار گرفت.

برای اطمینان از روایی تحقیق حاضر، پرسشنامه‌ی تنظیم شده از روش روایی صوری و با مراجعه به نظر اساتید و صاحب‌نظران استفاده شد. بدین صورت که پرسشنامه­‌ها به اساتید و همچنین به تعدادی از صاحب‌نظران مرتبط ارائه گردید و پس از بررسی‌ها و بازبینی‌های مکرر اساتید محترم راهنما و مشاور، توصیه‌های لازم در خصوص اصلاح، حذف و اضافه نمودن تعدادی از سوالات صورت پذیرفت تا نهایتاً پرسشنامه­‌ی مورد نظر تهیه گردید.

پایایی پرسشنامه رهبری اصیل

مقصود از پایایی آن است که ابزار اندازه‌گیری را در یک فاصله زمانی کوتاه چندین بار و به گروه واحدی از افراد بدهیم. نتایج حاصله نزدیک به هم باشد. برای اندازه‌گیری پایایی از شاخصی به نام ضریب پایایی استفاده می‌کنیم. اندازه آن معمولا بین صفر تا یک تغییر می‌کند. ضریب پایایی صفر معرف عدم پایایی و ضریب پایایی یک معرف پایایی کامل است(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸).

پیش آزمونی شامل ۳۰ پرسشنامه بین آزمودنی‌ها توزیع شد و و سپس به تفکیک برای هر یک از عوامل، اقدام به محاسبه‌ی آلفای کرونباخ شده است. مشاهده می‌شود که تمامی مقادیر آلفای کرونباخ که به دست آمده‌اند، بالاتر از ۰.۷ می‌باشد، می‌توان عنوان نمود که سوالات پرسشنامه از پایایی قابل قبولی برخوردارند. آلفای کل نیز ۰.۸۳۶ بدست آمد.

مشخصات پرسشنامه رهبری اصیل

 • تعداد سوالات: ۱۶ گویه
 • تعداد صفحات : ۴صفحه
 • تعریف مفهومی: دارد
 • تعریف عملیاتی: دارد
 • شیوه نمره گذاری: دارد
 • زیرمقیاس: دارد
 • روایی: دارد
 • پایایی: دارد
 • منبع: دارد
 • فرمت فایل : وورد پی دی اف

پرسشنامه‌های مرتبط با این پرسشنامه عبارتند از:

۳-پرسشنامه استاندارد رهبری خدمتگزار قلی پور و حضرتی

۴-پرسشنامه رهبری فضیلت گرا وانگ و هکت ۲۰۱۵

برای دانلود پرسشنامه بیشتر اینجا کلیک کنید.

توضیحات:

 • در صورت داشتن مشکل در پرداخت و دانلود با کلیک برروی اینجا با ما ارتباط برقرار کنید.
 • با کلیک بر روی نحوه وارد کردن داده‌ها در SPSS می‌توانید فیلم آموزشی نحوه‌ی وارد کردن داده‌ها در SPSS را مشاهده کنید.
 • پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس از پرداخت سریع، به طور اتوماتیک لینک دانلود پرسشنامه مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد. می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید. همچنین فایل به ایمیلی که در مراحل خرید ثبت می شود ارسال خواهد شد.
 • فایل به صورت zip می باشد. لذا بعد از دانلود با نرم افزار winrar فایل را از حالت zip خارج کنید. برای دانلود نرم افزار winrar اینجا کلیک کنید.