پرسشنامه استاندارد عملکرد سازمانی 29 سوالی

پرسشنامه استاندارد عملکرد سازمانی ۲۹ سوالی

پرسشنامه استاندارد عملکرد سازمانی دارای ۲۹ سوال می‌باشد و دارای بعد‌های رضایت مشتریان، رضایت کارکنان، اثر بخشی سازمان و عملکرد مالی می‌باشد و روایی و پایایی آن توسط منوچهر سروش مهر انجام شده است.

طیف مورد استفاده در این پرسشنامه بر اساس طیف پنج گزینه‌ای لیکرت می‌باشد (شامل: کاملا مخالفم تا کاملا موافقم) و نمره مربوط به هر گذینه در جدول نشان داده شده است.

قیمت : ۵۰۰۰ تومان

توجه: لینک دانلود بعد از پرداخت در قسمت محصولات با رنگ سبز ظاهر می‌شود. همچنین لینک دانلود به ایمیلی که هنگام خرید ثبت می‌کنید ارسال خواهد شد. خواهشمند است ایمیل خود را با دقت وارد کنید.

تعاریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه استاندارد عملکرد سازمانی:

تعریف مفهومی

عملکرد سازمانی: عبارت است از به نتیجه رساندن وظایفی که از طرف سازمان بر عهده نیروی انسانی گذاشته شده است.

رضایت کارکنان: دوست داشتن شرایط و لوازم یک شغل، شرایطی که در آن کار انجام می‌گیرد و پاداشی که برای آن دریافت می‌شود.

رضایت مشتری: احساس و نگرش مشتری نسبت به محصول یا خدمتی که از آن استفاده کرده است.

تعریف عملیاتی

عملکرد سازمانی: نمره‌ای است که فرد از پاسخ به سوالات مربوط به مولفه رضایت کارکنان، از پرسشنامه به دست می‌آورد که از طریق ۱۲ سوال سنجیده می‌شود که حداقل نمره ۱۲ و حداکثر نمره ۶۰ می‌باشد و نمرات بالا نشان دهنده رضایت بهتر کارکنان است.

رضایت کارکنان: نمره‌ای است که فرد از پاسخ به سوالات مربوط به مولفه رضایت کارکنان، از پرسشنامه به دست می‌آورد که از طریق ۱۲ سوال سنجیده می‌شود که حداقل نمره ۱۲ و حداکثر نمره ۶۰ می‌باشد و نمرات بالا نشان دهنده رضایت بهتر کارکنان است.

رضایت مشتری: نمره‌ای است که فرد از پاسخ به سوالات مربوط به مولفه رضایت مشتری، از پرسشنامه به دست می‌آورد که از طریق ۷ سوال سنجیده می‌شود که حداقل نمره ۷ و حداکثر نمره ۳۵ می‌باشد و نمرات بالا نشان دهنده رضایت بهتر مشتری است.

روایی و پایایی پرسشنامه استاندارد عملکرد سازمانی

روایی پرسشنامه استاندارد عملکرد سازمانی

مقصود از روایی آن است که وسیله اندازه گیری بتواند خصیصه و ویژگی موردنظر را اندازه گیری کند. اهمیت روایی از آن جهت است که اندازه گیری های نامناسب و ناکافی می تواند هر پژوهش علمی را بی ارزش و ناروا سازد(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸). از روایی صوری و و روایی محتوایی برای تعیین روایی پرسشنامه محقق ساخته خویشتن‌داری استفاده و طی آن از نظر متخصصین از جمله اساتید و متخصصین در این زمینه این پژوهش بهره گرفته شده است. این پرسشنامه شامل ۲۹ سوال بود که روایی و پایایی آن توسط محقق (منوچهر سروش مهر) تعیین شد. به این صورت که برای سنجش روایی پرسشنامه به ۵ نفر از مدیران بیمارستان و عضو هیات علمی دانشگاه داده شد و روایی آن را مورد تایید قرار دادند.

پایای پرسشنامه

مقصود از پایایی آن است که ابزار اندازه گیری را در یک فاصله زمانی کوتاه چندین بار و به گروه واحدی از افراد بدهیم. نتایج حاصله نزدیک به هم باشد. برای اندازه گیری پایایی از شاخصی به نام ضریب پایایی استفاده می کنیم. اندازه آن معمولا بین صفر تا یک تغییر می کند. ضریب پایایی صفر معرف عدم پایایی و ضریب پایایی یک معرف پایایی کامل است(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸). در این پرسشنامه برای بررسی پایایی پرسشنامه از روش آلفای کرونباخ استفاده می‌­شود.  پایایی پرسشنامه، با توزیع آنها بین ۳۰ نفر از گروه هدف و توزیع مجدد آن پس از ۱۶ روز و محاسبه ضریب همبستگی آنها ارزیابی شد (ضریب آلفای کرونباخ  ۰.۸۲ بدست آمد) که مشخص شد پایایی پرسشنامه در حد مناسبی می باشد.

مشخصات پرسشنامه استاندارد عملکرد سازمانی

 • تعداد سوالات:۲۹ گویه
 • تعداد صفحات: ۹صفحه
 • تعریف مفهومی: دارد
 • تعریف عملیاتی: دارد
 • شیوه نمره گذاری: دارد
 • زیرمقیاس یا مولفه: دارد
 • روایی: دارد
 • پایایی: دارد
 • منبع: دارد
 • فرمت: pdf و word

پرسشنامه‌های مرتبط با این پرسشنامه عبارتند از:

برای دانلود پرسشنامه بیشتر اینجا کلیک کنید.

توضیحات:

 • در صورت داشتن مشکل در پرداخت و دانلود با کلیک برروی اینجا با ما ارتباط برقرار کنید.
 • با کلیک بر روی نحوه وارد کردن داده‌ها در SPSS می‌توانید فیلم آموزشی نحوه‌ی وارد کردن داده‌ها در SPSS را مشاهده کنید.
 • پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس از پرداخت سریع، به طور اتوماتیک لینک دانلود پرسشنامه مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد. می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید.
 • فایل به صورت zip می باشد. لذا بعد از دانلود با نرم افزار winrar فایل را از حالت zip خارج کنید. برای دانلود نرم افزار winrar اینجا کلیک کنید.