پرسشنامه استاندارد عملکرد کارکنان 25 سوالی

پرسشنامه استاندارد عملکرد کارکنان ۲۵ سوالی

پرسشنامه استاندارد عملکرد کارکنان ۲۵ سوالی دارای ۲۵ گویه با طیف لیکرت پنج گزینه‌­ای از (کاملا مخالفم تا کاملا موافقم) است و این آزمون فاقد زیر مقیاس و تک عاملی می­‌باشد. این پرسشنامه برای سنجش عملکرد کارکنان سازمانها استفاده مس‌شود.

قیمت : ۵۰۰۰ تومان

توجه: لینک دانلود بعد از پرداخت در قسمت محصولات با رنگ سبز ظاهر می‌شود. همچنین لینک دانلود به ایمیلی که هنگام خرید ثبت می‌کنید ارسال خواهد شد. خواهشمند است ایمیل خود را با دقت وارد کنید.

تعاریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه استاندارد عملکرد کارکنان ۲۵ سوالی

تعریف مفهومی

عملکرد: عملکرد انسان به عنوان نتیجه مجموعه‌­ای از اعمال برای نیل به هدفی بر پایه یک استاندارد خاص انجام می­‌شوند، تعریف می‌گردد. اعمال ممکن است شامل رفتار قابل مشاهده یا پردازش ذهنی غیر قابل مشاهده(به عنوان مثال حل مساله ،تصمیم گیری، برنامه ریزی، استدلال)گردد.(بیلی،۱۳۸۲).

سازمان: یک نهاد اجتماعی است که مبتنی بر هدف می­‌باشد و ساختار آن بصورتی آگاهانه طرح‌ریزی شده است و دارای سیستم‌­های فعال و هماهنگ است و سرانجام با محیط­‌های خارجی ارتباط دارد(دفت،۱۳۸۶)

تعریف عملیاتی

عملکرد: سنجش عملکرد یکی از پروسه‌های اصلی مدیریت در جهت تجزیه و تحلیل عملکرد خوب و بررسی انطباق میان عملکرد و اهداف مجموعه می­‌باشد که حاصل آن می‌­تواند زمینه‌ساز تصمیم‌گیری صحیح و اقدامات آتی باشد (حاجی جباری و سرآبادی ، ۱۳۸۶) .

مشخصات پرسشنامه استاندارد عملکرد کارکنان ۲۵ سوالی

 • تعداد سوالات:۲۵ گویه
 • تعداد صفحات:۱۰ صفحه
 • تعریف مفهومی: دارد
 • تعریف عملیاتی: دارد
 • شیوه نمره گذاری: دارد 
 • زیرمقیاس یا مولفه: ندارد(تک عاملی)
 • روایی: دارد
 • پایایی: دارد
 • منبع: دارد
 • فرمت: pdf و word

روایی و پایایی پرسشنامه استاندارد عملکرد کارکنان ۲۵ سوالی

روایی پرسشنامه استاندارد عملکرد کارکنان ۲۵ سوالی

روایی به این مفهوم اشاره دارد که وسیله اندازه‌گیری چیزی را که ادعا می‌کند دقیقاً همان چیز را اندازه بگیرد یعنی متناسب با آن باشد و از مهم‌ترین آن روایی صوری و محتوایی است و برای اینکه پرسشنامه‌ای حداقل دارای روایی محتوایی باشد باید سوالات آزمون با توجه به مبانی تئوریک دقیقاً مورد مطالعه و بررسی قرار گیرد تا میزان ارتباط و تناسب آنها با موضوع روشن گردد.

در این آزمون، در مرحله اول از روش اعتبار یا روایی محتوایی استفاده گردیده است. زیرا هنگامی که اعتبار تجربی امکان پذیر نباشد یا مشکل بتوان از طریق تجربی یا عملی برای یک اندازه یا بافته اعتبار کسب کرد اعتبار مفهومی استفاده می‌شود و در واقع از طریق گواه و معیار­ها محقق در پی آن بر می­‌آید که نشان دهد که روا است مفهومی را اندازه گرفت (خاکی ، ۱۳۸۲ ). در این آزمون با مراجعه به نظر متخصصان و اساتید و صاحب‌نظران از روایی محتوایی ابزار اندازه‌­گیری پرسشنامه، در سنجش متغیر­ تحقیق اطمینان حاصل شد.

پایایی پرسشنامه

مقصود از پایایی آن است که ابزار اندازه‌گیری را در یک فاصله زمانی کوتاه چندین بار و به گروه واحدی از افراد بدهیم. نتایج حاصله نزدیک به هم باشد. برای اندازه‌گیری پایایی از شاخصی به نام ضریب پایایی استفاده می‌کنیم. اندازه آن معمولا بین صفر تا یک تغییر می‌کند.

به‌منظور تعیین ضریب پایایی پرسشنامه­‌، در ابتدای امر و در مرحله پایلوت تعداد ۳۰ پرسشنامه در بین جامعه آماری که عضو نمونه نبوده‌­اند، توزیع و جمع‌آوری گردید و پس از تجزیه‌ و تحلیل داده‌­های این پرسشنامه‌ها به کمک نرم‌افزار SPSS، ضریب پایایی (آلفای کرونباخ) متغیر مورد بررسی را به دست آمد. بصری (۱۳۹۳) در مطالعه خود ضریب آلفای کرونباخ را برای این پرسشنامه ۰.۹۱ به دست آورد که نشان از پایایی مناسب این پرسشنامه دارد.

 

پرسشنامه‌های مرتبط با این پرسشنامه عبارتند از:

توضیحات:

 • در صورت داشتن مشکل در پرداخت و دانلود با کلیک برروی اینجا با ما ارتباط برقرار کنید.
 • با کلیک بر روی نحوه وارد کردن داده‌ها در SPSS می‌توانید فیلم آموزشی نحوه‌ی وارد کردن داده‌ها در SPSS را مشاهده کنید.
 • پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس از پرداخت سریع، به طور اتوماتیک لینک دانلود پرسشنامه مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد. می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید.
 • فایل به صورت zip می باشد. لذا بعد از دانلود با نرم افزار winrar فایل را از حالت zip خارج کنید. برای دانلود نرم افزار winrar اینجا کلیک کنید.