پرسشنامه استاندارد عملکرد مالی استيو پوكار 2012

پرسشنامه استاندارد عملکرد مالی استیو پوکار ۲۰۱۲

پرسشنامه استاندارد عملکرد مالی استیو پوکار ۲۰۱۲ دارای ۱۲ سوال و فاقد زیرمقیاس می­‌باشد و این پرسشنامه عملکرد مالی را از دیدگاه جامعه مورد مطالعه قرار می­‌دهد و از طیف هفت گذینه‌­ای لیکرت برای نمره­‌گذاری آن استفاده شده است.

قیمت : ۵۰۰۰ تومان

توجه: لینک دانلود بعد از پرداخت در قسمت محصولات با رنگ سبز ظاهر می‌شود. همچنین لینک دانلود به ایمیلی که هنگام خرید ثبت می‌کنید ارسال خواهد شد. خواهشمند است ایمیل خود را با دقت وارد کنید.

تعاریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه استاندارد عملکرد مالی

تعریف مفهومی

عملکرد مالی: عملکرد مالی شامل مفاهیم حسابدرای و مفاهیم اقتصادی که می­‌توان آن را به دو دسته حسابداری و اقتصادی تقسیم کرد. در مفاهیم حسابداری، عملکرد شرکت با توجه به داده‌­های حسابداری ارزیابی می­‌شود و در حالی که در معیار­های اقتصادی، عملکرد شرکت با توجه به قدرت کسب سود دارایی­‌های موجود و سرمایه­‌گذاری بالقوه و با عنایت به نرخ بازده و نرخ هزینه سرمایه ارزیابی می‌­گردد. 

تعریف عملیاتی

عملکرد مالی: بخش‌های متعدد فعالیت­‌های واحد تجاری دارای ویژگی‌­های بارزی است که از نظر ثبات، مخاطره و قابلیت پیش­بینی با هم متفاوت است و این امر افشای جداگانه اجزای تشکیل دهنده عملکرد مالی را در صورت سود و زیان و صورت سود و زیان جامع ایجاب می­‌کند. افشای جداگانه این اجزا با هدف تسهیل درک عملکرد مالی یک دوره و کمک به استفاده کنندگان صورت­‌های مالی به منظور تصمیم‌­گیری در مورد میزان اتکا به نتایج دوره­‌های قبل جهت ارزیابی نتایج بالقوه دوره­‌های آتی صورت می­‌گیرد. بنابراین افشای جداگانه اجزای مذکور، صرف نظر از ماهیت در صورتی ضرورت دارد که برای ارزیابی بعضی از جنبه­‌های عملکرد مالی حائز اهمیت باشد.

شیوه نمره­‌گذاری

پرسشنامه استاندارد عملکرد مالی استیو پوکار ۲۰۱۲ بر اساس طیف پنج گذینه‌­ای لیکرت  تنظیم شده ­است.

مشخصات پرسشنامه استاندارد عملکرد مالی استیو پوکار 

 • تعداد سوالات:۱۲ گویه
 • تعداد صفحات:۶ صفحه
 • تعریف مفهومی: دارد
 • تعریف عملیاتی: دارد
 • شیوه نمره گذاری: دارد
 • زیرمقیاس یا مولفه: ندارد
 • روایی: دارد
 • پایایی: دارد
 • منبع: دارد
 • فرمت: pdf و word

روایی و پایایی پرسشنامه استاندارد عملکرد مالی استیو پوکار 

روایی پرسشنامه استاندارد عملکرد مالی استیو پوکار ۲۰۱۲:

مقصود از روایی آن است که وسیله اندازه گیری بتواند خصیصه و ویژگی موردنظر را اندازه گیری کند. اهمیت روایی از آن جهت است که اندازه گیری های نامناسب و ناکافی می تواند هر پژوهش علمی را بی ارزش و ناروا سازد(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸).

به منظور بررسی روایی محتوایی ابزار سنجش ، پرسشنامه‌­های مورد نظر در اختیار بیست نفر از صاحب‌ن­ظران و متخصصان امر در حوزه مورد نظر قرار گرفت. نظر آنها در خصوص روایی پرسشنامه مثبت بوده است. بدین ترتیب پرسشنامه‌­های مورد استفاده در پژوهش دارای روایی محتوایی و صوری کافی بوده‌اند.

پایایی پرسشنامه:

مقصود از پایایی آن است که ابزار اندازه گیری را در یک فاصله زمانی کوتاه چندین بار و به گروه واحدی از افراد بدهیم. نتایج حاصله نزدیک به هم باشد. برای اندازه گیری پایایی از شاخصی به نام ضریب پایایی استفاده می کنیم. اندازه آن معمولا بین صفر تا یک تغییر می کند. ضریب پایایی صفر معرف عدم پایایی و ضریب پایایی یک معرف پایایی کامل است(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸).

در این آزمون روش آلفای کرونباخ برای تعیین پایایی سازه‌­های مورد مطالعه استفاده شد. به منظور بررسی پایایی ابزار تحقیق ابتدا ۳۰ پرسشنامه، پیش آزمون شد که نتایج آن در جدول مولفه­‌ها نشان داده شده است. با توجه به اینکه مقدار آلفای کرونباخ مربوط به همه ی مولفه‌­ها برابر ۰.۸۲۶ و بیشتر از ۰.۷ می­‌باشد بنابراین پرسشنامه دارای پایایی مناسب می­‌باشد.

برای دانلود پرسشنامه بیشتر اینجا کلیک کنید.

پرسشنامه‌های مرتبط با این پرسشنامه عبارتند از:

توضیحات:

 • در صورت داشتن مشکل در پرداخت و دانلود با کلیک برروی اینجا با ما ارتباط برقرار کنید.
 • با کلیک بر روی نحوه وارد کردن داده‌ها در SPSS می‌توانید فیلم آموزشی نحوه‌ی وارد کردن داده‌ها در SPSS را مشاهده کنید.
 • پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس از پرداخت سریع، به طور اتوماتیک لینک دانلود پرسشنامه مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد. می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید.
 • فایل به صورت zip می باشد. لذا بعد از دانلود با نرم افزار winrar فایل را از حالت zip خارج کنید. برای دانلود نرم افزار winrar اینجا کلیک کنید.