پرسشنامه استاندارد ساختار سازمانی

پرسشنامه استاندارد ساختار سازمانی مینتسبرگ ۱۹۷۹

پرسشنامه استاندارد ساختار سازمانی مینتسبرگ ۱۹۷۹ با ۲۳ گویه طراحی گردیده است. دارای زیر مقیاس‌های پیچیدگی و رسمیت و تمرکز می‌باشد.

قیمت : ۱۰۰۰۰ تومان

توجه: لینک دانلود بعد از پرداخت در قسمت محصولات با رنگ سبز ظاهر می‌شود. همچنین لینک دانلود به ایمیلی که هنگام خرید ثبت می‌کنید ارسال خواهد شد. خواهشمند است ایمیل خود را با دقت وارد کنید.

تعاریف مفهومی و عملیاتی پرسشنامه استاندارد ساختار سازمانی مینتسبرگ ۱۹۷۹

تعریف مفهومی

ساختار سازمانی: عبارت است از مجموعه راهایی است که کار را به وظایف مشخص تقسیم می­‌کنند و هماهنگی میان آنها را فراهم می‌­آورد. ساختار، توزیع قدرت در سازمان را نشان می‌­دهد و صرفا یک ساز و کار هماهنگی نیست، بلکه فرایندهای سازمانی را تحت تاثیر قرار می­‌دهد.

تعریف عملیاتی

ساختار سازمانی: ابعاد سازمان به دو گروه طبقه بندی می­‌شوند: ساختاری و محتوایی. ابعاد ساختاری بیان کننده­‌ی ویژگی‌های درونی یک سازمان هستند. آنها مبنایی به دست می­‌دهند که می­‌توان بدان وسیله سازمان‌­ها را اندازه‌گیری و با هم مقایسه کرد. ابعاد محتوایی معرف جایگاه سازمان هستند و بر ابعاد ساختاری اثر می­‌گذارند. ابعاد سازمان با یکدیگر رابطه متقابل دارند و برای تأمین هدف‌­ها، خود را با دیگری وفق می­‌دهند. بر اساس مدل عمومی نیومن پرسشنامه ۱۶ سؤالی طرح شد که ۴ بعد: خلق دانش، حفظ دانش، انتقال دانش و کاربرد دانش را شامل می‌شود.

روایی و پایایی پرسشنامه استاندارد ساختار سازمانی مینتسبرگ ۱۹۷۹

روایی پرسشنامه استاندارد ساختار سازمانی مینتسبرگ ۱۹۷۹

مقصود از روایی آن است که وسیله اندازه گیری بتواند خصیصه و ویژگی موردنظر را اندازه گیری کند. اهمیت روایی از آن جهت است که اندازه گیری های نامناسب و ناکافی می تواند هر پژوهش علمی را بی ارزش و ناروا سازد. از روایی صوری و روایی محتوایی برای تعیین روایی پرسشنامه استفاده و طی آن از نظر متخصصین از جمله اساتید و متخصصین در این پرسشنامه ی استاندارد ساختار سازمانی مینتسبرگ بهره گرفته شده است.

پایایی پرسشنامه

مقصود از پایایی آن است که ابزار اندازه گیری را در یک فاصله زمانی کوتاه چندین بار و به گروه واحدی از افراد بدهیم نتایج حاصله نزدیک به هم باشد. برای اندازه گیری پایایی از شاخصی به نام ضریب پایایی استفاده می کنیم. اندازه آن معمولا بین صفر تا یک تغییر می کند. ضریب پایایی صفر معرف عدم پایایی و ضریب پایایی یک معرف پایایی کامل است. به منظور تعیین پایایی پرسشنامه ی استاندارد ساختار سازمانی مینتسبرگ، محسنی، یک نمونه اولیه از مشتریان کارکنان اداری انتخاب کرد و سپس با استفاده از داده های به دست آمده از این پرسشنامه‌ها و به کمک نرم افزار آماری اس پی اس اس میزان ضریب الفای کرونباخ محاسبه شد. از آنجایی که مقدار بدست آمده آلفای کرونباخ برای متغیر مدیریت دانش در نرم افزار اس پی اس اس ۰.۷۵  بدست آمد. چون بزرگتر از مقدار ۰.۷ می­ باشد پایای پرسشنامه تایید می­ شود.

مشخصات پرسشنامه استاندارد ساختار سازمانی مینتسبرگ ۱۹۷۹

 • تعداد سوالات: ۲۳ گویه
 • تعداد صفحات : ۷ صفحه
 • تعریف مفهومی: دارد.
 • تعریف عملیاتی: دارد.
 • شیوه نمره گذاری: دارد.
 • روایی: دارد.
 • پایایی: دارد.
 • زیر مقیاس: دارد.
 • منبع: دارد.
 • فرمت فایل: وورد و پی‌دی‌اف

پرسشنامه‌های مرتبط با این پرسشنامه عبارتند از:

برای دانلود پرسشنامه بیشتر اینجا کلیک کنید.

توضیحات:

 • در صورت داشتن مشکل در پرداخت و دانلود با کلیک برروی اینجا با ما ارتباط برقرار کنید.
 • با کلیک بر روی نحوه وارد کردن داده‌ها در SPSS می‌توانید فیلم آموزشی نحوه‌ی وارد کردن داده‌ها در SPSS را مشاهده کنید.
 • پرداخت توسط همه کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر است. پس از پرداخت سریع، به طور اتوماتیک لینک دانلود پرسشنامه مورد نظر در اختیارتان قرار می‌گیرد. می‌توانید فایل مورد نظر را دانلود نمایید.
 • فایل به صورت zip می باشد. لذا بعد از دانلود با نرم افزار winrar فایل را از حالت zip خارج کنید. برای دانلود نرم افزار winrar اینجا کلیک کنید.