پرسشنامه استاندارد سنجش معنویت هال و ادواردز 1986

پرسشنامه استاندارد سنجش معنویت هال و ادواردز ۱۹۸۶

پرسشنامه استاندارد سنجش معنویت درسال ۱۹۸۶ توسط هال و ادواردز ساخته‌شد. این پرسشنامه‌­ دارای ۵۴ سوال با ۲ مولفه(بعد ) می باشد .

پرسشنامه استاندارد سنجش معنویت هال و ادواردز دارای دو بعد ، آگاهی از خدا وگیفیت ارتباط باخدا می باشد .

تعریف مفهومی سنجش معنویت

 سنجش معنویت : معنویت یک ساخت ادغام شده از ایمان، معنا و یک تلاش برای ایجاد ارتباط با آگاه‌شدن از “شناخت عمیق” بودنمان می‌باشد. این واژه به‌صورت “بودن”،مفهوم‌سازی شده‌ است که به‌فرد اجازه می‌دهد معنای متعالی زندگی را  تجربه کند. این مفهوم اغلب به‌عنوان ارتباط با خدا در نظر گرفته می‌شود. اما می‌تواند در ارتباط با طبیعت، هنر، موسیقی، خانواده، جامعه و با هراعتقاد و باوری که به شخص احساس معنا وهدف در زندگی می‌دهد، به کار بسته شود .

قیمت : فقط ۵۵۰۰ تومان (لینک دانلود بعد از پرداخت ظاهر می‌شود. همچنین لینک دانلود به ایمیلی که هنگام خرید ثبت می‌کنید ارسال خواهد شد.)

مشخصات پرسشنامه استاندارد سنجش معنویت هال و ادواردز ۱۹۸۶:

 • تعداد سوالات:۵۴ گویه
 • تعریف مفهومی: دارد
 • تعریف عملیاتی: دارد
 • شیوه نمره گذاری: دارد
 • زیرمقیاس یا مولفه: دارد
 • روایی: دارد
 • پایایی: دارد
 • منبع: دارد
 • فرمت: pdf و word

روایی و پایایی پرسشنامه استاندارد سنجش معنویت هال و ادواردز ۱۹۸۶:

روایی پرسشنامه استاندارد سنجش معنویت هال و ادواردز  :

مقصود از روایی آن است که وسیله اندازه گیری بتواند خصیصه و ویژگی موردنظر را اندازه گیری کند. اهمیت روایی از آن جهت است که اندازه گیری‌های نامناسب و ناکافی می‌تواند هرپژوهش علمی را بی ارزش و ناروا سازد(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸). از روایی صوری و روایی محتوایی برای تعیین روایی سنجش معنویت استفاده و طی آن از نظر متخصصین از جمله اساتید و متخصصین در این زمینه این پژوهش بهره گرفته شده است.

پایایی پرسشنامه استاندارد سنجش معنویت هال و ادواردز :

مقصود از پایایی آن است که ابزار اندازه‌گیری را در یک فاصله زمانی کوتاه چندین بار و به گروه واحدی از افراد بدهیم. نتایج حاصله نزدیک به‌هم باشد. برای اندازه‌گیری پایایی از شاخصی به نام ضریب پایایی استفاده می‌کنیم. اندازه آن معمولا بین صفر تا یک تغییر می‌کند. ضریب پایایی صفر معرف عدم پایایی و ضریب پایایی یک معرف پایایی کامل است(سرمد و دیگران، ۱۳۷۸).

به منظور تعیین پایایی سنجش معنویت محسنی (۱۳۹۲)، یک نمونه اولیه انتخاب کرد و سپس با استفاده از داده‌های به دست آمده از این پرسشنامه‌ها و به کمک نرم افزار آماری اس پی اس اس میزان ضریب الفای کرونباخ محاسبه شد. از آنجای که مقدار بدست‌آمده آلفای کرونباخ برای  این متغیر  در نرم افزار اس پی اس اس ۰/۷۶ بدست‌آمد و بزرگتر از مقدار ۰.۷ می‌باشد. پایایی پرسشنامه تایید می‌­شود.

پرسشنامه های مرتبط عبارت اند از :

۱-پرسشنامه استاندارد سنجش خلاقیت تورنس

۲-پرسشنامه استاندارد سنجش اعتماد اجتماعی سری رامالو ۲۰۱۰

۳-پرسشنامه استاندارد معنویت درمحیط کار میلیمان وهمکارانش ۲۰۰۳

توضیحات

 • در صورت داشتن مشکل در پرداخت و دانلود با کلیک از اینجا با ما ارتباط برقرار کنید.
 • شما با خرید این محصول، همراه پرسشنامه فیلمی جهت آموزش نحوه‌وارد کردن داده‌ها در SPSS دریافت خواهید کرد. 
 • پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس‌از پرداخت سریع، به طور اتوماتیک لینک دانلود پرسشنامه مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد. می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید.