پرسشنامه خودکارآمدی محمود و باکر 2016

پرسشنامه خودکارآمدی محمودی و باکر ۲۰۱۶

پرسشنامه خودکارآمدی محمودی و باکر ۲۰۱۶ طراحی و اعتباریابی شده است، این آزمون دارای ۹ سوال بسته پاسخ بر اساس طیف پنج گزینه‌ای لیکرت می‌باشد، این آزمون توسط رستگار و همکاران (۱۳۹۸) اعتباریابی شده است.

قیمت : ۵۰۰۰ تومان

توجه: لینک دانلود بعد از پرداخت در قسمت محصولات با رنگ سبز ظاهر می‌شود. همچنین لینک دانلود به ایمیلی که هنگام خرید ثبت می‌کنید ارسال خواهد شد. خواهشمند است ایمیل خود را با دقت وارد کنید.

روایی و پایایی پرسشنامه خودکارآمدی محمودی و باکر ۲۰۱۶

روایی پرسشنامه خودکارآمدی محمودی و باکر ۲۰۱۶

در حقیقت، روایی به این مسئله مربوط است که یک وسیله‌ی اندازه‌گیری تا چه اندازه چیزی را اندازه‌گیری می­‌تواند بکند که ما فکر می‌کنیم. روایی می­‌گوید که آیا پژوهنده قادر به ارزیابی و اندازه‌گیری فاکتور یا عاملی که برای آن تولید شده است، می‌باشد یا خیر؟  بنابراین، روایی یا اعتبار، میزان تطابق میان تعریف مفهومی متغیر با تعریف عملیاتی آن است. موضوع روایی ازآن ‌جهت دارای اهمیت است. که سنجش‌های نامناسب و ناکافی می‌تواند هر تحقیق علمی را بی‌ارزش و بی کیفیت سازد. پرسشنامه ارزش درک شده برندو مشتری از روایی لازم برخوردار است.

در مطالعه مطالعه رستگار و همکاران(۱۳۹۸) روایی صوری و محتوایی از طریق تحلیل عاملی تاییدی مورد تایید قرار گرفت.

پایایی پرسشنامه

منظور از پایایی آن است که اگر وسیله اندازه‌گیری را در یک‌فاصله زمانی کوتاه در چندین مرجله و به گروه مشخصی از افراد بدهیم. نتایج بدست امده نزدیک به هم باشد. به‌عبارت‌ دیگر، «همبستگی میان یک گروه از نمرات و گروه دیگری از نمرات در یک آزمون معادل که به‌صورت جداگانه بر یک دسته‌ی مورد آزمایش به‌دست‌آمده است» چقدر است. پرکاربردترین و مهم‌ترین مسیر ارزیابی میزان پایایی روش آلفای کرونباخ می‌باشد.

اگر این مقدار از ۰.۷ بالاتر باشد، می‌توان گفت ابزار دارای پایایی قابل قبولی است. در مواردی برای اندازه‌گیری مقیاس‌هایی که دارای آیتم‌های کمی هستند. نتایج بالاتر از ۰.۶ را هم می‌توان قابل ‌قبول دانست و چون در پژوهش رستگار و همکاران(۱۳۹۸) آلفای کرونباخ پرسشنامه خودکارآمدی محمود و باکر ۲۰۱۶ برابر با ۰.۸۵ بود پس این پرسشنامه از پایایی لازم برخوردار بود.

تعاریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه خودکارآمدی محمودی و باکر ۲۰۱۶

تعریف مفهومی

خودکارآمدی: خودکارآمدی به معنای اطمینان و باور شخص نسبت به پتانسیل‌های خویش در کنترل افکار، احساسات، فعالیت‌ها و نیز عملکرد مؤثر او در موقعیت‌های استرس‌زا می‌باشد (رگالیا و بندورا، ۲۰۰۲). خودکارآمدی اطمینان‌های فردی درمورد توانایی‌هایی در جهت سازماندهی و اجرای دوره‌های عمل مورد نیاز برای مدیریت موقعیت‌هایی که در آینده با آن روبرو خواهد شد، است(بندورا، ۲۰۰۰).

خودکارآمدی از نظریه شناخت اجتماعی آلبرت باندورا (۱۹۹۷) روان‌شناس مشهور، مشتق شده است که به باورها یا قضاوت‌های فرد به توانائی‌های خود در انجام وظایف و مسئولیت‌ها اشاره دارد.

تعریف عملیاتی

خودکارآمدی:  خودکارآمدی نمره‌ای است که آزمودنی از پرسشنامه خودکارآمدی محمودی و باکر(۲۰۱۸) به دست می­‌آورد.

مشخصات پرسشنامه خودکارآمدی محمودی و باکر ۲۰۱۶

 • تعداد سوالات: ۹ گویه
 • تعداد صفحات : ۹ صفحه
 • تعریف مفهومی: دارد.
 • تعریف عملیاتی: دارد.
 • شیوه نمره گذاری: دارد.
 • روایی: دارد.
 • پایایی: دارد.
 • زیر مقیاس: ندارد(تک عاملی)
 • منبع: دارد.
 • فرمت فایل: وورد و پی‌دی‌اف

برای دانلود پرسشنامه بیشتر اینجا کلیک کنید.

پرسشنامه‌های مرتبط با این پرسشنامه عبارتند از:

توضیحات:

 • در صورت داشتن مشکل در پرداخت و دانلود با کلیک برروی اینجا با ما ارتباط برقرار کنید.
 • با کلیک بر روی نحوه وارد کردن داده‌ها در SPSS می‌توانید فیلم آموزشی نحوه‌ی وارد کردن داده‌ها در SPSS را مشاهده کنید.
 • پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس از پرداخت سریع، به طور اتوماتیک لینک دانلود پرسشنامه مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد. می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید.
 • فایل به صورت zip می باشد. لذا بعد از دانلود با نرم افزار winrar فایل را از حالت zip خارج کنید. برای دانلود نرم افزار winrar اینجا کلیک کنید.