پرسشنامه استاندارد تمایل به ترک شغل مقیمی 1389

پرسشنامه استاندارد تمایل به ترک شغل مقیمی ۱۳۸۹

پرسشنامه استاندارد تمایل به ترک شغل مقیمی ۱۳۸۹ طراحی و اعتباریابی شده است، این پرسشنامه شامل ۹ گویه بسته پاسخ بر اساس طیف پنج درجه‌ای لیکرت می‌باشد.

این پرسشنامه دو بعد احساس کارکردن با سازمان و تصمیم به ترک سازمان را شامل می‌شود. این پرسشنامه توسط رئوفی(۱۳۹۳) اعتباریابی شده است.

قیمت : ۵۰۰۰ تومان

توجه: لینک دانلود بعد از پرداخت در قسمت محصولات با رنگ سبز ظاهر می‌شود. همچنین لینک دانلود به ایمیلی که هنگام خرید ثبت می‌کنید ارسال خواهد شد. خواهشمند است ایمیل خود را با دقت وارد کنید.

تعاریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه استاندارد تمایل به ترک شغل

تعریف مفهومی:

تمایل ترک شغل: درجه‌ای است که فرد جایگاه کلی شغلی خود را به عنوان کم اهمیت­‌ترین منبع ارضای نیازهای اصلی­‌اش درک کند. آگاهی از تمایل به ترک شغل کارکنان از این نظر در سازمان­‌های خدماتی و دولتی مهم تلقی می‌­شود که مدیران با در نظر گرفتن این موضوع تدابیری می­‌اندیشند تا موجبات افزایش توانایی و کارآیی کارکنان، بالا رفتن بازدهی، وجود کارکنان خشنودتر، و مشتاق­‌تر به یادگیری، کاهش جابه­‌جایی و غیبت و افزایش اثربخشی سازمانی در سازمان را فراهم نمایند.

تعریف عملیاتی:

تمایل ترک شغل: احساس کارکردن با سازمان (میزان وفاداری کارمند و توجه وی به سرنوشت سازمان) و تصمیم به ترک سازمان (میزان تمایل کارمند برای فکر کردن به ترک شغل فعلی و جستجو کردن شغل جدید) و توسط شاخص‌­های زیر از طریق پرسش­نامه ارزیابی شده است:

فکر کردن به ترک شغل؛ ادامه دادن به این شغل تا یافتن شغل بهتر؛ پیگیری شغل‌­های دیگر؛ ترک سازمان قبل از طولانی­‌شدن همکاری؛ کم کاری؛ افتخارنکردن از همکاری با سازمان؛ وفادار نبودن به سازمان؛ صحبت کردن از سازمان برای دوستان؛ عدم توجه به سرنوشت سازمان.

مشخصات پرسشنامه استاندارد تمایل به ترک شغل مقیمی ۱۳۸۹:

 • تعداد سوالات:۹ گویه
 • تعداد صفحات:۹ صفحه
 • تعریف مفهومی: دارد
 • تعریف عملیاتی: دارد
 • شیوه نمره گذاری: دارد
 • زیرمقیاس یا مولفه: دارد
 • روایی: دارد
 • پایایی: دارد
 • منبع: دارد
 • فرمت: pdf و word

روایی و پایایی پرسشنامه استاندارد تمایل به ترک شغل مقیمی ۱۳۸۹:

روایی پرسشنامه استاندارد تمایل به ترک شغل مقیمی ۱۳۸۹:

مقصود از روایی آن است که وسیله اندازه گیری بتواند خصیصه و ویژگی موردنظر را اندازه گیری کند. اهمیت روایی از آن جهت است که اندازه گیری های نامناسب و ناکافی می تواند هر پژوهش علمی را بی ارزش و ناروا سازد(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸).

در مطالعه رئوفی(۱۳۹۳) برای بدست آوردن روایی پرسشنامه از نظرات استاد راهنما و چندین تن از دیگر اساتید و متخصصین و کارشناسان استفاده شده است و از آنها در مورد مربوط بودن سؤالات، واضح بودن و قابل فهم بودن سؤالات و اینکه آیا این سؤالات برای پرسش‌های تحقیقاتی مناسب است و آنها را مورد سنجش قرار می‌دهد، نظر خواهی شد و اصطلاحات مورد نظر در پرسشنامه اعمال گردید. 

پایایی پرسشنامه:

مقصود از پایایی آن است که ابزار اندازه گیری را در یک فاصله زمانی کوتاه چندین بار و به گروه واحدی از افراد بدهیم. نتایج حاصله نزدیک به هم باشد. برای اندازه گیری پایایی از شاخصی به نام ضریب پایایی استفاده می کنیم. اندازه آن معمولا بین صفر تا یک تغییر می کند. ضریب پایایی صفر معرف عدم پایایی و ضریب پایایی یک معرف پایایی کامل است(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸).

در مطالعه رئوفی(۱۳۹۳) پایایی پرسشنامه بر اساس یک مطالعه مقدماتی بر روی نمونه ۳۰ نفری پایایی پرسشنامه ۰.۸۹محاسبه شد.

برای دانلود پرسشنامه بیشتر اینجا کلیک کنید.

پرسشنامه‌های مرتبط با این پرسشنامه عبارتند از:

توضیحات:

 • در صورت داشتن مشکل در پرداخت و دانلود با کلیک برروی اینجا با ما ارتباط برقرار کنید.
 • با کلیک بر روی نحوه وارد کردن داده‌ها در SPSS می‌توانید فیلم آموزشی نحوه‌ی وارد کردن داده‌ها در SPSS را مشاهده کنید.
 • پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس از پرداخت سریع، به طور اتوماتیک لینک دانلود پرسشنامه مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد. می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید.
 • فایل به صورت zip می باشد. لذا بعد از دانلود با نرم افزار winrar فایل را از حالت zip خارج کنید. برای دانلود نرم افزار winrar اینجا کلیک کنید.