پرسشنامه استاندارد رهبری مبتنی بر ارزش اجتهادی 1387

پرسشنامه استاندارد رهبری مبتنی بر ارزش اجتهادی ۱۳۸۷

پرسشنامه استاندارد رهبری مبتنی بر ارزش اجتهادی ۱۳۸۷ توسط اجتهادی و شاه طلبی تنظیم و تدوین شده است. پرسشنامه مذکور شامل ۶۶ سوال است که از  شش مؤلفه تشکیل شده است.

این مولفه‌ها عبارتند از (تثبیت وضعیت موجود، صلاحیت‌های رهبری، خود مدیریتی، مدیریت کارکنان، روابط انسانی، ارتباط با دانشجویان) تشکیل شده است. 

قیمت : ۱۰۰۰۰ تومان

توجه: لینک دانلود بعد از پرداخت در قسمت محصولات با رنگ سبز ظاهر می‌شود. همچنین لینک دانلود به ایمیلی که هنگام خرید ثبت می‌کنید ارسال خواهد شد. خواهشمند است ایمیل خود را با دقت وارد کنید.

تعاریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه استاندارد رهبری مبتنی بر ارزش اجتهادی ۱۳۸۷

تعریف مفهومی:

رهبری مبتنی بر ارزش: پارادایم رهبری مبتنی بر ارزش سازمان پیمانی ارزشی اخلاقی دارد. پیمان ارزشی سازمان، معیارهای ارزشی است که می‌تواند وحدت­رویه، استراتژی، سیاست و روش‌­ها و هدف­‌های را در بین گروه‌های متنوع ایجاد کند و رفتار و اعمالشان را به طرف ارزش‌­های ایده‌­آل و اهداف متعالی جهت دهد. اهمیت ارزش‌­ها در سازمان، اغلب در ادبیات مدیریت مورد بحث قرار گرفته است.

در اختیار داشتن ارزش‌­های قوی و الهام‌بخش، به طور فزاینده‌ای به عنوان کلید کیفیت رهبران موفق در نظر گرفته شده است. از طرف دیگر ارزش‌­های سازمانی به فرهنگ و  موفقیت نهایی سازمان کمک می‌­کنند. ارزش­‌های رهبر باید منعکس کننده ارزش‌­های سازمان باشد تا مورد پذیرش اعضای سازمان قرار گیرد.

تعریف عملیاتی:

رهبری مبتنی بر ارزش: بر اساس سوالات پرسشنامه استاندارد اجتهادی و شاه طالبی (۱۳۸۷) سنجیده خواهد شد.

مشخصات پرسشنامه استاندارد رهبری مبتنی بر ارزش اجتهادی ۱۳۸۷

 • تعداد سوالات:۶۶ گویه
 • تعداد صفحات:۱۲ صفحه
 • تعریف مفهومی: دارد
 • تعریف عملیاتی: دارد
 • شیوه نمره گذاری: دارد
 • زیرمقیاس یا مولفه: دارد
 • روایی: دارد
 • پایایی: دارد
 • منبع: دارد
 • فرمت: pdf و word

روایی و پایایی پرسشنامه استاندارد رهبری مبتنی بر ارزش اجتهادی ۱۳۸۷

روایی پرسشنامه استاندارد رهبری مبتنی بر ارزش اجتهادی ۱۳۸۷

مقصود از روایی آن است که وسیله اندازه‌گیری بتواند خصیصه و ویژگی موردنظر را اندازه‌گیری کند. اهمیت روایی از آن جهت است که اندازه‌گیری‌های نامناسب و ناکافی می‌تواند هر پژوهش علمی را بی ارزش و ناروا سازد(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸).

در آزمون پیرمحمدی (۱۳۹۲)، برای بدست آوردن روایی پرسشنامه از نظرات استاد راهنما و چندین تن از دیگر اساتید و متخصصین و کارشناسان استفاده شده است. و از آنها در مورد مربوط بودن سؤالات ، واضح بودن و قابل فهم بودن سؤالات و اینکه آیا این سؤالات برای پرسش‌های تحقیقاتی مناسب است و آنها را مورد سنجش قرار می‌دهد، نظر خواهی شد و اصطلاحات مورد نظر در پرسشنامه اعمال گردید. در این پژوهش برای بررسی روایی پرسشنامه، از تحلیل عاملی تاییدی بهره‌گرفته شده است.

پایایی پرسشنامه

مقصود از پایایی آن است که ابزار اندازه‌گیری را در یک فاصله زمانی کوتاه چندین بار و به گروه واحدی از افراد بدهیم. نتایج حاصله نزدیک به هم باشد. برای اندازه‌گیری پایایی از شاخصی به نام ضریب پایایی استفاده می‌کنیم. اندازه آن معمولا بین صفر تا یک تغییر می‌کند. ضریب پایایی صفر معرف عدم پایایی و ضریب پایایی یک معرف پایایی کامل است(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸).

پایایی پرسشنامه در پژوهش پیرمحمدی (۱۳۹۲) بر اساس ضریب آلفای کرونباخ ۸۳/۰ به دست امد.

پرسشنامه‌های مرتبط با این پرسشنامه عبارتند از:

برای دانلود پرسشنامه بیشتر اینجا کلیک کنید.

توضیحات:

 • در صورت داشتن مشکل در پرداخت و دانلود با کلیک برروی اینجا با ما ارتباط برقرار کنید.
 • با کلیک بر روی نحوه وارد کردن داده‌ها در SPSS می‌توانید فیلم آموزشی نحوه‌ی وارد کردن داده‌ها در SPSS را مشاهده کنید.
 • پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس از پرداخت سریع، به طور اتوماتیک لینک دانلود پرسشنامه مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد. می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید.
 • فایل به صورت zip می باشد. لذا بعد از دانلود با نرم افزار winrar فایل را از حالت zip خارج کنید. برای دانلود نرم افزار winrar اینجا کلیک کنید.